ZWO AM5 - montáž s HD převodovkami

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#16

Příspěvek od Pupak »

Tak teď si nade vší pochybnost dokázal, že vůbec nevíš o čem mluvíš. :D Tohle je totiž typická ukázka čínského stroje naprosto k ničemu. Přál bych ti, vyzkoušet si tu úžasnou mašinku, abys věděl, o čem je řeč, ale nejprve bys musel mít reálnou zkušenost se skutečnými stroji, aby byl schopen poznat rozdíl. BF20 naroubovaná na lože soustruhu se skoro nulovou torzní tuhostí, to umí jen Číňan. Už ta frézka je absolutní shit z litiny, která je nevyzrálá a kroutí se jak prase. Vůle na tom nevymezíš, takže jen zničíš TK nástroje a stejně nic nevyfrézuješ. Kdysi dávno jsem několik BF20 předělával na CNC a větší strojařskou hrůzu jsem neviděl. Sám jsem krátce jednu vlastnil v úplných začátcích, kdy jsem neměl skoro žádné vybavení, tak opravdu vím, o čem mluvím. Vypadá to sice hezky, ale je to skoro na nic. Samotný soustruh koupíš za 40 a frézku za 35, tak kde je těch 50 tisíc navíc? Asi v té krásné modré barvě. :D
A jestli si myslíš, že ho vrátíš, když výrobce nic negarantuje kromě toho, že se to nerozpadne, tak na to zapomeň. Neznám nikoho, kdo by u našich prodejců čínského shitu uspěl s reklamací, že je stroj na práci nepoužitelný. Obracely se mě desítky lidí, abych jim z toho udělal použitelný stroj, protože jinak spláchli prachy do kanálu. Když se ti po půl roce zkroutí stůl frézky o 0.5 mm, takže to nevymezíš v rybinách, prodejce se ti jen vysměje.
To není Maho, Deckel, nebo TOS, kde se vyrábí ze 40 let vyzrálé litiny.
Naposledy upravil(a) Pupak dne 25. 12. 2021, 08:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11542
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#17

Příspěvek od Psion »

Psal jsem, že kvalitní stroj stojí 1 mil. Kč ostatní jsou hračky a tak to chápu já. Proto si všechno nechávám vyrábět u profíků a nehrabu se do nákupu nesmyslů ;)
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#18

Příspěvek od Pupak »

Psion píše: 25. 12. 2021, 07:34 Pokud někdo vyrábí šmejd za 150 tis. a nefunguje, tak ho prostě vrátíš. Když vidím, co se dá koupit za 160 tis., tak to nejsou úplně hračky i když kvalitní stroj stojí spíše 1 mil. Kč. Stejně tak montáž a pokud výrobce vyrobí šmejd, tak ho zabije nekvalitní věc, protože mu to všichni hodí na hlavu. Pár špatných recenzí na CN a nikdo to nekoupí.

To že ta HD montáž je dělaná na malé dalekohledy je jasné a pro C11 je naprosto nevhodná. Sám výrobce mluví o ohnisku max 900 mm.
Tak když není na C11 vhodná, proč tam s ní dává tu fotku? Asi jen pro zasmání, co? :D
Přílohy
mmm.jpeg
mmm.jpeg (62.84 KiB) Zobrazeno 5287 x
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11542
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#19

Příspěvek od Psion »

Jsou to jen produktové fotografie, nehledal bych za tím nic světoborného. Pokud výrobce uvádí ohnisko do 900 mm, pak by C11 musel mít HypeStar. Ale diskutovat nad obrázky je o ničem, počkám si, až to někdo otestuje, já to kupovat nepotřebuji, malých montáží mám přehršel.

