VÝMĚNA KNIH

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

VÝMĚNA KNIH

#1

Příspěvek od Jan »

Nabízím výměnu knih s astronomickou tematikou

Mí (dobří) známí mi dělají (velkou) radost tím, že mi (občas) darují knížku o astronomii (většinou z antikvariátu, ale to přece nevadí..). Dělají to ovšem naprosto chaoticky (zcela nekoordinovaně), takže momentálně se u mne sešly (zatím) dvě (naprosto) stejné knížky:

ZÁKLADY ASTRONOMIE A ASTROFYZIKY – 541 stran
autor: V.Vanýsek – vydala: ACADEMIA Praha 1980.

Vzniklá duplicita je nežádoucí (je přímo škodlivá), vždyť možná že právě tato (skvělá) knížka někomu v knihovně dosud chybí a jiná (výtečná) kniha mu zase přebývá...

Dost možná, že i Tví známí postupují (intuitivně) podle výše popsaného algoritmu, pak se mohly sejít i u Tebe jiné dvě (stejné) knížky. Je-li tomu tak, nabídni (alespoň) jednu k výměně – získáme tím oba.

P.S.
Čtenář ať (laskavě) promine tu hříčku se závorkami (snad trochu rozmarnou...).
To bude tím (tropickým) horkem, co leze (určitě) i na mozek…
Doufám, že se z vlivu horka dostanu (až zaprší..)

Zdraví
Jan
Horal

VÝMĚNA KNIH

#2

Příspěvek od Horal »

Předpokládám, že vzhledem k tomu, že se jedná o dar, je odprodej nemyslitelný?

Jde o to, že tato kniha může chybět někomu v knihovně, ale bohužel momentálně nemá, co by nabídnul na oplátku, jako např. já. ;)
Jan
Příspěvky: 307
Registrován: 10. 05. 2003, 15:58

VÝMĚNA KNIH

#3

Příspěvek od Jan »

Sděluji, že nabízená kniha již našla svého nového majitele.

Pro případné další zájemce ještě dodávám:

Diskutovaná kniha obsahuje v rovnicích i diferenciální a integrální počet - bez toho se autor asi nemohl obejít při výkladu astrofyziky.

Matematické výrazy jsou však doprovázeny podrobným a systematickým slovním komentářem a vysvětlením fyzikálního významu pojmů odvozených matematicky. Slovní doprovod má charakter spíše "populárně-vědecký". Autor tím usnadňuje čtenáři pochopení jevů vyjádřených matematickým aparátem.

K usnadnění slovního výkladu kniha obsahuje velké množství obrázků, grafů a tabulek a dále 67 ČB velice zdařilých fotografií na křídovém papíře ve formě příloh.

Tím vším chci říct, že knihu doporučuji i kdyby byly čteny pouze textové pasáže bez matematických odvození či důkazů.

Zdraví
Jan
Odpovědět