Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Messik23
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 05. 2018, 03:22
Bydliště: Roudnice nad Labem
Věk: 37

Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#1

Příspěvek od Messik23 »

Ahoj všichni,
již několik let pracuji na astronomické deskové hře. Protože jsem sám vášnivý pozorovatel krás noční oblohy, snažil sem se do hry vložit kouzlo pozorování, aby hráči měli při hře pocit, že opravdu něco pozorují a objevují.

Hra je na motivy románu Kontakt od Carla Sagana. Lidstvo zachytí signál, který je nadevší pochybnost mimozemského původu a vyslala ho nějaká inteligentní rasa. Každý hráč hraje za kosmickou agenturu a snaží se zachytit další části tohoto mimozemského signálu a pomocí teleskopu prozkoumává oblohu. Vyhledávání signálu je ale pouze jeden prvek hry, k tomu aby mohli hráči signál zachytit a rozluštit musí provádět výzkum, vylepšovat technologie, teleskopy, posílají sondy na objekty Sluneční soustavy, provádí experimenty v urychlovačích a spoustu dalších věcí. Hra není koncipovaná jako scifi z budoucnosti, ale jako popularizační vědecké scifi. Spíš by se to dalo pojmout jako průřez posledními 150 lety vývoje naší civilizace v astronomii, kosmonautice atp. Důležitým prvkem ve hře jsou hrací karty, pomocí kterých hráči provádějí akce. Tyto karty na sobě nesou důležité objevy. Pokaždé když hráč provede nějakou akci (vyloží a zaplatí za kartu daný obnos z rozpočtu) učiní tak nějaký vědecký, technologický, astronomický objev nebo třeba experiment. Například objev mionu, tauonu nebo třeba i takových věcí jako je nejrychleji rotující pulsar, nové měsíce u planet sluneční soustavy atd. Pokaždé když hráč není na řadě může si číst tyto informativní texty pod čarou. Dodává to hodně tématičnosti do hry.

Přibližně před půl rokem se věci začali dávat do pohybu. Na jedné herní akci hra oslovila jednoho herního vývojáře a dohodli jsme se že společně hru doladíme a že mi jí pomůže vydat. Hru budeme vydávat celosvětově (v anglickém jazyce) ale vyjde i v Čechách v českém jazyce.

V tuto chvíli sháním astrofotografie, které bych do hry mohl použít. Jedná se o 36 objektů (12 galaxií, 12 hvězdolkup a 12 mlhovin). Sám nefotím a rozhodně nechci aby se do hry obrázky kreslili, nebo nějak stylizovali. Tím jak je hra koncipovaná tam určitě musí být reálné fotografie.
Chtěl sem se tedy zeptat jestli by některý ze zdejších astrofotografů mohl poskytnout fotografie do této hry. Pokud by někdo měl zájem určitě napište do SZ a můžeme se domluvit.

Zde je seznam fotografií, které bych do hry potřeboval:
Galaxie:
M77
M31
M51
M81
M104
M83
M33
NGC 247
Trojice galaxii ve Lvu (M65, M66, NGC 3628)
Galaxie Tykadla (NGC 4038)
Galaxie NGC 7793
Galaxie Sochař (NGC 253)

Mlhoviny:
Mlhovina v Orionu M42
Prstencová Mlhovina M57
Mlhovina řasy NGC 6960
Mlhovina Severní Amerika NGC 7000
Planetární mlhovina Helix NGC 7293
Mlhovina Omega M17
Orlí mlhovina M16
Krabí mlhovina M1
Thorova přilba NGC 2359
Hlava čarodějnice IC 2118
Malý drahokam
Mlhovina Trifid M20
Jupiterův duch NGC 3242

Hvězdokupy:
Plejády
M2
M3
M5
M10
M13
M15
M37
M41
M44
M48
Chí a H Persea NGC 869 a NGC 884

Pokud by hra někoho zaujala a chtěl by si jí zahrát, tak také není problém. Jsem vždycky rád za nové názory a tím lépe pokud jsou hráči z oboru :) Jsem z Roudnice nad Labem, ale není problém dorazit do Prahy, nebo blízkého okolí. Samozřejmě tedy až se trochu uklidní situace okolo koronaviru.

