Jupiter

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Josef  II

Re: Jupiter

#7291

Příspěvek od Josef  II »

V podstatě jsem podobné reakce očekával,ale je zajímavý,že nereagujete na to kde píši,že jsou snímky uhlazený a s nimi utopené detaily,např u Rikiho snímku je to víc ,než patrný,přitom je v tom snímku plno detailů a když si představím,kolik to dá práce,než takový snímek zhotoví a přesto ve výsledku si tu svoji práci ,takto mírně znehodnotí.
Jediný co bych upravil,že je to tmavší,ale večer mi to připadalo přijatelný,zřejmě vás iritují barvy,ale,jak myslíte,že ten Jupiter doopravdy vypadá,kdybyste mohli být u něj být fyzicky , je barevný ,až,až ,ale tohle nějak nechcete brát v úvahu,mně je daleko milejší zašuměný snímek s více detaily,než zdejší uhlazeniny a čekat na dobu kdy budou dobré podmínky je pro mně ztrátou času.
Co se barev týče,je zajímavý,že vám nevadí zdejší různé barevné omalovánky u mlhovin,které často nemají s realitou vůbec nic společného. Tam nějak postrádám vaše vyjádření ,že je něco šíleného,pochopitelně,protože si to nechcete rozházet se zdejší velkou skupinu fotičů.
Takže ty vaše připomínky jdou zcela mimo mně.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Jupiter

#7292

Příspěvek od Roman (Rick) »

Suhlasim s tebou Jozef. Jedna vec su osobne nazory na vzhlad fotky - ich subjektivnost bez ohladou kde/kto ich postne a druha vec su priority - ciel, ako chce snimok autor prezentovat. Nizky sum a nizsi kontrast vseobecne posobia na vnimanie ludskym okom prijemnejsie, ba az upokojujuco. Ale casto je cenou "utopenie" detailov. Na druhej strane, ich maximum mozno zo snimku dostat jedine razantnym doostrenim a zvysenim kontrastu, aby oko/mozog vnimalo maximum detailov. Oboje ma svoje odovodnenie a aj ma celkom mrzi, ze tu aspon obcas nie je napr. nejaky ten rozbor zmien v oblacnosti Jupitera, tak ako to je bezne v zahranici. Co sa tyka toho, kto sa na koho ako opovazuje reagovat, akymi vyrazmi je zas vec dalsia, dlhorocny neduh AF s ktorym sa nic nerobi, lebo vzdy vyhra "kamos z hospody" nad objektivnostou. Vyrazy ako, ze je nie co "sialene" len preto, ze to nezodpoveda niekoho predstave je dost prehnane. Taka je bohuzial dnesna doba, ze vsetko sa musi hned hnat do extremu. Len ma mrzi, ze neduh tejto doby sa prejavuje i tu :(. Ale uz som OT.
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1464
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: Jupiter

#7293

Příspěvek od Yarkho »

Josef  II píše: 20. 06. 2022, 09:58 Co se barev týče,je zajímavý,že vám nevadí zdejší různé barevné omalovánky u mlhovin,které často nemají s realitou vůbec nic společného. Tam nějak postrádám vaše vyjádření ,že je něco šíleného,pochopitelně,protože si to nechcete rozházet se zdejší velkou skupinu fotičů.
Takže ty vaše připomínky jdou zcela mimo mně.
Toto vyjadrenie je vysoko konfliktné, nehovoriac o tom, že je nepravdivé.

Kým u Jupiteru sú farby ľahko viditeľné, často i okom a vždy kamerou za ADC. Ja napríklad Jupiter bežne vidím farebný i v 5" ďalekohľade, nehovoriac o väčších.

