Celestron Axiom versus Celestron Luminos

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
Odpovědět
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 81

Celestron Axiom versus Celestron Luminos

#1

Příspěvek od zbignieww »

Diskuze na Cloudy Nights . Strojovy preklad prispevku, udelejte si svuj nazor ....Podle mne " kazda liska chvali svuj ocas "
Vlakno jsem zalozil na popud vla

https://www.cloudynights.com/topic/4640 ... -vs-axiom/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Právě jsem si koupil Celestrong CPC 1100 HD. Přišel s 23mm Luminos EP. Toto EP se zdá být totožné s Celestron Axiom XL 23mm EP, které mám několik let. Nevíte někdo, jestli je? Dík!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdá se, že je rozdíl. Z toho, co jsem slyšel, mají Luminos tendenci mít vnitřní odrazy, zatímco Axiom ne. Nechte si Axiom, prodejte Luminos.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Líbí se mi svých 10 axiomů víc než mých 15 světel. Mým očím se AFOV zdá jen o trochu větší v axiomu nad th luminos.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne, nejsou totožné. Celestron změnil výrobce, když výrobce Axiom LX začal prodávat okuláry sám pod svou vlastní značkou Explore Scientific. Mimochodem, Meade US to také udělal, ale nezměnili ani název řady okulárů (což znamená, že v těchto dnech Meade US, vlastněná Sunny, nyní prodává okuláry "Meade Series 5000 UWA", které jsou _jiné_ od Meade Evropa – vlastněná společností Jinghua – okuláry stejného jména (které jsou shodou okolností stejné jako staré okuláry Meade US).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Axiom LX určitě. Čisté nebe!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Jediný Axiom, který jsem měl, byl 19mm. Mám Luminos 19, 15, 10 a 7 mm. Oční reliéf u 19mm Luminos je lepší než u AAxiom 19mm. Prodal Axiom a zůstal u Luminos pro jejich lepší oční úlevu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
+1 Nyní máme hlas pro Luminos!!! :šokováno:
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Tento hlas je jediný, který se skutečně počítá.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ve skutečnosti by většina okulárů Axiom měla mít větší oční úlevu než řada Luminos. To je založeno na publikovaných hodnotách uvedených na stránkách, které prodávají nebo prodávají okuláry. Vím, že jsme o tom na CN diskutovali, když byly poprvé představeny okuláry Luminos. Mám 7mm Axiom a je to dobrý okulár.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Děkuji vám všem za informace a rady. Dnes to vypadá, že se tu mraky konečně projasňují, takže dnes večer možná můžu vyzkoušet EP po hlavě - a vím, co hledat!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
I když nejsou příliš populární, nevadí mi 3 Luminos, která mám. Budou duchem Jupitera v mých 10" (odraz oční bulvy) a 23mm ukazuje astigmatismus smíšený s kómatem v f4,8 dob na vnějších 20% nebo tak. 10mm předvedl řetěz Markarians velmi dobře (na obloze 21,7 mag) ne tak kontrastní jako vynikající Ethos 10 mm, ale pěkný. V 90 mm f7 jsou také dobré. Jediné EOFB, které si všiml, je v malém fracu při použití hranolu Zeiss diag . 23mm, použitý s OIII (a 10") si na závoji vede velmi dobře, takže Wisp není problém. Věřím, že Luminos a Axiom vyrábí různé společnosti pro Celestron.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Různí výrobci -- to by mohlo vyřešit paradox. Uživatelé zjistí, že se obě EP liší, ale Celestron říká (poslal jsem e-mailem ze zvědavosti), že Axiom a Luminos jsou vyrobeny podle stejných specifikací.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zbyszek W.
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Odpovědět