Sdílený český kalendář nebeských úkazů

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
jantichy
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 03. 2018, 23:40
Bydliště: Brandýs nad Labem
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Sdílený český kalendář nebeských úkazů

#1

Příspěvek od jantichy »

Ahoj všem, už nějakou dobu vytvářím a udržuji český sdílený kalendář nebeských úkazů. Kdokoliv si ho může přidat do svého kalendáře a mít tak všechny důležité úkazy hned po ruce přímo ve svém Google Kalendáři nebo Outlooku :)

---> https://www.jantichy.cz/astronomie

Kde to dává smysl, tak u každé události je vyznačena její viditelnost 👁️ nebo 🔭. V detailu většiny důležitých událostí pak najdete i delší text o daném úkazu, napsaný od Petra Horálka, Jiřího Duška a dalších, kterým za to velké díky.

Pokud vám to přijde užitečné, přidejte si i vy do svého kalendáře. A budu hlavně rád za další šíření mezi vaše známé, kamarády a ne-astronomickou veřejnost.

Obrázek
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4509
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Sdílený český kalendář nebeských úkazů

#2

Příspěvek od dvader »

A verze iCal pro Apple zařízení by nebyla? Dík
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: Sdílený český kalendář nebeských úkazů

#3

Příspěvek od mike »

Odkaz na ical na té stránce vidím. Nebo Apple potřebuje nějaký svůj nestandardní?
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
kuceraz
Příspěvky: 586
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Re: Sdílený český kalendář nebeských úkazů

#4

Příspěvek od kuceraz »

Přidám si to, díky
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
Uživatelský avatar
jantichy
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 03. 2018, 23:40
Bydliště: Brandýs nad Labem
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílený český kalendář nebeských úkazů

#5

Příspěvek od jantichy »

Zkoušel jsem ten odkaz na iCal (viz předchozí příspěvek od mike) otevřít v iPhone kalendáři a bylo to úplně bez problémů. Pokud ale cokoliv nefunguje, budu rád za upřesnění, ať to můžu případně opravit.
Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 616
Registrován: 02. 12. 2005, 05:31

Re: Sdílený český kalendář nebeských úkazů

#6

Příspěvek od TH »

Zkusil jsem si kalendář nainstalovat na telefon s androidem a hned na prvním úkazu jsem znejistěl. Říjnový nov Měsíce je uveden v 8:16 bez informace o typu časového údaje (UT, nebo SELČ, ..), ale vzhledem k ostatním záznamům v kalendáři předpokládám, že by to mělo být v SELČ. Dle Hvězdářské ročenky i SkySafari má být nov v 19:55 SELČ. Teď jsem zjistil, že u všech ostatních úkazů v dalších dnech je čas také 8:16 SELČ. Takže někde je chyba.
Dalekohled + bino Baader = obraz viděný oběma očima současně, je fakt lepší ...
Uživatelský avatar
jantichy
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 03. 2018, 23:40
Bydliště: Brandýs nad Labem
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílený český kalendář nebeských úkazů

#7

Příspěvek od jantichy »

TH píše: 14. 10. 2023, 08:37 Zkusil jsem si kalendář nainstalovat na telefon s androidem ... u všech ostatních úkazů v dalších dnech je čas také 8:16 SELČ.
Díky moc za připomínku. V tom sdíleném kalendáři je vše uložené naprosto standardně a přímočaře jako celodenní události, bez jakéhokoliv času. Není možné, že to je třeba nějaké divné chování té konkrétní androidí aplikace, která celodenním událostem při synchronizaci přímo jen v tom zařízení přiřazuje nějaký takový čas? Rád bych to ověřil nebo vyřešil, ale moc ně nenapadá, co teď udělat. Protože "mně to funguje" :)
Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 616
Registrován: 02. 12. 2005, 05:31

Re: Sdílený český kalendář nebeských úkazů

#8

Příspěvek od TH »

Aha, jestli se tedy ty události mají zobrazovat jen jako celodenní, tak to by se tím vysvětlovalo. Ten čas 8:16 se tam natavil podle času nainstalování aplikace do telefonu.
Dalekohled + bino Baader = obraz viděný oběma očima současně, je fakt lepší ...
Odpovědět