Soukromé zprávy

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Soukromé zprávy

#1

Příspěvek od MMys »

Asi otázka na Shodama.

On už na to dnes narazil Pavuk... Mám ve schránce asi 300 zpráv, a chtěl bych je (buď všechny, nebo většinu) smazat. Pokud to budu dělat po jedné, nedočkám se. Po každém smazání se stránka načítá kompletně znova, což trvá móooc dlouho.

Šlo by dodělat tlačítko smazat vše, nebo smazat vybrané (+ nějaké zaškrtávátko pro výběr) ?

Pokud ne, můžeš mi alespoň smazat všechny soukromé zprávy ?


A druhá věc - když mi přijde na mail zpráva o nové soukromé zprávě na foru, je jako odesílatel uvedeno forum. Pokud dám odpovědět (omylem) nejde to dotyčnému, ale vrátí se to (mail fora je nefunkční, což chápu, jinak by to chodilo Tobě). Šlo by udělat, aby oznámení o nové zprávě mělo adresu pro odpověď přímo mailovou adresu odesílatele zprávy, pokud ji při registraci uvedl ?

http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
LbA

Soukromé zprávy

#2

Příspěvek od LbA »

MMys napsal:
Šlo by dodělat tlačítko smazat vše, nebo smazat vybrané (+ nějaké zaškrtávátko pro výběr) ?
Ved tam uz to tlacidlo je dlho. "Zmazat prijate" sa vola...
Len nemame moznost vyberu sprav na zmazanie...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Soukromé zprávy

#3

Příspěvek od MMys »

Dík,
asi jsem slepej :-X

Ale bylo to vždy, nebo to tam někdy Shodam dodělal ???
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Soukromé zprávy

#4

Příspěvek od shodam »

MMys napsal: Dík,
asi jsem slepej :-X

Ale bylo to vždy, nebo to tam někdy Shodam dodělal ???
Tlačítko tam bylo vždy, ale bohužel se špatným překladem. Nedávno jsem to opravil. ;)
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Soukromé zprávy

#5

Příspěvek od Risben »

Chtěl bych využít tohoto tématu k malému "povzdechnutí" (asi zbytečnému) nad využíváním možnosti komunikace pomocí "soukromé zprávy". Když jsem se přihlásil na toto fórum, velmi jsem ze začátku používal soukromé zprávy, pomocí kterých jsem reagoval na některé příspěvky, případně jsem se takto snažil řešit i jiné. Některé mé zprávy nebyly určeny k tomu, aby na ně oslovený musel reagovat, ale bohužel jsem se ve většině případů nesetkal ani s odpovědí na zprávy u kterých jsem reakci čekal (někdy byla i nutností) :-[. Brzké reakce jsem se dočkal tak u 30% a u zhruba dalších 25% dosti opžděné reakce (10 i více dnů a to i když dotyční byli běžně přihlášeni), někdy i s odpovědí, že sokromou zprávou se od nich odpovědi těžko dočkám, protože je nečtou a nebo mi bylo dokonce zděleno, že komunikace tímto způsobem již nikdy více (nechápal jsem ???). Cca 50% se mi neozvali vůbec!! (nepočítám do toho zprávy, které odpověď nevyžadovali) Ačkoli jsem několikráte propagoval využívání soukromé zprávy, tato situace mě bohužel po nějakém čase přiměla k napsání pravděpodobně desítek příspěvků, které by šli řešit soukromě a nemusel jsem tak s nima zatěžovat fórum :P. Je to celkově škoda. Zajímalo by mě, kolikráte si lidé, kteří soukromé zprávy nečtou, třeba o mě pomysleli, proč tam píšu takové příspěvky, když to nikoho nezajímá ???. Odpověď je, protože u těch pro které je to adresováno je předpoklad, že si to jinak nepřečtou ;). Je těžké napsat někomu soukromě reakci, čekat deset dnů na odezvu a když nepřijde tak po tolika dnech reagovat veřejně, když se za tu dobu debata posunula někam jinam. Nemyslím si, že se tímto příspěvkem něco změní, jen konstatuji, že je to škoda jak pro fórum (spousta balastu (né, že bych v euforii občas nenapsal i jinak zbytečný příspěvek, takových je asi taky dost :-/)), tak i pro jeho členy fóra (jsou po těchto příspěvcích v očích některých jiných členů fóra za otravy a někdy i za blbce, ačkoli je to třeba nechtěné ;)).
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Soukromé zprávy

