Motorové ostření Sesto Senso 2

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
He
Příspěvky: 159
Registrován: 19. 06. 2006, 14:17
Bydliště: Český Krumlov

Motorové ostření Sesto Senso 2

#1

Příspěvek od He »

Nové, jen vybalené a zase uložené do krabice, s veškerým příslušenstvím.
https://eu.primalucelab.com/sesto-senso ... motor.html

5900 Kč, doprava Zásilkovnou (asi 70 Kč).
Uživatelský avatar
kka
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 11. 2014, 08:19

Re: Motorové ostření Sesto Senso 2

#2

Příspěvek od kka »

Vážený pane,
uvažuji o koupi motorického ostření Sesto Senco 2. Pokud je Vaše nabídka ještě aktuální, prosím o laskavé sdělení Vašich dosavadních zkušeností s ostřením (spolehlivost etc.) a současnou definitivní cenu, včetně poštovného. Děkuji a trvám s pozdravem dr.K.Kupka, e-mail: kkupka@email.cz
Uživatelský avatar
He
Příspěvky: 159
Registrován: 19. 06. 2006, 14:17
Bydliště: Český Krumlov

Re: Motorové ostření Sesto Senso 2

#3

Příspěvek od He »

Dobrý večer, pane doktore,

děkuji Vám za zprávu, nicméně - když se dlouho neobjevil žádný zájemce o ostření, tak jsem motor nakonec namontoval na svůj refraktor Esprit místo dosavadního ostření Lacerta, které jsem prodal. Takže nabidks už jre neplatná.
Nicméně, zkušenost s ostřením SestoSenso je zatím výborná. Instalace na fokuser je velmi snadná a motor funguje spolehlivě a přesně.
Důležité: SestoSenso se montuje na redukovany náhon ostření, tedy místo "jemného " kolečka. Pokud byste chtěl motor na neredukovanou hridelku ostření, pak je třeba volit ostření Pegasus FocusCube v2.

S pozdravemJan Eliášek
Uživatelský avatar
kka
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 11. 2014, 08:19

Re: Motorové ostření Sesto Senso 2

#4

Příspěvek od kka »

Dobrý den pane Eliášku, děkuji za rychlou reakci, i když pro mne nepříznivou. Na Sesto Senso jsem se zaměřil i z důvodů možnosti využít současně hrubého ručního ostření, bez nutnosti odnímat řemínek či povolovat červíky spojky, jak je tomu u převážné většiny mi známých motorických ostření (ZWO EAF a řady dalších). Mám obavu, že tak by tomu bylo i u PegasusAstro FocusCube v2 2, na který mě upozorňujete. Fokusér mého dalekohledu dovoluje spolehlivé připojení Sesto Senso. Těší mne i Vaše vesměs pozitivní zkušenosti s tímto ostřením. Ještě jednou děkuji za informace a srdečně zdravím. ka
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Motorové ostření Sesto Senso 2

#5

Příspěvek od hades »

Přesunuto z bazaru
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
mirkovacik
Příspěvky: 849
Registrován: 10. 06. 2015, 17:26
Věk: 52

Re: Motorové ostření Sesto Senso 2

#6

Příspěvek od mirkovacik »

Ahojte, mám dotaz na Sesto Senso - kalibráciu.

Keď vykonám kalibráciu (min/max poloha fokuséru) (napr. cez WiFi rozhranie ma HTTP klienta), toto je uložené vo fokuséri a iné aplikácie to budú poznať (napr. EKos/INDI)? Alebo musím spraviť kalibráciu v každej apikácii samostatne?
Odpovědět