TS 200mm f/3.2 hypergraph

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#211

Příspěvek od MilAN »

Mám pocit, že si výrobci už pod pojmem "spotřební zboží" dávají úplně vše. V posledních několika rocích jsem už napříč spektrem výrobců reklamoval věci vždy v hodnotách desítek tisíc Kč. Ne pro špatnou kvalitu, ale pro naprostou nepoužitelnost. A to přehlížím takové drobnosti, jako že řemenový převod na montáži šmajdá ( s tím se dá žít a pointace si poradí), že v montáži jsou evidentně špóny ( to lze samozřejmě reklamovat, ale až v momentu, kdy to rozeberu ,ale pak je jednodušší si to vyčistit, než reklamovat )....
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#212

Příspěvek od Cztwerec »

A víte co je nejhorší? V tomto hyperkorektním a bezchybném systému se jakkoliv domoct práva. U TS jsem měl také problém s objednávkou konfigurovaneho a zaplaceného dalekohledu, jako kompenzaci jsem tehdy (2018) dostal nepoužitelný výtah. Dodnes jsem neviděl peníze. :P jednodušší bylo koupit nový. Ať žije konzum.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2854
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#213

Příspěvek od Homer »

Nechci tady plakat a utíkat moc od tématu, ale problém začíná u výrobce, který se nestydí prodat šmejd. To je první problém výrobce. Druhý problém výrobce ( prodejce ) je, že má v případě, že už nějaký šmejd pustí ven, potíže reklamaci uznat a i když ji uzná, trvá vyřízení problému neskonale dlouho a zákazník, který zaplatil, tahá stále za kratší konec. A až nakonec je problém dovolání se práva právní cestou. Pokud by první dva problémy u výrobce ( nebo toho, kdo uvádí výrobek na trh ) nebyly, neřešíme to.
Každý si něco pořizujeme a vidím, že to je docela obecný problém - bohužel.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#214

Příspěvek od Cztwerec »

Dobře, řeknu to konkrétně, u mě se jednalo o TS newton, který jsem si nakonfiguroval. Když mi přijel poslali mi ho se šmejdským výtahem, který tam ani nepasoval, přitom jsem si zaplatil ten nejlepší.

U TS to udělali chytře, za cenu toho co jsem tam měl, mi s velkou omluvou napsali, že jim ho mám poslat zpět, když jim přišel, poslali "nový", ale ten samý, který byl úplně stejně k ničemu. Takže poštovné navíc a cena za lepší okulárový výtah (přeplatek asi 2500 Kč k tomu), který jsem nikdy neviděl. Nevím, německy umím obstojně, anglicky taky, tak to asi vyřizoval nějaký tatar. Podle mého kolikrát ani nevědí co posílají.

Jinak jsem nikdy s TS problém neměl a reakce jsou dobré. Akorát mi přijde blbé i to, že když něco reklamuji platím i poštu na cestu zpět. Přitom je to vícenáklad za reklamaci, která by měla být součástí reklamačního řízení, proto aby se vyřídila. Ale budiž.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2854
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#215

Příspěvek od Homer »

Ano, za počítači ve firmách sedí často lhostejní ignoranti, kteří by měli správně podle svých schopností dělat úplně jinde. Ale nějak nejsou lidi a nevím kam zmizeli. Možná do důchodu - jako já :-).
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#216

Příspěvek od Cztwerec »

Naopak, lidí co si rádi válej šunky u počítače a neuměj hrábnout rukama jsou plný ulice, lopaty (dosaď si sám...).

A řekl bych, že je mnohem jednodušší najmout si cvičenou opici na práci s počítačem, než člověka alespoň s elementární schopností rozumět tomu co prodávám. Pak je problém i u samotných výrobců. Přijde mi, že v čínské fabrice je další cvičený jedinec který mačká v určený čas nějaký knoflík na složitějším stroji a říká se tomu honosně semi - automatic production...

Většinu nákupů tak proto řeším už hlavně přes naši známou prodejnu v Hloubětíně, kde člověk dostane full servis i s přidanou hodnotou rozumného dialogu zasvěcených lidí.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#217

Příspěvek od vla »

Tak a o tom to je. Neškrtit se o každou korunu a někdy si velmi mírně připlatit za kvalitního prodejce se servisem. Navíc bych se ani nedivil, kdyby vrácené kousky speciálně vybírali pro individuální zájemce, s kterými pak mohou roky jednat.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2854
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#218

Příspěvek od Homer »

Cztwerec:
ale kdepak. Ti lidé jsou zaměstnáni, nikoliv na ulici. Ostatně máme nějakých 3,5% nezaměstnaných a k tomu statisíce zahraničních lidí. Ale to zde nemá smysl řešit.
Prostě nějak mizí solidnost v jednání - zaplať, drž ústa a nepruď. Sliby se slibují, blázni se radují. "Ano, až dorazí reklamovaný filtr z opravy od výrobce, samozřejmě se ním někdo u nás podívá a zkontroluje ho"...KULOVÝ. Jednoduše ho poslali dál bez kontroly a hotovo. Potom to přiznali. A tak zákazník skáče jako luční kobylka, hledá kdo mu to proměří aby měl argument, tečou mu u toho nervy a otravuje kamaráda, který mu s tím pomáhá. Naštěstí.
Vla:
Věru jsem si slušně "připlatil" a prostředníkem je Baader. Snad to nakonec dobře dopadne, ale kdyby to fungovalo podle mých naivních představ, tak jsem se už rok díval tím, co jsem dávno zaplatil.

