Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

Otázky, rady, tipy, návody...
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#1

Příspěvek od alda »

Protože ASI má blbě vyřešené odvlhčení tablet a je nutné rozebírat přední část těla kamery, což může být někdy dost komplikované, rozhodl jsem se to vyřešit podobně, jak to mají některé kamery jiných výrobců. Přitom to ZWO kdysi prodávalo, a kamera je na to uzpůsobená.
Ale zřejmě došlo ke snižování nákladů a tak už to nevyrábějí.
Tohle by mělo vyřešit problém s rosením i bez rozebírání, jde o pouzdro se silikagelem, které se našroubuje přímo do kamery místo záslepky, která je na všech chlazených kamerách. Vysoušení a výměna je pak velmi jednoduchá :-)
Silicagel tube
Silicagel tube
20221031_180440.jpg (44.65 KiB) Zobrazeno 2311 x
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#2

Příspěvek od hades »

A ty to vyrábíš, nebo víš kde se to dá koupit? Případně dáš návod jak to vyrobit?
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#3

Příspěvek od alda »

Klidně vyrobím nebo poradím, nerad bych tu dostal, že si tu honím "kšefty" :-). Klidně přes SZ.
Je potřeba udělat do pouzdra závit a našrubovat šroub s dírou, přes O-kroužek dotěsnit. Ze spodní strany taky O-kroužek a distanční malou podložku. Hlavní je kvalitní pouzdro, které něco vydrží a není to jen tenoučký "papír".
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#4

Příspěvek od MMys »

Ahoj,
prosímtě, domluv se tu kolik lidí to chce, a jestli můžeš, nasekej jich na CNC-čku víc a normálně to tady dej jako společnou výrobu (stejně jako já kdysi TVGuidery, vyhřívátka na sekundáry nebo klínky pro ustavování EQ6).

Já si to vyrobil taky, k první kameře to bylo ještě v příslušenství, pak už to zrušili a přestali vyrábět, a začali používat ten debilní systém s tabletami uvnitř komory, takže s každým rozebráním nalítá prach na senzor.

Já už to pár lidem vyrobil, ale v poslední době nějak nestíhám. Máš moje posvěcení, takováhle aktivita je tu spíš vítaná ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#5

Příspěvek od alda »

Ahoj Martine, díky, já nechtěl prudit, tak jsem to psal opatrně. Už nějaké zájemce mám i mimo tohle zveřejněné téma a rád to nabídnu všem co budou chtít. Tohle je prototyp z objednaného čínského kusu, který jsem upravil. Byl kvalitně provedený a dobře se s ním dělalo. Při cenách dnešního CNC obrábění a materiálů to asi vyjde levněji. Ale zkusím i variantu společné výroby na CNC-čku.
Pokud tedy má někdo předběžný zájem, klidně se ozvěte, podle předběžného počtu napíšu cenu a kdo bude souhlasit, tak pro toho to vyrobím.
Určitě jich udělám více do zásoby, ono se to neztratí.
Klidně piště do SZ, ať to tady nezaplevelujeme a já to pak tady nějak zrekapituluji :-).
Hezký večer
Uživatelský avatar
DaveOne
Příspěvky: 2113
Registrován: 17. 10. 2018, 14:11
Bydliště: Uherske Hradiště
Věk: 47

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#6

Příspěvek od DaveOne »

Ahoj,

já teda zatím problémy nemám , ale je lépe být připraven . Tak bych poprosil o výrobu jednoho kusu pro moji ASI2600mm a do e-mailu nějaký návod a odkaz na rozumný silica gel(kuličky) pokud to bude možné .

davidzimak@gmail.com

Díky moc
David
Newton 200/600, NEXUS kk,TS APO Triplet 90/600, Riccardi 0.75x red., SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro,ASI 2600mm, ASI 290mm, ASI 678MC, ZWO EFW, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2328
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#7

Příspěvek od nosuh »

