Mladý Měsíc

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Odpovědět
zach.jiri

Mladý Měsíc

#46

Příspěvek od zach.jiri »

Právě se dívám spaceweather.com a na titulní stránce fotka Martina Gembece. Gratuluji !!!
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Mladý Měsíc

#47

Příspěvek od MaG »

zach.jiri napsal: Právě se dívám spaceweather.com a na titulní stránce fotka Martina Gembece. Gratuluji !!!Když tam byla včera ta nepříliš pěkná fotka z Lybie, řekl jsem si, že bych mohl poslat něco lepšího a když je to aktuální, že by se to mohlo líbit, a ono jo ;)

Na druhé straně je tam dnes pár odkazů na mnohem zajímavější fotky, co se kvality týče, než ta má.. Možná ta moje poznámka, že byla relativně dobrá obloha, slavila úspěch. Je to zvláštní. Mně přišlo, žeje dobrá dohlednost, i srpek byl okem nepřehlédnutelný a nakonec i Merkur. Přesto mraků bylo dost a to dodalo fotkám na kýčovitosti

Poprosím přes víkend Aleše a dáme na web nějaká další fota z toho večera. Já fotil tou Sigmou a seťákem, takže v kresbě jsou ještě rezervy.. Aleš použil Canon 70-200 2,8L, takže se myslím máme na co těšit.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
zach.jiri

Mladý Měsíc

#48

Příspěvek od zach.jiri »

Foceno kompaktem s manuálním nastavením, kresba se sice ztrácí, ale já jsem "happy".

Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Mladý Měsíc

#49

Příspěvek od MaG »

Ježiš to je ale taky hezký.. co to máš za kopce na obzoru?

S kompaktem jsem fotil kupříkladu tu Venuši s Merkurem nad Ještědem, nebo loni v červnu starý Měsíc, takže to není překážkou k dobrému snímku.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
zach.jiri

Mladý Měsíc

#50

Příspěvek od zach.jiri »

MaG napsal: Ježiš to je ale taky hezký.. co to máš za kopce na obzoru?

S kompaktem jsem fotil kupříkladu tu Venuši s Merkurem nad Ještědem, nebo loni v červnu starý Měsíc, takže to není překážkou k dobrému snímku.
Fotka je z Třebíče, konkrétně z paneláku internátu a protože bylo už na zdejší poměry moc hodin, jiná možnost než z otevřeného okna mi nezbývala (ach ta škola). Jinak použil jsem delšího času než u tvého snímku a to také proto, že při ISO 400 už docela hodně fotky šumí.
zach.jiri

Mladý Měsíc

#51

Příspěvek od zach.jiri »

Ještě jedna fotka z toho večera, to byl Merkur ještě za vrstvou oblačnosti. Jde o výřez 1:1 (2s / f5,2 / ISO 200)

Uživatelský avatar
Akledie
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 02. 2006, 01:09

Mladý Měsíc

#52

Příspěvek od Akledie »

Můžu se prosím zeptat na jakých stránkách, nebo jestli mi to řeknete vy...Kde bych prosím zjistlia třeba na internetu kdy (v kolik hodin) vylejzá měsíc???Nejlíp by se mi to hodilo na čtvrteční večer...
??? ;)
Akledie
Uživatelský avatar
kavka
Příspěvky: 1284
Registrován: 14. 11. 2005, 14:35
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Věk: 69

Mladý Měsíc

#53

Příspěvek od kavka »

Ve čtvrtek 31.5.2007 vychází v 21:08 SELČ, alespoň podle Hvězdářského kalendáře. Programů existuje spousta, já mám nejraději SkyMap.
Přesný čas záleží ale na stanovišti. V Rovensku je to podle SkyMap ve 21:10:17
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Mladý Měsíc

#54

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Zaregistruj se na www.heavens-above.com, pak si tam zadas svoje stanoviste - vyberes podle nazvu nebo zadas zemepisne souradnice. No a pak je tam nejen Mesic, ale spousta dalsich uzitecnych veci ;)
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Mladý Měsíc

#55

Příspěvek od MilAN »

Akledie napsal: Můžu se prosím zeptat na jakých stránkách, nebo jestli mi to řeknete vy...Kde bych prosím zjistlia třeba na internetu kdy (v kolik hodin) vylejzá měsíc???Nejlíp by se mi to hodilo na čtvrteční večer...
??? ;)
Třeba zde :

http://www.hvezcb.cz/cgi-bin/kar.cgi
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Akledie
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 02. 2006, 01:09

Mladý Měsíc

#56

Příspěvek od Akledie »

Tak já vám mockrát děkuji za odpovědi, ale já zeměpisnou polohu fakt nevím....:))))
Akledie
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Mladý Měsíc

#57

Příspěvek od Duk »

Akledie napsal: Tak já vám mockrát děkuji za odpovědi, ale já zeměpisnou polohu fakt nevím....:))))

Zajdi na "mapy.cz", dej si leteckou, najdi místo stanoviště a nastav souřadnice.(prostřední okénko pod historickou - GPS souřadnice)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Mladý Měsíc

#58

Příspěvek od MilAN »

Akledie napsal: Tak já vám mockrát děkuji za odpovědi, ale já zeměpisnou polohu fakt nevím....:))))Pokud jsi z Prahy, nech tam to, co je nastaveno. Protože větší přesnost  než na +/- 2 minuty stejně nedosáhneš, a to kvůli tomu, že horizont není rovný ( není ve stejné výši, jako Ty.)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Akledie
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 02. 2006, 01:09

Mladý Měsíc

#59

Příspěvek od Akledie »

Tak jsem byla včera pozorovat (v Praze na Kavčích horách)....ten měsíc jsem viděla dobře, jenom když zezačátku vycházel, tak měl hodně sytě oranžovou barvu až dočervena. Ale když potom vystoupal už to bylo lepší...jinak jsem žádný jiný oběkty nepozorovala, prtože v Praze je to prostě na nic! :-[...Jo a ještě jsem si nebyla jistá jestli to byl Jupiter, ale včera večer byl nalevo od vycházejícího měsíce...byl poměrně blízko měsíce, mám pocit, že jsem dokonce viděla i jeho měsíce...
Akledie
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

Mladý Měsíc

#60

Příspěvek od MIZ »

Akledie napsal: Můžu se prosím zeptat na jakých stránkách, nebo jestli mi to řeknete vy...Kde bych prosím zjistlia třeba na internetu kdy (v kolik hodin) vylejzá měsíc???Nejlíp by se mi to hodilo na čtvrteční večer...
??? ;)Taky lze mít na stole astronomický kalendář, v kterém to je.
Já vím, je to papír, ale funguje... ;D
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
Odpovědět