Zde je facebooková stránka hry:
https://www.facebook.com/signaloflyrae/

Hra byla už i párkrát zmíněna v pořadech které se věnují deskovým hrám. Pokud byste se chtěli podívat, tak zde je odkaz. Povídání o hře má celkově asi deset minut.

Zde začíná povídání v čase 1:31:50
https://youtu.be/rQJdnO_DxXo?t=5510

Zde začíná povídání v čase 2:00:11
https://youtu.be/DHHkDVc5YfY?t=7211

Přikládám také pár fotografií, pro představu jak hra vypadá. Je to ale zatím pouze můj vlastní nástřel grafiky. Zanedlouho se grafického vzhledu ujme profesionál. Toto je pouze moje představa hry jak bych jí já viděl :D
001.jpg
001.jpg (566.19 KiB) Zobrazeno 5173 x
002.jpg
002.jpg (448.83 KiB) Zobrazeno 5173 x
003.jpg
003.jpg (382.36 KiB) Zobrazeno 5173 x
006.jpg
006.jpg (240.64 KiB) Zobrazeno 5173 x
008.jpg
008.jpg (227.85 KiB) Zobrazeno 5173 x
Dobson FlexTube 305/1500mm
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11412
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#2

Příspěvek od MaG »

Zajímavý počin. Já deskovky moc nehraju, ale tohle klidně budu propagovat, až se to podaří vydat. Pak napiš, jak vypadá další verze.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Messik23
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 05. 2018, 03:22
Bydliště: Roudnice nad Labem
Věk: 37

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#3

Příspěvek od Messik23 »

MaG píše:Zajímavý počin. Já deskovky moc nehraju, ale tohle klidně budu propagovat, až se to podaří vydat. Pak napiš, jak vypadá další verze.
Děkuji, určitě sem budu postupně přidávat aktualizace.
Dobson FlexTube 305/1500mm
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#4

Příspěvek od alda »

Já deskovky miluji, celá rodina na nich ulétáváme a starší kluk je taky vymýšlí. Musím říct, že to máš fakt vymazlené a vypadá to dooost dobře. Muselo to dát obrovské práce. Gratuluji. Teď bude hlavně záležet na hratelnosti, zábavě a atmosféře hry.
Pokud bude potřeba fotky, rád je poskytnu. Klidně mrkni na mé stránky (www.astrolet.cz) když Tě nějaká osloví, rád Ti ji zašlu v požadované kvalitě.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8311
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#5

Příspěvek od Cztwerec »

Já bych doporučil výkladní skříň a tou je jednoznačně:

http://astrofotky.cz/index.php

případně pak tedy s porsbou kontaktovat astrofotografy je jednoduché.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Messik23
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 05. 2018, 03:22
Bydliště: Roudnice nad Labem
Věk: 37

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#6

Příspěvek od Messik23 »

alda píše:Já deskovky miluji, celá rodina na nich ulétáváme a starší kluk je taky vymýšlí. Musím říct, že to máš fakt vymazlené a vypadá to dooost dobře. Muselo to dát obrovské práce. Gratuluji. Teď bude hlavně záležet na hratelnosti, zábavě a atmosféře hry.
Pokud bude potřeba fotky, rád je poskytnu. Klidně mrkni na mé stránky (http://www.astrolet.cz) když Tě nějaká osloví, rád Ti ji zašlu v požadované kvalitě.
Děkuji za nabídku, na stránky se určitě podívám :)
Práce je za tím opravdu hodně :) jsou to zhruba tři roky vývoje. Hra je dost komplexní, takže to finální ladění bylo opravdu náročné, protože sebemenší zásah do jednoho prvku hry ovlivní deset jiných prvků. Hru jsem už testoval s hodně lidmi z deskoherního oboru i s předními českými vývojáři her a všichni si hru chválili a především její atmosféru o což mi šlo především :)
Dobson FlexTube 305/1500mm
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1302
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#7

Příspěvek od Zbych »

Držím palce. Jsou tu tací, včetně mne, kteří deskovky hrají. A určitě by se nám hodila na astronomický netábor, někteří účastníci už jsou téměř dospěláci ;).
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#8

Příspěvek od LukasNestak »

