Sigma FP

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Sigma FP

#1

Příspěvek od Pupak »

Nemá někdo info o tomto přístroji, co se vhodnosti na astrofoto týče? Něco málo je na zahraničních fórech, ale jsou to spíše spekulace než reálné zkušenosti. Líbí se mi ty jeho parametry a také rozměry, které by umožnily ho používat s Rasa.
Přílohy
sigma.jpeg
sigma.jpeg (201.3 KiB) Zobrazeno 423 x
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11594
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sigma FP

#2

Příspěvek od Psion »

Bude to podobné jako s dalšími "exotickými" fotáky, tedy nulová softwarová podpora u SharpCap, Asiair, Ekos apod.. Fotit to bude podobně jako např. Nikon, kdo ale z toho vyndá ten IR filtr netuším, už i Sony na astro prakticky nikdo v EU neupravuje. U původních Foveon senzorů byl dokonce vyjímatelný IR filter (Sigma SDQ), bohužel u tohoto je standardní Bayer, bez této možnosti. Mezi námi, Foveon nebyl na astro vůbec vhodný.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Sigma FP

#3

Příspěvek od Pupak »

Proto tu vznáším ten dotaz, protože stejných výroků, jako je ten tvůj, je všude dost, ale to jsou jen spekulace, i když logické. Mě zajímá názor někoho, kdo to zkusil, nebo má třeba link na nějakou recenzi, kde se to řeší. Mě je jasné, že to není Canon, ale FF bez zrcadlo takových rozměrů jsem u jiného výrobce neviděl a pokud by se to po USB dalo rozumně ovládat ( SDK prý existuje), tak si driver do SharpCapu klidně napíšu svůj a víc bych ani nepotřeboval. Na CN psal maník, že citlivost na spodní straně spektra je velmi dobrá. Měl tam fotky z FP na RASA11 a na ty časy v řádu minut vypadaly skvěle. S ohledem na to, že je na trhu nová 60MP verze FPL a tahle stará se dá sehnat pod 30 tis. s DPH, mi to přišlo jako zajímavý způsob, jak nahradit 3x dražší FF kameru.
Odpovědět