Kolik Vas stalo Vase astronomicke vybaveni?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
KaPr
Příspěvky: 261
Registrován: 06. 07. 2004, 15:50

Kolik Vas stalo Vase astronomicke vybaveni?

#16

Příspěvek od KaPr »

vah napsal:

Ty jsi taky hned se vším hotov. Kdyby jsi zvolil při tvorbě ankety hlasování pouze přihlášených, tak by k tomu nedošlo, protože pak může uživatel hlasovat skutečně pouze jednou (tedy doufám )


GOOD Point. OK, zakazal jsem hlasovani hostum. Pravda, mel jsem to zakazat uz na pocatku.

vah napsal:

Nechci být předpojatý, jenom jsem vyjádřil svůj názor s úvodním slovem "Pokud...."

Dobre, nemel jsem vubec reagovat, protoze to "Pokud...." melo hodnotu logicke nuly. Nicmene ukazuje to, jaky smerem jsi ohledne anketu hodnotil. To mi nevymluvis.


vah napsal:
Já ani nevěřím, že u nás má 8% astronomů RC dalekohled, proto říkám, že anonymní ankety nemají vypovídající hodnotu. Ale ono je to stejně jedno, protože se zase najdou lidé, kteří na základě této ankety řeknou "vidíte, měl jsem pravdu..."

To je dobre, ze neveris a premyslis sam. Ja se o to taky sam snazim. To, ze si nekdo udela zaver "vidíte, měl jsem pravdu..." je jeho osobni mentalni problem. Muj ne.

vah napsal:

Na to ale nemusíme dělat anketu a můžeme si přečíst statistiku ČSÚ, které popisuje rozložením příjmových skupin a tím ukazuje i zároveň (+/-) kolik kdo může do něčeho investovat. Nejnižší průměrné mzdy (dle tříd zaměstnání za r. 2004) jsou 120 tisíc ročně, nejvyšší jsou 420 tisíc (to je průměr v ČR).
Musime - nemusime. Dychat jo, delat ankety ne. Ale statistiky CSU prijmu v CR bych do toho moc netahal a to hned z nekolika duvodu. Hlavne proto, ze predpoklada, ze vsichni lide v CR jsou astronomy amatery a nevykladaji penize krome povinnych vydaju na bydleni, jidlo, atd. (a to jeste musi mit vsechny naklady stejne velke bez ohledu, jestli je dotycny sam ci zivi pet deti) na nic jineho nez na astronomii. Pritom na to samozrejme utrati vsechno, co jim zbyde po vynalozeni mandatornich vydaju. Pak bychom asi skutecne dostali hodnoverny a statisticky "spravny" udaj o tom, kolik ma astronom-amater k dispozici na vybaveni a potazmo na sveho konicka. Nemusel by si vest absolutne zadnou vlastni statistiku, protoze by to uz vedl za nej CSU.

Mno, na tomto miste bych se spise zeptal, jak vypada definice astronoma-amatera, abychom zbytek populace mohli uspesne odstrihnout od statistik. Pak totiz zbydou vetsinou jen ti, co jiz do toho sami neco vlozili anebo neco dostali a nebo maji pristup k pristrojum zadarmo a nebo ti, co nic k provozovani astronomie nepotrebuji (astronomove-amateri-teoretici co si vystaci s tuzkou a papirem). Abych osvetlil trochu co myslim. Muzeme se ptat, kolik vynaklada na sveho konicka prumerny golfista. Vznikne okamzite otazka, co je golfista. Ten, co do nalezeneho micku prasti zahnutym klackem, nebo ten, co je clenem golfoveho klubu a plati tucne klubne ? Podle odpovedi nam vyjde diametralne odlisna statistika !
KaPr
Uživatelský avatar
KaPr
Příspěvky: 261
Registrován: 06. 07. 2004, 15:50

Kolik Vas stalo Vase astronomicke vybaveni?

#17

Příspěvek od KaPr »

Dotaz na MILANA:

Proc mazes sve prispevky ?
KaPr
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Kolik Vas stalo Vase astronomicke vybaveni?

#18

Příspěvek od MilAN »

Pokud Tě urážejí moje příspěvky, pak není potřeba , aby tam byly.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
KaPr
Příspěvky: 261
Registrován: 06. 07. 2004, 15:50

Kolik Vas stalo Vase astronomicke vybaveni?

#19

Příspěvek od KaPr »

MilAN napsal: Pokud Tě urážejí moje příspěvky, pak není potřeba , aby tam byly. Mne neurazi. Otazka spise zni, jestli si za nima stojis. Pokud ano, tak nevidim duvod aby tam nebyly.
KaPr
Odpovědět