Prodej kompletního astro vybavení - PRODÁNO

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Prodej kompletního astro vybavení - PRODÁNO

#1

Příspěvek od Pupak »

Jelikož se švára definitivně stěhuje do Němec a vize stacionární pozorovatelny padla, rozhodli jsme se nabídnout k prodeji kompletní vybavení na EAA.
1. RASA 11" v.1 - kupovaná v Supra před necelým rokem - venku tak 10x
2. Montáž EQ-HD I. - maximontáž s HD převodovkami s nosností 40 kg bez protizávaží,65 kg s protizávažím 15 kg. Řízení OnStep s ručkou. Váha hlavy cca
38 kg, duralový stojan pro menší zátěž (cca 30kg) váží asi 10 kg. Lze prodat i bez něj, ale je praktický.
Zde je popis její výroby : viewtopic.php?t=29507
3. Kamera ASI 2600C Pro - stáří asi 4-5 let, měla malý výtok, ale je odborně vyčištěná a bez vady
4. Autonomní guider StarAID var. B - stáří rok, funguje spolehlivě , pointace naprosto dokonalá. Je k němu malý hledáček 30/160 doporučený výrobcem

Necháváme si jen sluneční vybavení, protože já už po deváté hledám postel a ve dne se na hvězdy dívá dost špatně. :D
Sestava byla používána na EAA, bohužel velmi sporadicky. Já už tu montáž ven sám nevynesu a hlavně v noci neuklidím, protože jsem grogy.
Ceny jsou hodně zajímavé, ale sdělím je jen vážným zájemcům.
Případní zájemci mě mohou kontaktovat na : 723 061 736, semenec@volny.cz, nebo SZ. Ideální by byl prodej celku, ale nedělám si iluze, takže prodej jednotlivých věcí není problém.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#2

Příspěvek od Pupak »

Chtěl bych případné zájemce požádat, zda by zvážili, jsou-li schopni na mojí nabídku odpovědět a pokud nikoli, pak mě raději nekontaktujte. Je docela tristní, když se ozve přes dvacet lidí s poptávkou na ceny a odpovědět dokáží slovy čtyři. To už se z této země opravdu vytratila elementární slušnost?
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5572
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#3

Příspěvek od Karell »

Nekomentujte způsob zadávání inzerátu, je to každého osobní věc. Povinnost uvádět cenu nikde stanovena není. Co nebude napsáno k předmětu prodeje nenávratně mizí. Dík za pochopení.
LubošM
Příspěvky: 358
Registrován: 20. 07. 2019, 12:54
Bydliště: Libňatov
Věk: 57

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#4

Příspěvek od LubošM »

SZ
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#5

Příspěvek od Pupak »

Položka č.4 prodána.
Kamera ASI2600MC Pro po dohodě v nabídce za cenu 36.000,- Kč a RASA 11 za 72.000,- Kč. U montáže zůstává cena dohodou.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#6

Příspěvek od Pupak »

Kamera rezervována do středy.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#7

Příspěvek od Pupak »

Ještě jedna doplňující informace k RASA11. Dost lidí se mě ptalo, jak je to s shiftem zrcadla. Nepoužívali jsme motorové ostření, protože jsem se za celý ten půlrok nedokopal k tomu, abych ho udělal. Jestli tam nějaký posun byl, byl tak malý, že jsem ho nezaregistroval a po zamknutí se zrcadlo ani nehne.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#8

Příspěvek od Pupak »

Kamera opět volná. Zájemce se neozval. Už se z toho pomalu stává dobrý zvyk. Ani sem případné rezervace psát nebudu, jen to nafukuje vlákno. O ceně lze ještě jednat.
Jelikož je HD montáž raritní záležitost, nabízím možnost si jí na 14 dnů nezávazně vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#9

Příspěvek od Pupak »

Kamera ASI2600 je prodána. Zbývá RASA11 a montáž. RASA11 zlevním na 70 tisíc. Zvažuji i prodej QHY533M, protože na Slunce není ideální, nebo to s ní prostě neumím. Je úplně nová, cena 31 tisíc Kč.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#10

Příspěvek od Pupak »

QHY533M prodána.
Jelikož je dost dotazů na montáž a touha po aktuálním fotu, tak je zde. Montáž má osazenu WiFi, driver pro ostření a ručku k manuálnímu ovládání. Pointuje se buď přes ST4, nebo ASCOM driver. Přes něj funguje i ostření. K montáži je i AsiAir pro s externí Wifi anténou, které montáž ovládá přes WiFi. Wifi má aktivovaný ST mód i Ap mód, takže není problém jí zařadit do domácí sítě. Montáž má index snímač pro PEC, ale nikdy jsem PEC nepoužil, protože StarAid jí pointoval bez nejmenších problémů a zavádět další korekční element do regulační smyčky pointace je nesmysl, když to není nezbytně nutné. Vyzkoušená je s N300/1200, N400/2000 , C11,C14 a RASA11. Taky na kombinaci C11 a RASA11, což uveze i s tím stojanem. Je to bezvůlová stabilní montáž s vysokou nosností bez protizávaží ideální pro rozměrnější přístroje, kde vadí vůle ve šnekových převodech, nebo kde nestačí malý moment třecích montáží. Cena je o něco vyšší než u EQ8, ale výhody EQ-HD jednoznačně převyšují cenový rozdíl. Cenu Red dot award bohužel nezískala. :D
Přílohy
eqhd1a.jpg
eqhd1a.jpg (667.43 KiB) Zobrazeno 1044 x
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#11

Příspěvek od Pupak »

Do konce srpna akční cena za montáž ve výši 120 tisíc.
Moc projektů a málo peněz. :D
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Prodej kompletního astro vybavení

#12

Příspěvek od Pupak »

Prosím o uzavření, děkuji.
Zamčeno