Dobson s vynikající optikou OO 250/1600

Odpovědět
Uživatelský avatar
Oldřich Řeháček
Příspěvky: 420
Registrován: 26. 03. 2015, 21:13
Bydliště: Opava

Dobson s vynikající optikou OO 250/1600

#1

Příspěvek od Oldřich Řeháček »

PRODÁM

Newton 250/1600, výrobce Orion Optics UK. Dalekohled byl určen hlavně k pozorování planet, Měsíce a dvojhvězd. Vzhledem k dobrému kontrastu dalekohledu ale ukazuje výborně i DSO. Jeho optika je vynikající ( Strehl primáru je 0,990).
Montáž dalekohledu je Dobsonova typu. Byla upravena panem Bedřichem Reichmannem z montáže GSO (také autor přizpůsobení tubusu ). Hledáček – 8x50 přímohledný. Optiku doplňuje - Sekundár – vynikající kvality.

Tento výjimečný dalekohled jsem koupil před lety zde na AF od „G“ – Gabriela Nogy. Dalekohled roky používal i „saša03“ – Alexandr Kupčo, znamenitý pozorovatel vesmíru! To, že dalekohled hojně používal je vidět i z jeho záznamů pozorování zde na AF.

Důvodem prodeje jsou moje problémy se zády. No, nemám z prodeje radost, ale věk je zde.

Cena dalekohledu : 20.000,- Kč. Dalekohled vzhledem k rozměrům nechci posílat poštou. Předání v Opavě.
Na požádání přes SZ pošlu na e-mail (,který mi pošlete,) podrobný popis Dobsona, příslušné Zygo protokoly a sadu fotek. Můj e-mail :

oldrich.rehacek@seznam.cz
Uživatelský avatar
Oldřich Řeháček
Příspěvky: 420
Registrován: 26. 03. 2015, 21:13
Bydliště: Opava

Dobson s vynikající optikou OO 250/1600

#2

Příspěvek od Oldřich Řeháček »

Up.
Olda
Odpovědět