Hvězdářská ročenka

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 613
Registrován: 02. 12. 2005, 05:31

Hvězdářská ročenka

#1

Příspěvek od TH »

Na stránkách pražského planetária lze již objednat elektronickou verzi Hvězdářské ročenky 2022. Myslím, že už je to třetí rok, co je možné získat přístup k datům z ročenky bez nutnosti kupovat knižní výtisk a platit navíc poštovné, které už bylo skoro tak vysoké, jako cena ročenky. Ani vlastně nevím, jestli tištěná verze ještě bude vůbec vycházet. Dlouhá léta (cca od roku 1983) jsem byl zvyklý ročenku používat a pravidelně jsem si ji kupoval. Až v loňském roce jsem si řekl, že si zkusím vystačit s elektronickou formou, když už je možnost stahnout si data z ročenky i do telefonu jako pdf soubor a mít je k dispozici i venku, když sedím u dalekohledu a nejsem "na síti".

https://shop.planetum.cz/435-e-rocenka-2022
Dalekohled + bino Baader = obraz viděný oběma očima současně, je fakt lepší ...
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hvězdářská ročenka

#2

Příspěvek od Zbych »

"Hvězdářská ročenka má kromě podoby knihy i elektronickou verzi přístupnou z webu.
Elektronická verze obsahuje rozšířenou sadu dat, například efemeridy Slunce, Měsíce a planet pro každý den. Najdete v ní i celé nové kapitoly a datové sady, ke kterým je v knize pouze stručný úvod. Elektronická verze se dá komplet stáhnout pro off-line použití a její součástí je i elektronická kopie knihy (e-book)."

Proč je tu víc vláken "hvězdářská ročenka"?
Odpovědět