Mimochodem na TOS fréze a soustruhu jsem dělal už v roce 1979.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#20

Příspěvek od Pupak »

Produktové fotografie nejsou o tom, aby se na nich ukazovaly nesmysly, nebo snad ano? :D Nerozumím tomu, proč hájíš evidentní lež, kterou ZWO při propagaci montáže předvádí. Takže podle tebe, když si to někdo koupí s představou, že na to pověsí to, co vidí na fotce, což dle mého soudu ani není C11, možná tak C8, protože ta by tak proporčně seděla, tak je to OK? Číňan je bolševik a bolševik je lhář. Asi si to už nepamatuješ, nebo jsi to nezažil.
RomanHujer
Příspěvky: 383
Registrován: 26. 07. 2018, 00:38
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#21

Příspěvek od RomanHujer »

Petře řekl bych, že je dosti zásadní rozdíl mezi CNC frézou a EQ montáží, která se otáčí max 4˚/sec většinou jen ale 15˚/hod tak, že je tam zcela zásadní rozdíl v rychlostech a dynamickém namáhání. A, že jsou HD převodovky totálně předražené je prostě fakt a to mnohem více než iPhony :-)
i Luksusní Švýcarské hodinky jsou po mechanické stránce mnohem složitější a stojí podobně jako kus tohoto železa.
Celestron Edge HD 9.25", Hyperstar V4, TS Optics 76EDPH F/4.5, Samyang 135ED
EQ6 OnStep - ASiair-Plus, EQ5 OnStep - ASiair-Pro, HrEM OnStep - ASiair
ZWO ASI2600MM-Pro,ASI294MC-Pro,ASI1600MM-Cool,ASI178MC,ASI224MC,ASI290MM,ASI120MM...
Hujer.Net
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#22

Příspěvek od Pupak »

Rozdíl to určitě je, ale já to přece nesrovnávám. Harmonické převodovky jsou drahé, nikoli předražené. Zatímco kolečka do hodinek ti s přesností na mikron vyřeže laser za pár fufníků, tak vybrousit extrémně přesné ozubení HD umí jen tři firmy na světě, takže to o něčem vypovídá. Technologická náročnost výroby je obrovská a pro nestrojaře asi nepochopitelná. Proč myslíš, že kuličkový šroub 25mm v C2 stojí 2000 USD? Myslíš, že je taky předražený? Podívej se do ceníku TOS Kuřim a pochopíš.
Celá ta debata je o ničem protože jí vesměs vedou lidi, co HD převodovku v reálu ani neviděli a Wiky to prostě nezachrání. Pokud tam Číňan dává čínskou kopii, pak ta životnost bude zoufalá jako u všeho, co vyrábí za levné peníze. Já nevím, proč si na ten model dali nápis ZWO-17-100. To jim prostě žádný výrobce HD neudělá. HD se neprodávají jako OEM produkt, kam si kdekdo laserem vypálí své logo. Tak to prostě je a jestli se vám to líbí, nebo nelíbí, je mi šumák. To už si HD rovnou vytiskni na 3D tiskárně a budeš na tom skoro stejně stejně. :D
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11542
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#23

Příspěvek od Psion »

Pupak píše: 25. 12. 2021, 11:12 Zatímco kolečka do hodinek ti s přesností na mikron vyřeže laser za pár fufníků
Tomuhle opravdu nerozumíš, načti si výrobu kvalitních hodinek. Přesnost laseru na řezání na mikron bych chtěl vidět.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3399
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: EQ montáž s harmonickými převodovkami

#24

Příspěvek od hades »

Odmazal jsem diskuzi mimo téma. Držte se prosím tématu. Diskuzi o tom co je kvalita a co luxus si můžete vyřídit někde jinde.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11542
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO AM5 - montáž s HD převodovkami

#25

Příspěvek od Psion »

Přesto si neodpustím závěrečné hodnocení, za kterým si stojím.

No a tak to chtěl Pupak říci, že ZWO vyrobila šmejd a jeho HD III se nemůže rovnat ani vzdáleně, abych se alespoň trochu držel tématu a vycházím z jeho příspěvku :

To je fakt konkurence jak stehno. :D. Ukaž mi někoho, kdo má v hlavě mozek a koupí si od Číňana montáž s čínskou kopií japonských HD převodovek. Kdo zná kvalitu čínských kopií lineárních komponent, tak by za to těžko vyhodil 2000 USD. Proč myslíš, že tam na rozdíl od třikrát dražších Korejců neuvádějí typy HD převodovky? Protože by asi těžko vysvětlovali, že jejich montáž stojí méně než ty samotné převodovky. V téhle cenové relaci je to asi jako jejich 3D tiskárny. Hezká hračka pro děti, ale nic na práci.
RomanHujer
Příspěvky: 383
Registrován: 26. 07. 2018, 00:38
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO AM5 - montáž s HD převodovkami

