Modifikovaný Nikon D5100 + clip filtr

Odpovědět
Ferfex
Příspěvky: 409
Registrován: 03. 05. 2018, 12:55
Bydliště: Zruč-Senec
Věk: 35

Modifikovaný Nikon D5100 + clip filtr

#1

Příspěvek od Ferfex »

Nakonec jsem se rozhodl prodat tenhle čerstvě modifikovaný Nikon. Původně jsem ho chtěl na druhou sestavu na Star Adventurer, ale zjistil jsem, že se nedokážu na plno věnovat primární sestavě a této druhé najednou .. zkrátka ani jedno nedělám pořádně. Takže jsem se rozhodl ho poslat dále.

Tělo je modifikované Martinem Myslivcem a šlo to jediným způsobem: vše před senzorem pryč, tedy full spectrum. Pro focení přes objektivy je potřeba přítomnosti UV/IR filtru, který tam je v podobně clip filtru vytištěného na 3D tiskárně a použití standardního ZWO UV/IR 1.25" sklíčka. Vše funguje parádně. Filtr jde v případě potřeby vyndat.

Do fotoaparátu je nahraný upravený firmware (známý jako NIKON HACK), který je speciálně upravený pro astrografii. Zlepšuje zejména kalibraci snímků, která je neúčinná v případě originálních firmwarů, dále je vypíná kompresi NEFů pro maximální kvalitu a vypíná "star eater". Všechno tohle lze samozřejmě dát do původního stavu nahráním originálního softwaru ze stránek Nikonu.

Jsem první majitel, stav závěrky 63000, k fotoaparátu jsou 2 originální baterie + originální nabíječka, popruh, kabel k PC, původní krabice a návod. Ještě mohu za 350Kč přidat tuto drátovou spoušť s konektorem pro tento model.

Cena: 6500,-

Preferuji osobní předání + odzkoušení v Plzni a okolí, ale mohu poslat i poštou (+65Kč na výdejnu zásilkovny nebo +129Kč na adresu)

Snímek pořízený tímto tělem 851x30s (více info >> ZDE <<)
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
DSLR: ZWO ASI294MM Pro / FUJIFILM X-T3
Dalekohled: TS-Optics 8" ONTC809 200/900mm f/4.5
Pointace: Omegon 90/500mm + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan / Star Adventurer
Astrofotky.cz
Odpovědět