Poraďte s nákupem C11 se zakázkovou montáží

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
smurf
Příspěvky: 44
Registrován: 11. 11. 2022, 12:11

Re: Poraďte s nákupem C11 se zakázkovou montáží

#61

Příspěvek od smurf »

Dík, ale 19 tisíc dokážu utratit za smysluplnější věc. Píšu to už od začátku. Nechci jít cestou nakupování hraček a jejich následným prodáváním na bazarech. Chci sestavu, která bude splňovat moje požadavky, které se sice upřesňují, jak získávám další informace, ale pro mě stále zůstává řešením C11, nebo C14 s odpovídající montáží, kvalitní reduktor, Barlow a možná v budoucnu i HyperStar. Nechci Newtona, refraktor ani tyhle prdítka, co se hodí tak pro děti na Měsíc. Mám teď dobrou nabídku na C14 a montáž si k ní asi nechám postavit. Počkám, kolik dostaneme 13. plat a pak se rozhodnu.
Opravdu už nepište žádné návrhy na podobné věci.
Saturnax
Příspěvky: 170
Registrován: 17. 05. 2020, 12:00
Bydliště: Pata, Slovensko
Věk: 44

Re: Poraďte s nákupem C11 se zakázkovou montáží

#62

Příspěvek od Saturnax »

V pohode, ja len ze zacinat s C14 je dost nestastny napad, ale budiz. De gustibus non est disputandum. Zostava kazdopadne coskoro skonci v miestnom bazari.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2245
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Poraďte s nákupem C11 se zakázkovou montáží

#63

Příspěvek od peta62 »

Ta montaz je kopie G11, proto bych ji nesrovnaval s EQ-6. Ze tam odpovida nosnost je podle meho nepodstatne, protoze u montaze na zakazku se neurcuje stejne jako u seriovych vyrobcu. Nema Go-To, ale lze ji pointovat, pokud ta krabicka neni Losmandy podobna jen vizualne. Trochu nevyhodou pro vlastni vyhledavani objektu hledackem je, ze nema ty packy jako EQ-6. Mne ty treci spojky neprijdou tak pohodlne, ale to je jen muj nazor.

Co se C11 tyce, urcite nema moderni potazeni zrcadla, ale ja u sve C9.25 nepozoruji degradaci vykonu, to mi spise degraduji oci.

Souhlasim ze prodejce asi pujde nize, ja osobne bych se misto nekonecneho dohadovani se zde jel na sestavu radeji podivat. Ze je blbe u nas neznamena, ze je nutne blbe i tam a i bez nebe lze ziskat osobni prohlidkou spoustu informaci.

JInak C9.25 na CGE5 byla ma prvni sestava a nikdy jsem nelitoval, ja bych C11 ani C14 nezatracoval, pokud si je dotycny vedom rozmeru i vahy. Naopak bych si jako zacatecnik nenechaval delat montaz na zakazku, ale to uz se asi dostavame uplne jinam.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
smurf
Příspěvky: 44
Registrován: 11. 11. 2022, 12:11

Re: Poraďte s nákupem C11 se zakázkovou montáží

#64

Příspěvek od smurf »

Tady se nikdo nedohaduje. Já už po několikáté dávám najevo, že nestojím o další zbytečné komentáře, které jen dokazují, že dotyční ani nevědí, na co vlastně reagují. Chtěl jsem názor na cenovou výhodnost uvedené sestavy. Nic víc. Názor jsem dostal. Ta sekce mohla mít 3 příspěvky. Ostatní je naprosto zbytečné.
Co naprosto nechápu, je tvrzení, že začátečník by neměl kupovat montáž na zakázku. Já nebudu zadávat žádné technické požadavky. Postaví mi montáž na daný typ dalekohledu. Montáž, která bude vážit třetinu toho, co váží ty tovární bude včetně RPi4 se Stellarmate pro EAA a ovládaná z iPad Pro přes WiFi. Nebudu se muset prokousávat všemožnejma programama, naučím se Stellarmate a můžu začít. To je pro začátečníka naopak ideální, když koupí kompletní sestavu, která bude udělaná na míru jeho potřebám.
Dostal jsem kontaky na lidi, co to mají a jeden bydlí necelých 20 kiláků ode mě, takže si to pojedu prohlídnout a vytáhnu z něj nějaký rozumy. To je pro mě stokrát lepší, než pořád číst, že bych měl začít s divadelním kukátkem, protože tak začínali všichni.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2245
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Poraďte s nákupem C11 se zakázkovou montáží

#65

Příspěvek od peta62 »

Protoze nekdo, kdo nikdy zadnou montaz nepouzival tezko specifikuje vyrobci, co je pri vyrobe podstatne a co nikoli.

Tipnu si, ta lehka montaz bude harmonicka, ze ? :lol:
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
smurf
Příspěvky: 44
Registrován: 11. 11. 2022, 12:11

Re: Poraďte s nákupem C11 se zakázkovou montáží

#66

Příspěvek od smurf »

Když jste si kupoval svojí první montáž, tak jste výrobci dával nějaké specifikace? To je snad na něm, jak to postaví. Jinak dík za zveřejnění toho inzerátu. Čekal jsem kterej detektivní génius to sem hodí. Jen jsem nečekal, že to bude kůň napadl mě úplně jiný čtvernožec.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4500
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Poraďte s nákupem C11 se zakázkovou montáží

#67

Příspěvek od dvader »

Tato diskuze tady již značně uhnula z rozumné a něčemu přínosné cesty!
Když sami diskutující neví, kdy dost, musí to udělat někdo jiný...

Vlákno jsem zamkl, moderátor.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Zamčeno