Doporučte knihy o raketovém inženýrství

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jinand
Příspěvky: 5
Registrován: 03. 05. 2022, 23:19

Doporučte knihy o raketovém inženýrství

#1

Příspěvek od jinand »

Zdravim,
chtel bych se zeptat, zda-li by mi nekdo nedoporucil knihu na raketove inzenyrstvi(raketova veda, aerospace, orbitalni, nebeska mechanika, atd.).
V cestine jsem zadnou nenasel, ale naopak anglickych je hodne.
Pokud vsak nejakou ceskou znate, budu rad.
Anglictina ale take neni problem, spise naopak.
Dekuji.
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 990
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketové inženýrství

#2

Příspěvek od ok1in »

Bez jakéhokoliv podtextu bych se rovnou podíval po nějaké v ruštině (pokud vládneš jazykem). Ale mám obavu, že to asi dnes není ten úplně správný názor... :roll:
Alamrob
Příspěvky: 181
Registrován: 01. 02. 2018, 14:43
Bydliště: Zastávka
Věk: 51

Re: Doporučte knihy o raketovém inženýrství

#3

Příspěvek od Alamrob »

Jako hrdý absolvent brněnského Vysokého učení technického (pár let už to je :-)) mohu doporučit knihu mého bývalého profesora pana Vladimíra Daňka Mechanika kosmického letu, kterou vydalo nakladatelství CERM. Je to učebnice pro vysokoškoláky, která předpokládá určité (dost široké) znalosti matematiky a fyziky. Myslím, že se ještě dá koupit.
EDIT: Koupit se dá druhé opravené a rozšířené vydání. Taky si je kupuji, kdybych neodpovídal na tvůj příspěvek, tak bych to nevěděl a neobjednal bych si je ;) .
Alamrob
Příspěvky: 181
Registrován: 01. 02. 2018, 14:43
Bydliště: Zastávka
Věk: 51

Re: Doporučte knihy o raketovém inženýrství

#5

Příspěvek od Alamrob »

Já se taky přidám s odkazem na Mechaniku kosmického letu. Doufám, že to není reklama, ale tady je levná.
https://www.megaknihy.cz/romany-povidky ... ydani.html
futislav
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 06. 2017, 17:03

Re: Doporučte knihy o raketovém inženýrství

#6

Příspěvek od futislav »

jinand píše: 25. 05. 2022, 20:12 Zdravim,
chtel bych se zeptat, zda-li by mi nekdo nedoporucil knihu na raketove inzenyrstvi(raketova veda, aerospace, orbitalni, nebeska mechanika, atd.).
V cestine jsem zadnou nenasel, ale naopak anglickych je hodne.
Pokud vsak nejakou ceskou znate, budu rad.
Anglictina ale take neni problem, spise naopak.
Dekuji.
Není to sice o raketovém inženýrství, ale jsou tam pěkně rozepsané typy raketových pohonů, jakož i přehled vojenských raket v té době používaných a vyvíjených. Rozhodně velmi zajímavé čtení. Jiří Kroulík, Bedřich Růžička "Vojenské rakety" . Vydalo Naše vojsko v roce 1985, , 592 stran, 56 stran příloh. Jsou tam rozebrány i rakety Minuteman 3, Titan, Trident, Thor, ruské rakety typu G a další.
RC 254/2000 na EQ6, SCT 8"/2000, refra 100/1400 , refra 80/320 ED, 3PT 457 , 70mm
romcek
Příspěvky: 127
Registrován: 24. 06. 2019, 07:04

Re: Doporučte knihy o raketovém inženýrství

#7

Příspěvek od romcek »

Co se týče té orbitální mechaniky....

3. Dil skript "Mechanika letu", autor Vladimír Daněk

Sám jsem ji však nečetl
SW 200/1000 PDS
EQ5 (dual axis motor)
SW Planetary (4-6-9 mm), LET 28
Odpovědět