Obecně - když bude na začátku výrobce, který dodrží to, co deklaruje, pak zákazník ví, co kupuje a je na něm, co si vybere a kolik zaplatí. Když napíšu na drahý chromosférák -0,05A, 0,5A, + 0,1A tak to MUSÍ platit a ne že se následně naměří 1,2A a výrobce mlčí. To je potom těžká věc. Totéž s Hypergraphem u kterého je vada zobrazení označena za vlastnost výrobku, takž tedy za normální věc.
A končím, stoupá mi tlak :-).
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#219

Příspěvek od Roman (Rick) »

Dostal som sa do tohto vlakna nahodou, ked som si chcel nieco precitat o TS 200/3.2, ale vidim tu po zbeznom zhliadnuti len same staznosti. A aj to mimo temu - na predajcu. Taktiez mi to pride trochu, ako confirmation bias - my nespokojni sa spojime hoci sme mensina a ta vacsina, co je spokojnych, ani nevie, ze toto vlakno existuje :D. Ja z TS nakupujem dobrych 10 rokov a nikdy, NIKDY som nemal problem. A to som u nich utratil nemale peniaze. Dokonca som viackrat vratil tovar - vzdy vyriesene do par dni, peniaze vratene. Bezne mi vratia dopravne, ak doobjednam nejaku vec a necham spojit viac objednavok ak este neboli odoslane ... Taktiez mi v minulosti vzdy vyrazne pomohli, ak som riesil nejaky problem a hladal som rychlu odpoved napr. na kombinaciu redukcii, ktore by som potreboval. Len pre info :D.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2854
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#220

Příspěvek od Homer »

Tak to v životě chodí, není to nic co by mělo kohokoliv překvapovat. Tak jak zákazník odevzdává prodejci za kupované zboží své peníze, které on může okamžitě a bez potíží dál použít, mělo by platit i to, že za to dostane věc s deklarovanými vlastnostmi a rovněž k okamžitému použití.
Když to tak není, je něco špatně a na blbém pocitu tomu nepomůže ani sto jiných, kteří jsou spokojeni - to totiž tomu nespokojenému nijak nepomůže :-).

Mimochodem, docela by mne zajímalo, jak jsou s těmito přístroji spokojeni další uživatelé.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#221

Příspěvek od Cztwerec »

Aneb co udělá 0,8 clony. Vždyť i s 200/800 (který obloukem obcházím) jdou udělat pěkné snímky.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
majklus
Příspěvky: 970
Registrován: 12. 06. 2014, 09:18
Bydliště: Tehov u Říčan
Věk: 46

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#222

Příspěvek od majklus »

Tohle je fakt naprd, nikdy by mě nenapadlo, že TS bude prodávat něco, o čem ví, že nefunguje a ještě za cenu pomalu 6" APO refráku! Já tam nakupuju docela často, problém jsem měl jen s ZWO EAF ostřením (mělo strašně velkou vůli, snad 100 kroků motorku), jinak vždy v pohodě.

Mě by tohle asi zabilo. Já se vždy rozhoupávám několik týdnů a i když moje největší koupě byla za cca polovinu tady toho stroje, tak by mě na místě ranila mrtvice, když bych dostal podobný skorododělek.

Člověk aby se bál pomalu něco koupit. Poslintávám nad RASA8, ale teď jsem se docela vyděsil, je to pro mě velká kopa peněz.

Asi budu už vše taky řešit důsledně přes Hloubětín. Zatím jsem to občas nedělal, protože jak se rozhodnu peníze utopit, musím mít věc do 2 -3 dnů doma, což se mi z dojčlandu zatím dařilo. Za takovéhle rizika to ale nestojí...

Velká gratulace zakladateli vlákna, že se nedal a ustál to. I ten rakušan se k tomu nakonec postavil dobře, je hezký vidět že i na tomto světě občas to Slunce vysvitne.
ES ED127/952, TS ED96/575 na koukání; RC203/1624, TS72/432 APO, N150/600 na focení; ASI174MM Cool, ASI533MC Cool
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1469
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: TS 200mm f/3.2 hypergraph

#223

Příspěvek od Yarkho »

Z TS som kupoval C11 Edge HD (nikde inde v EÚ vtedy nebola). Bolo to v pohode, ale zo spôsobu, akým kuriér manipuloval s balíkom ma skoro vystrelo. Inak u nich nakupujem len tubusky a drobnosti, ktoré inde nie sú. Štandardne radšej nakupujem cez obchod v Hloubětíne. Jeho zákaznícky servis je naozaj ťažko prekonať. A na eshope Vám nikto nikdy nič nevyhovorí :)
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Odpovědět