Zello pro členy Astrofora

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
czyeager
Příspěvky: 29
Registrován: 10. 11. 2020, 23:35
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Zello pro členy Astrofora

#1

Příspěvek od czyeager »

Pěkný den Astronomové

Rád bych Vás seznámil s jednou myšlenkou.Jak s ní každý naloží je pouze na něm.
Dlouhé roky se věnuji vysílání na CB pásmu.(občabské radiostanice).Radiostanice jsou celkem levné a dostupné pro kohokoliv.Není potřeba žádné licence nebo zkoušek pro její provozování.Jsou zde ale jistá nepsaná pravidla(ale i psaná) která je nutno dodržovat.V praxi to funguje tak, že se CB stanice používají pro navazování dálkových a nebo lokálních spojení.Lokální spojení může sloužit k dorozumívání mezi členy rodiny, určité komunity (město atp.) nebo jako informační kanál např.ze silniční dopravy a nebo živelních katastrofách.. atd atd.. (není předmětem sdělení.)

A ted k myšlence.Na internetu je možné stáhnout aplikaci Zello, která věrně simuluje provoz vysílaček.Po instalaci aplikace do telefonu nebo PC si daný uživatel(po zvolení své "volačky") "naladí patřičný kanál, a pak už je na příjmu pro kohokoliv, kdo na daném kanále vysílá a příjmá.
Moje myšlenka je, že by se dala tato aplikace využít pro členy Astrofora například při dorozumívání se z terénu, jako třeba hlášení o aktuálních událostech, o počasí, pozorování, při hledání míst, při předávání zkušeností, atd..

Při vysílání na CB je například zvykem, že si daná komunita smluví v určitém dni a hodině takzvané kolečko, na kterém se pak zájemci sejdou a spolu probírají určité zájmové okruhy.Byť organizovaně moderátorem, nebo zcela volně.(Tedy třeba každou středu v 19hod nebo každý den atp.)

Pokud by vám to přišlo zajímavé, můžete vyzkoušet aplikaci Zello nainstalovat.Já jsem na zkoušku vytvořil kanál(skupiunu) ASTROFORUM.
Není to žádná reklama nebo něco podobné.. pokud vím vše je zcela volně a zdarma dostupné..
Je to jen takový nápad, jak si být nablízku ve společném zájmu.

Tak ještě jednou pěknou neděli a pěkné pozorování.
(píši to narychlo tak budu nejspíše článek později upravovat)
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Zello pro členy Astrofora

#2

Příspěvek od ok1in »

V dnešní době a se současnými komunikačními možnostmi mi to přijde více než zbytečné...
Odpovědět