Zdar, ja se hlasim stopro o 2ks tohodle bazmeku.
Uz jednou sem mel v reklamaci primo u cinana ASI071, a vim, ze drive ci pozdeji se to objevi znova.
Takze pokud to jeste jde, pridal bych se k zakazce.
Diky!
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
dwarf
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 04. 2005, 04:48

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#8

Příspěvek od dwarf »

Zdravím, tiež bz som sa prihlásil o 2ks. Ďakujem.
Uživatelský avatar
DeiL
Příspěvky: 154
Registrován: 15. 08. 2003, 00:38
Bydliště: Rokytá
Věk: 51

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#9

Příspěvek od DeiL »

Ahoj,
mam zájem o 2 kusy. Díky.
SkyWatcher 150/600 Quattro 150P , EQ6-R. SkyWatcher BKP 130 DS, EQ6-R
Uživatelský avatar
Jirka247
Příspěvky: 511
Registrován: 07. 10. 2011, 20:14
Bydliště: Jindřichův Hradec
Věk: 55

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#10

Příspěvek od Jirka247 »

Také mám zájem o dva kusy. Díky Jirka
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#11

Příspěvek od alda »

Pánové, registruji všechny Vaše žádosti, zjišťuji počty a jakmile budu mít koncem týdne jasno v počtech, napíšu zde info rekapitulace jmen, množství a ceny a vše si potvrdíme :-)
misa13
Příspěvky: 343
Registrován: 08. 09. 2016, 21:56
Bydliště: Prestice

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#12

Příspěvek od misa13 »

Ahoj.take bych měl zájem o 2 kusy.diky.Michal
Dobson 254/1200; TV Nagler 3,5-4,8-7-9-12-22;TS APO 80/480,Riccardi 0,75x,Fornax 50
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#13

Příspěvek od alda »

Tak další info, mám hotové dva finální kusy, vypadá to takto:
TUBE_1.jpg
TUBE_1.jpg (84.77 KiB) Zobrazeno 1762 x
- komplet vyrobeno na CNC
- povrchová úprava černý elox
- 2ks o-kroužků
- uzavírací matice, která umožní mít vysušený silikagel dlouhodobě k dispozici pro rychlou výměnu
- bude doplněno silikagelem (asi barevný, který umí detekovat vlhkost barvou)
- cena 550,- za 1ks, bez dopravy
- cena 500,- za 1ks, při koupi 2 a více kusů, bez dopravy

Vzhledem k počtu kusů, které musím nechat vyrobit, prosím zvážit zájemce o koupi 2 kusů, i při jedné kameře je fajn mít jeden k dispozici vysušený, pro okamžitou výměnu. Taky budu rád, když dáte vědět kamarádům astronomům, protože mi jich jinak doma zbyde, že nebudu vědět co s tím :-).
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#14

Příspěvek od alda »

Ještě rekapitulace prozatím objednaných kusů:

1 x Evzen
2 x Jirka247
1 x Homer
2 x Standa
2 x nosuh
2 x bvgeo
1 x hades
2 x midars
2 x biker.fm
1 x DaveOne
2 x dwarf
2 x DeiL
2 x misa13

Prosím Vás o odsouhlasení ceny a počtů do SZ. Identifikační údaje pro dopravu, které budu potřebovat Vám tady napíšu během následujícího týdne, kdy se bude vše vyrábět, kompletovat a dělat povrchovka.
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Pouzdro na silica-gel pro ZWO ASI

#15

Příspěvek od alda »

Jenom malé rychlé info:
výroba je zadaná, čeká se na materiál a pak to letí do výroby :-). Jenom prosím o strpení, ony jsou to pro ty firmy co mají CNCčka tohle takové blbiny a vždycky má trochu přednost stálá výroba a velko-sériovka.
Už testuji barevný silkagel, který do toho budu dávat a je to fajn, protože se barví podle vlhkosti.
Odpovědět