ASTAP

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 504
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

ASTAP

#1

Příspěvek od peto »

SW na plate solving, astrometriu, fotometriu, stacking... objavil som ho len teraz, ked bol integrovaný do novej verzie Kstars. ASTAP je pre WIN, Linux, RPi, MacOS. Zda sa velmi zaujimavý...

https://www.hnsky.org/astap.htm
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: ASTAP

#2

Příspěvek od hades »

Na první pohled a vyzkoušení to vypadá velmi dobře. Zkusil jsem s tím poskládat aktuálně rozfocený objekt a i bez darků a flatů z toho vylezl povedený obrázek. A když je to nově v Kstars tak asi provedu update. Díky za informaci
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 504
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Re: ASTAP

#3

Příspěvek od peto »

No v Kstars je to zatial integrované iba ako alternatívna moznost pre plate solving, popri uz existujucej moznosti astrometry.net, a podla ohlasov uzivatelov je tento ASTAP plate solving v Kstars ovela rychlejsi ako astrometry.net - sam som to zatial nemal cas vyskusat...

http://knro.blogspot.com/2019/11/kstars ... eased.html

https://indilib.org/forum/ekos/5901-ast ... ation.html
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTAP

#4

Příspěvek od biker.fm »

Vcera odpoledne jsem provedl instalaci nove verze KStaru a vecer provedl testy. Vse fungovalo jak ma, dokonce pribyla i informace (nebo jsem si aspon drive toho nevsiml) polozka Err Pod informaci Ra a De v zalozce Align. ASTAP jsem jeste nemel "odvahu" vyzkouset, protoze jsem mel v planu otestovat Vixev VC200L.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTAP

#5

Příspěvek od biker.fm »

hades píše:Na první pohled a vyzkoušení to vypadá velmi dobře. Zkusil jsem s tím poskládat aktuálně rozfocený objekt a i bez darků a flatů z toho vylezl povedený obrázek. A když je to nově v Kstars tak asi provedu update. Díky za informaci
Ted jsem vyzkousel slozit nekolik snimku a vysledny obrazek vypadal pouzitelne. Nastal cas "laborovani. Pixi to nenaheradi, ale na takovy ten hruby nahled to bude dobra pomucka.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTAP

#6

Příspěvek od biker.fm »

biker.fm píše:Vcera odpoledne jsem provedl instalaci nove verze KStaru a vecer provedl testy. Vse fungovalo jak ma, dokonce pribyla i informace (nebo jsem si aspon drive toho nevsiml) polozka Err Pod informaci Ra a De v zalozce Align. ASTAP jsem jeste nemel "odvahu" vyzkouset, protoze jsem mel v planu otestovat Vixev VC200L.
Dnes jsem vyzkousel ASTAP a platesolving v realu. EvoStar 72 zredukovany na 330mm, ASI1600 v bin 4x4 a platesolving za 2sec. Pri pouziti astrometry 6sec. Uz jsem se radoval ze usetrim sekundy (v podstate je jedno jestli 2 nebo 6, ale ten pocit rychlosti :-)) , jenze jednou to funguje pak zase ne ... Astrometry je tedy spolehlivy a na spolehlivost ASTAPu je treba si jeste pockat.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTAP

#7

Příspěvek od biker.fm »

Doplnim info k ASTAPu na Odroidu. Nerozumim proc, ale ASTAP byl vcera podstane pomalejsi nez Astrometry. Vyhodnocoval jsem snimek z ASI1600 pri Platesolvingu, bin 2x2 kde ASTAP dokonec az 16sec a Astrometry max 8sec. Dokonce nekdy ASTAP vubec nefungoval, Astrometry pokazde.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět