Astronomická žatva Jiří Grygar

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PPos
Příspěvky: 227
Registrován: 09. 01. 2006, 20:21

Astronomická žatva Jiří Grygar

#1

Příspěvek od PPos »

Nikto to sem doteraz nevlozil, tak aspon ja, aj ked to bude asi neskoro. :(
http://www.fmph.uniba.sk/mffuk/oznamy/oz07120601.htm
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Astronomická žatva Jiří Grygar

#2

Příspěvek od Pavuk_ »

Parada, kto tam z vas ide ?
Mam to s prace 5 min pesi :)
Uživatelský avatar
geminorum
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2004, 18:35

Astronomická žatva Jiří Grygar

#3

Příspěvek od geminorum »

... a ja to uz zas nestihnem budem si musiet zase pockat na zaznam z RadiaIAN...
Newton 300/1700; MEADE 90/1000; SkyMaster 25x100; HEQ-5 Pro SynScan
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Astronomická žatva Jiří Grygar

#4

Příspěvek od Pavuk_ »

geminorum napsal: ... a ja to uz zas nestihnem budem si musiet zase pockat na zaznam z RadiaIAN...RadioIAN s tym nema nic. Hladaj za nejaky cas mp3 zaznam na http://www.astroportal.sk (portal Dr.Mastenovej, ktora ako obvykle zorganizovala tuto prednasku)

Inak ucast bola hojna, ale nebolo uplne natrieskane. Sala bola plna, ale ak niekto prisiel neskorsie, mal si kde sadnut. Zaujmava bola ako prednaska, tak aj diskusia.
Dokonca aj otazky v diskusiiboli velmi fundovane (bolo to aj tym, ze vela z nich zaznelo z ust pedagogov, ci studentov astronomie - ved sa to konalo na akademickej pode) a prekvapilo ma, ze sa neozval ziaden "ufolog" ci "kobercolog", co sa bezne stava (par rokov som externe pracoval na Astronomickom useku PKO, kde Dr.Mastenova organizovala taketo prednasky, takze viem svoje - zazitky boli pestre).
Uživatelský avatar
geminorum
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2004, 18:35

Astronomická žatva Jiří Grygar

#5

Příspěvek od geminorum »

samozrejme ze som nemyslel ze tuto bratislavsku prednasku najdem na RadiuIAN, ale Zen 2005 (mozno ta brnenska) tam isto bude :)
Newton 300/1700; MEADE 90/1000; SkyMaster 25x100; HEQ-5 Pro SynScan
Uživatelský avatar
PPos
Příspěvky: 227
Registrován: 09. 01. 2006, 20:21

Astronomická žatva Jiří Grygar

#6

Příspěvek od PPos »

Bolo aj live vysielanie na nete, ale to som sa dozvedel az po prichode na prednasku. Skoda ze som to nevedel skorej, bol by som to zverejnil.
Tato prednaska byva pravidelne koncom decembra, ale akosi je to malo popularizovane. Ja som sa to dozvedel velmi neskoro.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Astronomická žatva Jiří Grygar

#7

Příspěvek od Pavuk_ »

PPos napsal: Bolo aj live vysielanie na nete, ale to som sa dozvedel az po prichode na prednasku. Skoda ze som to nevedel skorej, bol by som to zverejnil.
Tato prednaska byva pravidelne koncom decembra, ale akosi je to malo popularizovane. Ja som sa to dozvedel velmi neskoro.tykokso, tak to pocujem tiez prvykrat,
nechcel som to rozmazavat v mojom predoslom prispevku, ale zda sa ze propagacia tejto akcie bola ... ehm... podpriemerna :(
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Astronomická žatva Jiří Grygar

#8

Příspěvek od dusko »

Pavuk_ napsal:
tykokso, tak to pocujem tiez prvykrat,
nechcel som to rozmazavat v mojom predoslom prispevku, ale zda sa ze propagacia tejto akcie bola ... ehm... podpriemerna :(

mozno to bude tym, ze v ba nie je org. ktora by sa tomu venovala... mastenovu viac vytazuje praca v muzeu a nikto novy nie je... i ked ja som avizo mailom dostal, zial nevedel som sa uvonit z prace.
pred prednaskou bol totiz workshop v SNM k teme Rozhovory o popularizácii vedy. bol tam aj jano meciar a spominany jirka grygar. a s tym bolo urcite vela prace.
Odpovědět