Svoje omaľovánky sa snažím spracovať farebne čo najvernejšie - napríklad nechať červenú ako červenú; dodržiavam podľa možností čo najpresnejšie kalibráciu farieb v PixInsight. Iste, u úzkopásmového fotografovania je to omnoho zložitejšie než u (L)RGB. A že ani jedno nie je fotometria? Nevadí, ani oko nie je lineárny detektor, i ono má svoju "krivku", ktorá je navyše meniteľná (akomodácia, fotopické/skotopické videnie).
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Josef  II

Re: Jupiter

#7294

Příspěvek od Josef  II »

Domníváš se ,že HST paleta je realitou ? ve smyslu vnímání lidského oka v dalekohledu třeba při pozorování mlhovin v Orionu ?
Naposledy upravil(a) Josef  II dne 20. 06. 2022, 12:44, celkem upraveno 2 x.
Josef  II

Re: Jupiter

#7295

Příspěvek od Josef  II »

Romane dík ,protože jsi pochopil co je cílem mého příspěvku a tahle bouře ve sklenici vody nejspíš nic nevyřeší,vůbec nemám pocit,že bych se mýlil,protože pravdivá slova jsou zpravidla nepříjemná .
To ,že se zde objevují expresivní výrazy je jen obrázkem o pisateli samotném.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Jupiter

#7296

Příspěvek od hades »

Pánové, přestaňte na sebe vzájemně útočit a respektujte své názory. Taktéž bych uvítal, kdybyste se zdrželi příspěvků mimo téma. Například zmínka o HST ve vláknu o Jupiteru opravdu nemá co dělat.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Nameses
Příspěvky: 640
Registrován: 15. 01. 2017, 10:17

Re: Jupiter

#7297

Příspěvek od Nameses »

Ja jen nechapu, ze Mix tu prezentuje paradni foto a nekdy mu to tady predelava a jeste hroznym zpusobem! Prezentujte sve fotky a ctete jejich originalitu, to je to tak tezke?
Orion VX12L, TS 125/975, TS 80/480, Dobson 170/1600, Lacerta 72/432, SW EQ6-R, SW Az-gti, Qhy294m, Qhy533m, Zwo Asi 385mc
Josef  II

Re: Jupiter

#7298

Příspěvek od Josef  II »

Ten někdo si předem vyžádal souhlas s autorem snímků, jejich úpravu a s uveřejněním, ty Někdo,přičemž jeho reakce po uveřejnění byla velmi kladná .
Mně se naopak zdá tvůj způsob reakce a vyjadřování příšerným,myslím,že zde by měl zareagovat moderátor a vysvětlit ti,že takový styl psaní a reakcí je nepřípustný.A pokud nezareaguje,tak je AF na nejlepší cestě k dalšímu trvalému odlivu jeho příznivců,tak,jak se to,již děje delší dobu.
Naposledy upravil(a) Josef  II dne 21. 06. 2022, 13:09, celkem upraveno 2 x.
MiX

Re: Jupiter

#7299

Příspěvek od MiX »

O tom, že sem dá Josef upravené snímky jsem věděl předem a s radostí jsem s tím souhlasil. Myslel jsem si, že z případné diskuse o rozdílných úpravách snímků by mohlo vzejít něco užitečného. To se bohužel nestalo.
Dlouhodobý nedostatek respektu k odlišným názorům a práci těch, kteří věci dělají jinak, než jak se tady považuje za jedině správně, tomuto fóru škodí.
Nameses
Příspěvky: 640
Registrován: 15. 01. 2017, 10:17

Re: Jupiter

#7300

Příspěvek od Nameses »

Tak s tim s tebou souhlasim, vždyť uz jsme se loni o tom spolu bavilli! Ja jen napsal, že je to šílené! Za tim si stojím a tva uprava se mi libi vice, tot vše!
Orion VX12L, TS 125/975, TS 80/480, Dobson 170/1600, Lacerta 72/432, SW EQ6-R, SW Az-gti, Qhy294m, Qhy533m, Zwo Asi 385mc
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6070
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Jupiter

#7301

Příspěvek od Roman (Rick) »

Nameses píše: 21. 06. 2022, 12:11 Ja jen nechapu, ze Mix tu prezentuje paradni foto a nekdy mu to tady predelava a jeste hroznym zpusobem! Prezentujte sve fotky a ctete jejich originalitu, to je to tak tezke?
Hlavne ak je to bez vyziadania. O tom by som mohol rozpravat ... Medzi fotografmi sa to nikde nerobi a ani na astronomickych forach. Na vyskusanie si spracovania dat som tu predsa zalozil patricnu temu/vlakno uz pred rokmi.

