Stránka 1 z 1

Informácie na webe

Napsal: 15. 03. 2004, 17:52
od FunTomas
Vcelku zaujímavé informácie o úkaze možno nájsť na stránke http://www.venustransit.sk/ . Už len dúfať, že bude pekné počasie. ;)

Informácie na webe

Napsal: 16. 03. 2004, 04:13
od Luky
Na Vasem webu mi chybi nejake podrobnejsi informace k pozorovani... Napr. by me zajimalo, jak presne je nutne zmerit vsechny kontakty, aby pro Vas pozorovani melo nejaky vyznam..

Diky, Luky :hi:

Informácie na webe

Napsal: 16. 03. 2004, 04:45
od karel.mokry
http://vt-2004.astro.cz/cz/souvislosti/ ... tended.htm

v kostce: presnost alespon na vteriny (minuty je moc, lidsky reflex je nekolik desetin vteriny). Bud pozorovat ve skupine a casy pak zprumerovat, nebo jev natacet na videokameru (s presnym casem) a pak pomalu prohlizet jednotlive framy.

k tem sheetum - je mozne si stahnou i pdf verzi (text neprosel korekturou, mozna tam jsou preklepy atp.) pripadne nejasnosti na mou hlavu, opravim.

Informácie na webe

Napsal: 05. 06. 2004, 16:58
od Kunzov
Na koronografu sondy SOHO uz je krasne videt blizici se jasna planeta Venuse!Vcera jsem nekde cetl clanecek zamyslejici se na 4 nazvy Venuse. Rekl bych, ze Vecernici jako takove odzvonilo a stava se pomalu ale jiste Polednici :nod: Jestli se dnes vecer udela jasno, mohlo by to byt asi posledni pozorovani teto planety po zapadu slunce...

Informácie na webe

Napsal: 05. 06. 2004, 18:49
od MaG
Tedy letos budeme mít Večernici, Půlnočnici, Polednici (8.6.), Jitřenku. No a protože je to jinak také Venuše, pak má 5 názvů. Že by se Honza Mocek sekl?

No ono těch názvů budou desítky...

Milan mi dal avízo, že Venuši chce zkusit i v neděli a bude-li exkluzivní počasí tak i v pondělí ráno. No páni. Zkusím za ním na hvězdárnu zajít, třeba se to povede. Jinak tady počasí .. no hrůza.

Informácie na webe

Napsal: 12. 09. 2007, 04:04
od Jacquess
Jak jsem se koukal, tak už tu dávno nikdo nepřispíval: protože je to již dávná historie :), ale mě to nedalo. S zařizováním svých stránek, jsem vyhrabal a dal na net stránky, které jsme vytvořili pro tuto příležitost. Bylo to ještě na gymplu .......
http://jakub.toman.sweb.cz/Venus%20Tranzit/index.htm