ZWO kamera "westbridge" problém

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zelvak
Příspěvky: 43
Registrován: 23. 10. 2018, 21:49
Věk: 31

ZWO kamera "westbridge" problém

#1

Příspěvek od Zelvak »

Zdravím,

mám tu návod pro majitele ZWO kamerek, možná to někdo využije. Počítače mi přestaly rozeznávat kamerku ZWO 120MM-S (nešla ani připojit v programech jako PHD, Firecapture,...). Místo toho jí počítače zobrazovaly jako nefunkční zařízení "westbridge".

Napsal jsem na podporu ZWO. Odepsali hned druhý den, že je potřeba oživit firmware kamery pomocí balíčku pod odkazem. Bohužel, odkaz byl jen na nějakou jejich čínskou stránku, kde byla dokonce nutná registrace? (nevim).

Na internetu se o tom pomalu nic nedá dohledat (krom odkazu na podporu ZWO na různých fórech). Pak jsem narazil náhodou na obecnou radu, jak vyřešit "westbridge" problém u čehokoliv. Přímo pro kameru ZWO byl postup následující:

1) připojit kameru
2) stáhnout (neptejte se proč, prostě to fungovalo): https://www.dell.com/support/home/cs-cz ... erid=hrtw3
3) spustit a extrahovat někam (třeba na plochu do složky)
4) ve správci zařízení kliknout pravým tlačítkem na "westbridge" a pak na aktualizovat ovladač
5) vyberte "vyhledat ovladače na mém počítači". Dohledejte výše extrahovanou složku\drivers\production\typ Vašich windows
6) ovladač se aktualizuje
7) stáhněte si aktuální firmware pro Vaší kameru na oficiálních stránkách ZWO a updatujte pomocí spuštění FWupdate (program si najde kamerku jako "Bootloader" mám dojem)
8) Po aktualizaci vypojte a zapojte kamerku. Měla by fungovat jak má. Jmenovat se jak má.
SW 130PDS, Pentacon 135mm, EQ-5,
ZWO ASI 120 MM-S, QHY 5 III 485C, Fujifilm X-T100
Odpovědět