MiX: uplne suhlasim, ale obavam sa, ze sa nic nezmeni. Utechou mi dlho zostavalo, ze aspon my "planetarnici" sme v pohode, ale vidim, ze uz ani to neplati a presakuje sem neduh z onej druhej kategorie astrofota :(. A ono by stacilo prelistovat si tu v historii ako sa viedli diskusie napr. pred 10 rokmi ... (ale to tu boli aktivni aj ini uzivatelia).
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jupiter

#7302

Příspěvek od MaG »

Romane trefil si hřebíček na hlavičku. Problém je, že tu vůbec nechcete diskutovat snímky, co kdo vložil, ale diskutuje názory a lidi. Vraťme se k tématu prosím a pokud nechcete, měli bychom se my moderátoři zamyslet a začít tyto vaše diskuze přesouvat.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
MiX

Re: Jupiter

#7303

Příspěvek od MiX »

Nevadí mi, když kdokoli upraví moje snímky podle sebe a vystaví je sem. Považuji za elementární slušnost, pokud si předem vyžádá souhlas. V tomto případě je tedy vše OK.

Josef má radši, když jsou detaily na planetách výrazné a praští do očí. Já preferuju jemnější zpracování bližší tomu, co považuji za realitu, které je oproti průměru na AF razantnější. S Josefem jsme způsob zpracováni diskutovali několikrát soukromě, oba respektujeme vidění toho druhého a nepotřebujeme se navzájem hodnotit jakýmikoliv jmény.

Ani kdyby kdokoliv jiný snímky upravil a dal je sem, tak bych s tím neměl problém. Důležitější by pro mě bylo, co chtěl svojí úpravou ukázat a jestli to může pomoct do budoucna.

Právě Josefovo úprava mě navedla na nápad mírně přidat kontrast i jas a nové snímky trochu víc rozsvítit. Určitě u Saturna, kterého jsem udělal tmavého a uvidím, co to udělá u Jupitera.

Jinak, vždy předtím, než snímek zveřejním, tak si ho prohlídnu na displeji NTB, monitoru i mobilu a pokaždé je trochu jiný. Je jiný na stejném monitoru ráno za šera a jiný přes den, kdy je více světla. Proto je těžké vybrat správnou úpravu a možnost vidět ukázku jiného zpracovávání stejného snímku jiným autorem považuji za pozitivní. Samostatná otázka je forma, jakou to ten jiný autor udělá. Formu, jakou se to často dělá v sekci snímků DSO, považuji za nešťastnou a jsem rád, že u snímků planet je to zatím jiné.
Nameses
Příspěvky: 640
Registrován: 15. 01. 2017, 10:17

Re: Jupiter

#7304

Příspěvek od Nameses »

To Mix - já být tebou bych si z toho raději moc nebral, a držel se svého originálního zpracování :D

Pánové nezlobte se na mě, jen jsem dal najevo, že se mi to nelíbí ( slovo ,,šílené" snad není nějak moc hanlivé ), zpracování Mixe je povedené. Co se tady opět strhlo je něco co mi opravdu hlava nebere a nemám s tím nic společného. Takže dost a čekejme na další originální snímek.
Orion VX12L, TS 125/975, TS 80/480, Dobson 170/1600, Lacerta 72/432, SW EQ6-R, SW Az-gti, Qhy294m, Qhy533m, Zwo Asi 385mc
Nameses
Příspěvky: 640
Registrován: 15. 01. 2017, 10:17

Re: Jupiter

#7305

Příspěvek od Nameses »

Jupiter z 19.6. 4:30
jedno nejlepší video
VXL12, Powermate 4x, ADC, Zwo Asi 385MC
JupiterV2resample.jpg
JupiterV2resample.jpg (32.5 KiB) Zobrazeno 506 x
Orion VX12L, TS 125/975, TS 80/480, Dobson 170/1600, Lacerta 72/432, SW EQ6-R, SW Az-gti, Qhy294m, Qhy533m, Zwo Asi 385mc
Odpovědět