Astrofoto přes hledáček

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Bbery
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 03. 2023, 06:30

Astrofoto přes hledáček

#1

Příspěvek od Bbery »

V dobe,kdy jsem mel dobsona 200/1200 jsem se pokousel o foto DSO se zrcadlovkou- zadna slava. Bud byli z hvezd carky,nebo se sotva ukazala M42. Pak jsem dalekohled prodal. Po nejake dobe se mam zase choutky na nejake foceni. Vzpominam si,ze pohled skrz hledacek byl velmi cisty. A me zajima,jestli nekdo nemate zkusenost s focenim skrz nej. Treba telefonem, nebo zrcadlovkou,hm? Mam nemodifikovany Pentax K5. Rad bych si s ti zablbnul,ale sypat do toho desetitisice nehodlam. Tak jsem pred rozhodnutim,co s tim,bud koupit k fotaku montaz s pohonem a zkusit vydojit neco pomoci delsi expozice,nebo znovu koupit dalekohled ale nejspis by to zase chtelo nejaky pohon a nebo me napadlo skusit napasovat k fotaku ci telefonu hledacek kde je kristalovy obraz,nezkurveny prumernym okularem. Jsem z tech,co maji cenovy strop. Jinak bych to asi neresil a koupil idealni.... diky za info.
Bbery
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 03. 2023, 06:30

Re: Astrofoto přes hledáček

#2

Příspěvek od Bbery »

...nebo vymenit Pentax K5 za K70,ta by mela umet pomoci naklonu(?) nebo rotace(?) cipu vyrovnavat otaceni zeme. To by melo prodlouzit expozici,ale zkusenost s tm nemam. Bazarova cena K70 cca 10 000kc.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Astrofoto přes hledáček

#3

Příspěvek od hades »

Jde to přes hledáček, ale nesmí to být obyčejný hledáček. Pár lidí tu fotilo přes SW 50 Evoguide: https://www.skywatcherusa.com/products/ ... -refractor
Potřebuješ k tomu ale rovnač, a ten, pokud se nepletu, není zrovna moc dostupný: https://www.skywatcherusa.com/collectio ... voguide-50
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
dex
Příspěvky: 338
Registrován: 13. 10. 2020, 21:38

Re: Astrofoto přes hledáček

#4

Příspěvek od dex »

A ta zrcadlovka byla k dobsonu připojena jak? Chápu dobře, že to bylo focení přes okulár (viz věta “nezkurvený průměrným okulárem”)?
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Astrofoto přes hledáček

#5

Příspěvek od hades »

Voilá, a tady ho máš, ten hledáček: viewtopic.php?f=33&t=32842&p=499723#p499723
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Odpovědět