Krása! Môžno to vychová novú vlnu astronómov :roll:
PS: Moje snímky sú všetky k dispozícii :)
Predom si objednávam jeden kus v cz/sk jazyku :)
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
Messik23
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 05. 2018, 03:22
Bydliště: Roudnice nad Labem
Věk: 37

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#9

Příspěvek od Messik23 »

Zbych píše:Držím palce. Jsou tu tací, včetně mne, kteří deskovky hrají. A určitě by se nám hodila na astronomický netábor, někteří účastníci už jsou téměř dospěláci ;).
Tak na astronomický netábor by se hra určitě hodila :) Když hru vždycky s někým hraju, tak by nejradši hned potom šli pozorovat :)
Dobson FlexTube 305/1500mm
Uživatelský avatar
Messik23
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 05. 2018, 03:22
Bydliště: Roudnice nad Labem
Věk: 37

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#10

Příspěvek od Messik23 »

LukasNestak píše:Krása! Môžno to vychová novú vlnu astronómov :roll:
PS: Moje snímky sú všetky k dispozícii :)
Predom si objednávam jeden kus v cz/sk jazyku :)
Děkuji :) až bude hra dostupná, tak dám určitě vědět :)
Dobson FlexTube 305/1500mm
Uživatelský avatar
sulfy
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 08. 2020, 17:44
Bydliště: Kutná Hora
Věk: 39

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#11

Příspěvek od sulfy »

Miluju deskovky a astronomii, tuhle hru bych bral všemi deseti! Došlo k nějakému posunu ve vydání hry? Koukal jsem na FB a poslendí příspěvek tam je z konce dubna. Držím palce a moc se těším ;)
Sky-Watcher Dobson 10” Classic 254/1200mm (NEWTON)
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3887
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#12

Příspěvek od Vabra »

Pokud tě na Astrofotky.cz zaujme jakákoliv z mých fotografií, tak si řekni případně o tiff ve vyšším rozlišení.
Máš to samozřejmě pro účely deskovky gratis...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Messik23
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 05. 2018, 03:22
Bydliště: Roudnice nad Labem
Věk: 37

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#13

Příspěvek od Messik23 »

sulfy píše:Miluju deskovky a astronomii, tuhle hru bych bral všemi deseti! Došlo k nějakému posunu ve vydání hry? Koukal jsem na FB a poslendí příspěvek tam je z konce dubna. Držím palce a moc se těším ;)
Ano, k posunu došlo. Hra se neustále testuje a ladí. Zanedlouho se konečně začne pracovat na grafice. Na FB stránku hry momentálně nic nepřidávám. Společně s vydavatelstvím chceme oznámit, že pracujeme a budeme vydávat tuto hru. To ovšem bude až bude hotová nějaká grafika, kterou budeme moct ukázat. Po oznámení se na FB profil hry začnou pravidelně zveřejňovat příspěvky s novinkami.
Ovšem je to běh na dlouhou trať. Posledních půl roku mě hra zaměstnává na 100% mého času a ještě nějakou chvíli bude :) Hra je opravdu velká a nemůžeme si dovolit, aby v ní byla nějaká chyba, kterou bysme přehlédli, takže se musí opravdu hodně a důkladně testovat :)
Dobson FlexTube 305/1500mm
Uživatelský avatar
Messik23
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 05. 2018, 03:22
Bydliště: Roudnice nad Labem
Věk: 37

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#14

Příspěvek od Messik23 »

Vabra píše:Pokud tě na Astrofotky.cz zaujme jakákoliv z mých fotografií, tak si řekni případně o tiff ve vyšším rozlišení.
Máš to samozřejmě pro účely deskovky gratis...
Moc děkuji :)
Až se začne pracovat na grafické stránce hry, tak bych se případně ozval :)
Dobson FlexTube 305/1500mm
Jakub29
Příspěvky: 1
Registrován: 12. 05. 2023, 09:41

Re: Astronomická desková hra SIGNAL OF LYRAE

#15

Příspěvek od Jakub29 »

Dobrý den,

Vypadá to, že hra je trochu podobná ruletě v kasinu. Musím ale uznat, že je poměrně originální. A kostky jsou opravdu krásné s velmi zvláštním designem.
Navštivte mé stránky zde
Odpovědět