Výstava akad. mal. Adama Kašpara - Bright Stellar Core

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2328
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Výstava akad. mal. Adama Kašpara - Bright Stellar Core

#1

Příspěvek od nosuh »

Dovolte mi touto cestou upozornit na výstavu výtvarného umění, která se právě chystá a za nedlouho je její zahájení s vernisáží. Dostal jsem pověření od autora, mého kamaráda Adama Kašpara, že mohu šířit osvětu v našich pozorovatelských AF kruzích. Je totiž jedním z nás, okukovačů hvězdné oblohy a neváhá své precizní pozorovatelské deníky přemalovat pěkně olejem na velká plátna ( někdy i opravdu velká :).
Za mě rozhodně zajímavý umělecký a zároveň pozorovatelský počin, který si nenechám ujít.
Jménem autora jste srdečně zváni jak na vernisáž, tak na celou výstavu, případně se chystají i komentované prohlídky...Bylo by fajn, aby Ti z Vás, kteří výstavu navštíví, napíší do tohoto topicu i pár postřehů, jak se Vám to líbilo/nelíbilo..
Podle mě ideální příležitost, jak skloubit náš časově náročný koníček, s dobrým úmyslem vzít své drahé za kulturou a uměním:D

link na akci:
https://kvalitar.cz/2023/07/17/bright-s ... -kvalitar/
ukazka nekterych vystavenych praci
https://www.adamkaspar.cz/galerie/observers-guide/
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1322
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: Výstava akad. mal. Adama Kašpara - Bright Stellar Core

#2

Příspěvek od Achernar »

Ty deníky jsou nádherný, to tedy musím uznat.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
hondero3
Příspěvky: 199
Registrován: 21. 06. 2021, 23:19
Bydliště: Přívory
Věk: 46

Re: Výstava akad. mal. Adama Kašpara - Bright Stellar Core

#3

Příspěvek od hondero3 »

Nejen na těch denících se pozná Pan Malíř. Bohužel vernisáž kvůli zranění nedám :? Ví někdo, čím autor pozoruje?
Skywatcher 80/400
TS APO 80/560 AZ4
Dobson SW 200/1200
A hlavně : Astro Cabinet 90
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2328
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava akad. mal. Adama Kašpara - Bright Stellar Core

#4

Příspěvek od nosuh »

hondero3 píše: 26. 08. 2023, 16:41 Nejen na těch denících se pozná Pan Malíř. Bohužel vernisáž kvůli zranění nedám :? Ví někdo, čím autor pozoruje?
Pokud si pamatuju dobre, tak ma 20" dobese, myslim ze Tauruse, Maxbright bino a APMka okulary.
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Odpovědět