#26

Příspěvek od RomanHujer »

Hmm tak ZWO dělá k propakci AM5 co může aktuálně je zobrazena i jako úvodní obrázek obrázek v beta verzi ASiair 1.8.2 beta12 (9.04)
AM5-1.jpg
AM5-1.jpg (118.96 KiB) Zobrazeno 5036 x
A na 90% i tato montáž běží na OnStepu protože Driver AM5 v ASiair funguje OnStep řadiči co jsem postavil.
AM5-2.jpg
AM5-2.jpg (106.44 KiB) Zobrazeno 5036 x
AM5-3.jpg
AM5-3.jpg (105.45 KiB) Zobrazeno 5036 x
Roman
Celestron Edge HD 9.25", Hyperstar V4, TS Optics 76EDPH F/4.5, Samyang 135ED
EQ6 OnStep - ASiair-Plus, EQ5 OnStep - ASiair-Pro, HrEM OnStep - ASiair
ZWO ASI2600MM-Pro,ASI294MC-Pro,ASI1600MM-Cool,ASI178MC,ASI224MC,ASI290MM,ASI120MM...
Hujer.Net
Uživatelský avatar
Pidrman
Příspěvky: 1219
Registrován: 24. 08. 2010, 09:32
Bydliště: Žatec
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO AM5 - montáž s HD převodovkami

#27

Příspěvek od Pidrman »

Kluci, píšete tu hezká silná slova o montáži kterou jste ještě neměli na stole a netušíte co má za střeva, jen odhadujete podle několika obrázků. Třeba budete příjemně překvapeni. Počkejte až bude montáž odzkoušená a budou známé reálné zkušenosti.

Každopádně se tu ukázala nová montáž, která má HD převody a předpoklad je, že chod bude lepší než klasické EQ6. To že na obrázku je zobrazena montáž + velký dalekohled, no je to reklama no ( taky se najdou eshopy kde prodávají HEQ + 200/1000 jako že je to OK ) , chtějí to prodat. Praxe ukáže. ( Pak se uvidí zda je montáž ok nebo ne )

Honza
Montáž : EQ6-R SYNSCAN, HEQ-5 PRO SYNSCAN, Star Adenturer
Dalekohled : Newton 200/800 vlastní stavba, SW ED 80/600, ES MN-152/740
Kamera : ZWO ASI 294 MC, ASI 120 mm, QHY 5L II M
http://www.pidrmanphoto.cz/
https://astrofotky.cz/~Pida
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1469
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: ZWO AM5 - montáž s HD převodovkami

#28

Příspěvek od Yarkho »

Pokiaľ to uvezie aspoň cca. 10 kg prístroj a nebude k tomu treba ďalších 10 kg závaží, a bude to robiť to, čo propagujú, tak to asi budem nutne potrebovať ako cestovnú montáž. Otvorilo by to celkom dosť možností.
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11542
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO AM5 - montáž s HD převodovkami

#29

Příspěvek od Psion »

Pokud potřebuji montáž s nosností 10 kg, tak mohu použít iOptron CEM26, kde hlava váží 4,5 kg a závaží tak 2 kg a jsem na cca stejné váze, funkcionality stejné, PE poloviční. Cenově jsme na 40% ceny ZWO. Tedy záleží na preferencích uživatele. Pokud ZWO nedá 15-20 kg aby udrželo delší i když lehčí dalekohled s jeho torzními silami, už to není tak zajímavé. Mě se líbí ta kompaktnost, ale doma se mi válí asi 1,5 roku ještě zabalená CEM26 a nějak jsem se k použití nedostal, raději vždy vytáhnu G42+, které je parametry úplně jinde než tyhle mrňavé montáže. Nechám se překvapit testy na CN.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11542
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: ZWO AM5 - montáž s HD převodovkami

#30

Příspěvek od Psion »

Tak se už objevila cena AM5 na TS, ani jsem se moc nesekl, standardní cena 2890 EUR nyní zaváděcí cena 2720 EUR. Konkureční Rainbow Astro RST-135 s převodovkou No. 17 stojí 4957 EUR a lepší s enkodery RST-135E 7006 EUR, její výhoda PE +/- 2,5" s integrovanou PEC.

https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... 4192_.html
Odpovědět