#6

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Pripominam, ze jde nastavit upozorneni na mail/mobil. Ja to tak mam a vim o kazdy zprave, ktera mi prijde
;)
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Soukromé zprávy

#7

Příspěvek od Risben »

Martin Vyskocil napsal: Pripominam, ze jde nastavit upozorneni na mail/mobil. Ja to tak mam a vim o kazdy zprave, ktera mi prijde
;)Tohle je Martine dobrá věc :), ale problém bude v tom, že se musí chtít. Pokud se nechce, tak nepomůže ani tohle :-[.
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Soukromé zprávy

#8

Příspěvek od VK »

Risben napsal: Zajímalo by mě, kolikráte si lidé, kteří soukromé zprávy nečtou, třeba o mě pomysleli, proč tam píšu takové příspěvky, když to nikoho nezajímá ???. Odpověď je, protože u těch pro které je to adresováno je předpoklad, že si to jinak nepřečtou ;). Je těžké napsat někomu soukromě reakci, čekat deset dnů na odezvu a když nepřijde tak po tolika dnech reagovat veřejně, když se za tu dobu debata posunula někam jinam. Nemyslím si, že se tímto příspěvkem něco změní, jen konstatuji, že je to škoda jak pro fórum (spousta balastu (né, že bych v euforii občas nenapsal i jinak zbytečný příspěvek, takových je asi taky dost :-/)), tak i pro jeho členy fóra (jsou po těchto příspěvcích v očích některých jiných členů fóra  za otravy a někdy i za blbce, ačkoli je to třeba nechtěné ;)).
Risben
Ano, to je poměrně časté. Mně se opakovaně stalo, že někdo na mě reagoval příspěvkem, který by bylo vhodnější napsat jako soukromou zprávu.

A vyskytuje se to často i v reakcích na jiné lidi.

V. K.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Soukromé zprávy

#9

Příspěvek od MilAN »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 28/556#556][splithere][/link][splithere_end]
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Soukromé zprávy

#10

Příspěvek od Zbych »

Přestalo mi (po MHV) na email chodit upozornění o soukromé zprávě. Nastavení i spam jsem zkontroloval a vše je v pořádku. Nějaký čas počkám, zda-li problém přetrvává.
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 509
Registrován: 24. 09. 2014, 21:32
Bydliště: Brno
Věk: 48

Re: Soukromé zprávy

#11

Příspěvek od PetrK »

Také mi pár dní nechodí maily s upozorněními. Asi je to někde ucpané.
Poslední mail z

Kód: Vybrat vše

SRS0=H6pZ=OU=astro-forum.cz=noreply(zavinac)callisto.astro.cz
mám z 30. 9. 15:16.
Dobson 200/1200, SCT 127/1250, AC 80/400
15x70, 10x30, 6x30
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Soukromé zprávy

#12

Příspěvek od Zbych »

Navíc jsem někomu odeslal zprávu na email, ukázalo to "odesláno," ale kopie emailu mi nepřišla (mám ji zaškrtnutou).
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Soukromé zprávy

#13

Příspěvek od hades »

Taky mi už pár dní nechodí emailové notifikace na přijaté SZ
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Soukromé zprávy

#14

Příspěvek od MMys »

S tímhle asi nic nezmůžu, to bude muset někdo zkouknout na serveru. Píšu adminovi serveru.

M.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 130
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

Re: Soukromé zprávy

#15

Příspěvek od HonzaStr »

Problém řeším už od včerejška (díky všem za info), až to bude, dám vědět. Týká se to jenom těch mailů.

H.

Edit: Jenom ještě upozorňuju, že to nebude hned, ale snad to chvíli bez toho mailovýho upozorňování vydržíme, ne? ;-)
Odpovědět