Stránka 1 z 2

Soft pro PDA

Napsal: 15. 01. 2007, 20:59
od ruby.biker
Ahoj Lidi,

jsem nováček a hledám nějaký software hvězné oblohy na PDA. Na fóru jsem nic nenašel.

Předem moc děkuji.

Lukáš

Soft pro PDA

Napsal: 15. 01. 2007, 23:30
od wolfy
No nenapsal jsi zadlnou platformu,
ja mam zkusenosti jenom s palmem a tam je toho dost:
Astroinfo
Astrometric
Planetarium
Starpilot
2sky
A pocitam ze je toho jeste vic

Soft pro PDA

Napsal: 16. 01. 2007, 15:50
od ruby.biker
Jo jo, máš pravdu je to Pocket PC.

Soft pro PDA

Napsal: 11. 02. 2007, 07:42
od smite
Na PocketPC používám Leo's Void, ale deep-sky mi nezobrazuje na správných souřadnicích, všechny jsou hodně posunutý. Výborný je Planetarium pro PalmOS, to používám nejvíc. Na PocketPC mám nainstalovaný emulátor Palmu (StyleTap), takže bez problémů funguje.
Ještě mě napadá Orionic pro PocketPC, ale to je spíš jen pro základní orientaci na obloze.

Soft pro PDA

Napsal: 19. 04. 2007, 02:13
od juz
Ahoj,
na pocketPC pouzivam Pocket Stars (www.nomadelectronics.com ), da se stahnout demo verze, ktera s drobnymi omezenimi funguje i po vyprseni doby.
Myslim, ze je srovnatelny s Planetariem na Palmu, ktery jsem mel predtim.
Nekde jsem zahledl, ze by tento soft umel ovladat i navigaci teleskopu, pokud ma s tim nekdo zkusenosti, prosim o info.

Honza

Soft pro PDA

Napsal: 24. 04. 2007, 19:07
od ggerin
Zkus se podívat na SW Astromist pro PDA demo verze je k mání a program je docela dost dobrý.

Soft pro PDA

Napsal: 28. 06. 2007, 16:26
od Chef
Pro Pocket stars lze sehnat key gen...;-)
na google hledejte:
Pocket.Stars.xScale.ARM.v.5.5.Incl.Keygen-hdf

Soft pro PDA

Napsal: 28. 06. 2007, 20:37
od Chef
Jinak je ještě zajímavý soft:
TheSky pro Pocket PC

Soft pro PDA

Napsal: 29. 06. 2007, 02:53
od Chef
Našel jsem na isohunt.com komplet soft deepsky (8GB) a komplet TheSky: PRO (2GB) ;-)

Soft pro PDA

Napsal: 07. 07. 2007, 20:58
od Chef
Předchozí odpověď by měla být spíše v tématu astro soft a ne v PDA soft...

Jinak jsem teď o víkendu testoval spousty programů pro PDA a nejlepší je Pocket Star. Opravdu výborný program, který bych si snad i koupil, kdyby nebyl na netu ten key gen:-) I když v čechách se stejně asi nedá koupit...

Soft pro PDA

Napsal: 13. 07. 2007, 00:57
od psmolly
No nevím. Jestli je pocket star nejlepší, tak je to se softwarem na pda dost bídný. Hvězdy do 7mag dobrý, ale ty DSO jsou tam tak jako jenom že tam jsou. Hodně přibližný. ale i to bych kousnul. Velmi tam ale chybí katalo ngc. Já používám na pda pdfkové mapy, které jsou ke stažení v diskuzi tadyhttp://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/YaBB.pl ... 1113941873

Soft pro PDA

Napsal: 13. 07. 2007, 17:38
od Chef
V tom případě zkusím dohledat ještě jiný software.
Chtěl jsem vyzkoušet astromist ale nenašel jsem k němu key gen..zatím...pokud ho někdo našel, dejte pls vědět..

Soft pro PDA

Napsal: 13. 07. 2007, 18:33
od Chef
Teď jsem zkoušel Astromist a má i katalogy ngc.
Je free a placené má jen nějaké pokročilé funkce jako ovládání dalekohledů apod...
Jinak obsahuje hromadu funkcí akorát je trochu non-user friendly ... ovládaní a zobrazení je občas trochu chaotické oproti pocket staru.

Soft pro PDA

Napsal: 14. 07. 2007, 03:36
od Chef
Přidávám link na stažení Astromist:
http://www.astromist.com/documents/astr ... pocket.zip

Jinak je tam ještě odkaz na stažení matematické knihovny pro lepší výpočty polohy objektů, jen jsem zatím nezjistil jak ji dát do programu....

Soft pro PDA

Napsal: 04. 02. 2008, 15:19
od Svafko
Astromist nova verzia 2.5 skoro plna

http://rapidshare.com/files/89029100/POK.rar
Hes = mackousko007

Pozor: Na uvodnej obrazovke sice pise ze je free ale je to plna verzia.

Podla mna je astromist velmy dobry soft., urcite ma najlepsie spracovany nocny rezim. Co je dost dolezite lebo ak ma oslepuje pri cervenej mapke biele menu alebo klavesnica je to velmy rusive.