OnStep Telescope Mount Goto Controller

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
bastas.bastas
Příspěvky: 92
Registrován: 15. 10. 2017, 23:20

Re: OnStep Telescope Mount Goto Controller

#166

Příspěvek od bastas.bastas »

Je zde prosím vás někdo, kdosi, kdokoliv, kdo by byl ochotný mi u mě nastavit ONSTEP, mě, jako totálnímu analfabetovi na elektroniku? Při ovládání přes telefon mi DEC osa při zmáčknutí na sever např. jednou jede na sever, podruhé na jih, pak zase na jih, pak zase na sever....RA osa se najednou sama od sebe rozjede...a nainstaloval mi pointaci? Zatím jsem dostal radu, že přes ASCOM....ale co to je.....to vůbec netuším. Samozřejmě za nějaký obolus....Vesnice mezi Kladnem a Prahou....Díky J.P.
RomanHujer
Příspěvky: 383
Registrován: 26. 07. 2018, 00:38
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: OnStep Telescope Mount Goto Controller

#167

Příspěvek od RomanHujer »

Chování DEC je naprosto pořádku jste zřejmě v Home pozici tj. směrem na Polárku.
Tam při překročení pólu se směr tlačítek mění aby nahoru bylo nahoru a dolu bylo stále dolů
resp. "jdu na Server -> jdu na Jih :-)"

Směr se přepne to vždy po uvolnění tlačítka pokud předchozí pohyb překonal Pól

R.
Celestron Edge HD 9.25", Hyperstar V4, TS Optics 76EDPH F/4.5, Samyang 135ED
EQ6 OnStep - ASiair-Plus, EQ5 OnStep - ASiair-Pro, HrEM OnStep - ASiair
ZWO ASI2600MM-Pro,ASI294MC-Pro,ASI1600MM-Cool,ASI178MC,ASI224MC,ASI290MM,ASI120MM...
Hujer.Net
Uživatelský avatar
PetrŠ
Příspěvky: 830
Registrován: 12. 05. 2019, 19:33
Bydliště: Vrátkov
Věk: 51

Re: OnStep Telescope Mount Goto Controller

#168

Příspěvek od PetrŠ »

Rozhodl jsem se napsat sem místo do bazaru, protože jednak sem chodí cílová skupina a za druhé čekám že se rozvine diskuze, admin doufám promine.
Kdyby se někdo chystal shánět nebo stavět OnStep, budu mít na prodej komplet jednotku i s chytrým ovladačem. OnStep je pro mne zbytečně složitý a rozhodl jsem se použít pro dobsona jiné řešení.
Deska MaxESP3, na ní ESP32S, drivery TMC5160, Wemos8266, hodiny DS3231. Konektory GX pro RA, DE, focuser. ST4 pro ovladač. Micro USB pro PC. V bílé krabičce.
K tomu SHC ovladač s displejem.
Kvalitně postaveno oblíbeným panem "P", jehož jméno zde nesmí být vysloveno :lol:
Jsem ochotný to nechat víceméně za cenu součástek, protože si s tím prostě nerozumím a nemám čas ani potřebu se kvůli tomu učit všechno kolem Arduina. Upozorňuji, že tím pádem pak nejsem vhodná osoba pro dotazy kolem zprovoznění.
Naposledy upravil(a) PetrŠ dne 29. 02. 2024, 08:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4509
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: OnStep Telescope Mount Goto Controller

#169

Příspěvek od dvader »

Jdeš do StarSense Explorer?
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
PetrŠ
Příspěvky: 830
Registrován: 12. 05. 2019, 19:33
Bydliště: Vrátkov
Věk: 51

Re: OnStep Telescope Mount Goto Controller

#170

Příspěvek od PetrŠ »

Ne, AZStarPro. Jede přes SynScan, Stelarium a SkySafari, Podporuje Ascom a guiding. Nic víc od toho nechci.
lmis
Příspěvky: 102
Registrován: 24. 09. 2021, 07:10

Re: OnStep Telescope Mount Goto Controller

#171

Příspěvek od lmis »

Zdravím ,
máte někdo zkušenosti z ručkou ESP32 pripojenou na Fysetc S6 ?
Konkrétni doporučení na propojení a nastavení v Onstep a SHC .
děkuji
s pozdravem
Leon
Odpovědět