Serizeni EQ6

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Serizeni EQ6

#1

Příspěvek od Pupak »

Tak jsem obetoval vykend zajimavymu experimentu.Pripojil jsem na RA osu EQ6 snimac se 130000 impulsy na otacku a zacal merit periodu jednotlivych pulsu pri sidericke rychlosti.Zpracoval jsem odchylky do grafu a vytvoril si tak prubeh periodicke chyby.V prvnim okamziku jsem byl zdesen silenejma hodnotama,ale posleze jsem si uvedomil,ze se pohybuju v oblasti uhlovych vterin a ne stupnu.Citac meri s presnosti na 9 mist,takze tohle mereni je dost presny.Provedl jsem asi 20 mereni s ruznou zatezi a ruznou hodnotou vule na sneku.Vysledek predcil moje ocekavani.Vymezenim vhodneho pritlaku na sneku lze ovlivnit PE v radu desitek procent.Bohuzel se i u EQ6 ukazalo,ze snekove kolo neni uplne bez excentricity.Vuli tedy nelze vymezit uplne optimalne pro 360 st.Vysledek celodenniho snazeni je rozptyl periody pulzu mensi nez 0.00012%.Nevim,jak by to korespondovalo s merenim PE beznou metodou,ale pro nastavovani se mi to libi.Bohuzel ten snimac stoji asi 10xtolik co ta montaz,to je asi havni nedostatek.Nicmene serizenim lze dosahnout zlepseni asi o rad.To je rozhodne zajimave zjisteni.Vliv ma i velikost zateze-t.j. pripadne nevyvazeni montaze.
Odpovědět