IAN: jaké články chcete?

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
PetrKubala

IAN: jaké články chcete?

#1

Příspěvek od PetrKubala »


Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

IAN: jaké články chcete?

#2

Příspěvek od Myzer »

Vzhladom na to, ze sme amaterski astronomovia, pozorujeme a fotime, navrhoval by som nieco z praktickej oblasti. Priznam sa, IAN prakticky necitam, pretoze sa tam casto objavuju iba popularne clanky a clanky pre sirsiu verejnost (mozno ten server je urceny prave na to), ja sa naopak potrebujem niecim inspirovat v mojej dalsej cinnosti aktivneho astronoma amatera.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

IAN: jaké články chcete?

#3

Příspěvek od VK »

Ano, souhlasím s tím, že to pro ty astronomy-amatéry fotografisty vlastně vůbec není určeno. Jeden čas mě přímo rozčilovalo, když se za každým slovem "exoplanety" objevovalo v závorce "planety mimo sluneční soustavu". To už je ale nejméně 5 let.

V. K.
PetrKubala

IAN: jaké články chcete?

#4

Příspěvek od PetrKubala »

No IAN jsou především určeny pro lidi, co se v astronomii nevyznají... ono by ale nebylo špatné tam dostat nějaké články o astrofotografii, technice atd. Bohužel není nikdo, kdo by to psal.
:(
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

IAN: jaké články chcete?

#5

Příspěvek od voko »

Tak to já si je zase přečtu rád, i když je pravda, že většina informací pro mě už není nová. Ale pokud je to určeno spíš laické veřejnosti, pak to svůj účel plní a dá se prominout i sem tam nějaká ta chybička.
K těm článkům o astrofotografii - stačilo by, kdyby se čerpalo ze stránek už existujících (třeba Martinovy Myslivcovy stránky by vydaly určitě na celý seriál).
Je ale spíš otázka, zda by to laiky zajímalo. Ale třeba zpracování digi-fotek by je zajímat mohlo.
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24305
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

IAN: jaké články chcete?

#6

Příspěvek od MilAN »

Vyhovovalo by mi, kdyby se IAN chovaly tak, jak to mají v názvu - aby to byly skutečně noviny a přinášely novinky z astronomie a příbuzných oborů a všeho, co souvisí nějak s astronomií ( a samozřejmě s kosmonautikou).Ale ty novinky přináší nyní spíše hvězdárna Uherský Brod nebo EAI. Neměla by to být učebnice čehokoliv, ale měly by přinášet skutečné novinky a to fundovaně . To totiž nemůže vadit ani laikům.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
PetrKubala

IAN: jaké články chcete?

#7

Příspěvek od PetrKubala »

MilAN napsal: Vyhovovalo by mi, kdyby se IAN chovaly tak, jak to mají v názvu - aby to byly skutečně noviny a přinášely novinky z astronomie a příbuzných oborů a všeho, co souvisí nějak s astronomií ( a samozřejmě s kosmonautikou).Ale ty novinky přináší nyní spíše hvězdárna Uherský Brod nebo EAI. Neměla by to být učebnice čehokoliv, ale měly by přinášet skutečné novinky a to fundovaně . To totiž nemůže vadit ani laikům.
Co pak to IAN nedělají?????Nepochpil jsem zcela...
Uživatelský avatar
Ozlik
Příspěvky: 50
Registrován: 05. 05. 2005, 17:01

IAN: jaké články chcete?

#8

Příspěvek od Ozlik »

Myzer napsal: Vzhladom na to, ze sme amaterski astronomovia, pozorujeme a fotime, navrhoval by som nieco z praktickej oblasti. Priznam sa, IAN prakticky necitam, pretoze sa tam casto objavuju iba popularne clanky a clanky pre sirsiu verejnost (mozno ten server je urceny prave na to), ja sa naopak potrebujem niecim inspirovat v mojej dalsej cinnosti aktivneho astronoma amatera.
Na to jsou tady spise stranky APO – www.astronomie.cz
Tam se da inspirace pro astronoma amatera najit...

(Omlouvam se za nevyzadanou reklamu.) ;-)
Twitter – http://twitter.com/Ozlik
Pozorovací deník – http://markuvdenik.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

IAN: jaké články chcete?

#9

Příspěvek od Myzer »

Ozlik napsal:

Na to jsou tady spise stranky APO – www.astronomie.cz
Tam se da inspirace pro astronoma amatera najit...

(Omlouvam se za nevyzadanou reklamu.) ;-)

Ano z tohto pohladu je na tom APO lepsie, IAN asi maju byt take ake su. Napriek tomu si myslim, ze hranice pozorovania su ovela dalej a nikto to na APO ani netusi. Do Vianoc chystam rozsiahlejsi clanok, ktory som pracovne nazval "Observation down under", potom by som to tam snad mohol zverejnit. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

IAN: jaké články chcete?

#10

Příspěvek od VK »

Myzer napsal:

Ano z tohto pohladu je na tom APO lepsie, IAN asi maju byt take ake su. Napriek tomu si myslim, ze hranice pozorovania su ovela dalej a nikto to na APO ani netusi. Do Vianoc chystam rozsiahlejsi clanok, ktory som pracovne nazval "Observation down under", potom by som to tam snad mohol zverejnit. :)

Tak tenhle Tvůj článek mě velmi zajímá. Dej mi, prosím vědět, až ho budeš mít. Díky.

V. K.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

IAN: jaké články chcete?

#11

Příspěvek od MaG »

Já bych rád navázal pro IAN alespoň tím, že bych sem tam upozornil na něco zajímavého, co se má dít. Bral bych to jako novinku, takže by to snad bylo v duchu IAN a bylo by to samozřejmě s mým osobitým pohledem, který sicenemusí někomu sedět, ale neumím se ho zbavit.

Novinky z astronomie bych vítal taky, ale dnes je jich jinde opravdu dost. Články rozsáhlejšího typu, rozebírající něco nového, než jen překlady novinek ze světa, by IAN měly sedět víc. Tím neříkám "nedávat novinky na IAN".

Jinak je fajn, že jste se k tomu aspoň někteří vyjádřili. Oni to ty noviny vážně moc potřebují. Berte je tak, že jsou nyní příliš zakořeněné na českém webu, aby měly upadnout ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
PetrKubala

IAN: jaké články chcete?

#12

Příspěvek od PetrKubala »

[quote author=MaG
Jinak je fajn, že jste se k tomu aspoň někteří vyjádřili. Oni to ty noviny vážně moc potřebují. Berte je tak, že jsou nyní příliš zakořeněné na českém webu, aby měly upadnout ;)
Problém je, že lidí co se k tomů vyjádří je dost, ale lidí co pro to něco udělají je málo... :'( . Nápady jsou dobrá věc, ale pokud není nikdo,kdo je zrealizuje tak to je celkem k ničemu.
Odpovědět