Objektív z Monaru

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
golan
Příspěvky: 163
Registrován: 20. 08. 2004, 20:04

Objektív z Monaru

#1

Příspěvek od golan »

Chcem poprosiť o radu nevite niekto akú ohniskovú vzdialenosť ma objektív z Monaru 25X100
Ďakujem.
golan
Příspěvky: 163
Registrován: 20. 08. 2004, 20:04

Objektív z Monaru

#2

Příspěvek od golan »

Ďakujem za info. ;D
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Objektív z Monaru

#3

Příspěvek od Pavuk_ »

Ked uz si Martin zalozil tuto temu, tak sem pridam dva obrazky toho, co vzniklo po prerobeni Sometu Monaru :)
Jedno telo mam este (od teba ) takze za sa uviest "do povedneho" stavu v buducnosti.
Moja hlavna motivacia bola vyuzivat nadalej tento skvely pristroj avsak s kvalitnejsimi okularmi a s pouzitim hmlovinovych filtrov, zaroven vymenit povodnu sustavu hranolov za zenitove zrk. s ovela vyssou odrazivostou (ako povodne sklo hranolov).
Objektiv ma uz 50 rokov a zasluzil si vycistenie ultrazvukom. Vnutro som oblepil semisovou samolepiacou foliou, koli reflexom.




Este to nie je uplne dokoncene (chyba mikroostrenie a filtrove koleso , male mechanicke upravy atd).

Vzhladom na poskytnute zorne pole (az 3.6st pri pouziti 1.25" okularov) je nenahraditelnym pomocnikom pri browsovani mliecnou cestou a hladani slabych rozlahlych hmlovin (samozrejme s prisusnym hml.filtrom).
Tu stoji za zmienku poznamenat (lepsie v inej teme...), ze tam, kde podmienky nedovoluju pouzit prilis male zvacsenie (prilis velku vyst. pupilu ale =< adapacia oka) sa vyborne uplatni prave hml.filter, ktory zvysi kontrast (stmavi pozadie) inak "nepouzitelneho" zvacsenia.

golan: Ako si pokrocil z hladacikom ?
Odpovědět