kabel k dsi

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
petrch
Příspěvky: 34
Registrován: 10. 01. 2006, 13:46

kabel k dsi

#1

Příspěvek od petrch »

Nemáte někdo zkušenosti,jaký usb kabel k dsi kameře.Použiju-li jiný než ten orig.1,5m tek zařízení nepracuje správně.Vím ,že Mewade nabízí 4,5m asi za 1200k.Lze použít nějaký běžný by´t i aktivní USB?


Petr
Uživatelský avatar
petrch
Příspěvky: 34
Registrován: 10. 01. 2006, 13:46

kabel k dsi

#2

Příspěvek od petrch »

Kecám,s originálním to pracuje OK s jiným ne


Petr
Uživatelský avatar
Froggy
Příspěvky: 152
Registrován: 12. 05. 2004, 23:41

kabel k dsi

#3

Příspěvek od Froggy »

Pokud Ti jde o to, aby jsi měl delší kabel, tak si kup cca za 60 Kč 3m USB prodlužovačku a mělo by to chodit. Pokud potřebuješ ještě delší kabel, tak si musíš koupit aktivní 5m USB prodlužovačku cca za 500 Kč, popřípadě i dvě a budeš skoro na 12 metrech... ;)
http://astrofotky.cz/~Froggy

ED refraktor SW 80/600, refraktor SW 100/500, CCD Atik ATK-16, CCD Meade DSI Pro, EQ-6 Sky Scan
Uživatelský avatar
petrch
Příspěvky: 34
Registrován: 10. 01. 2006, 13:46

kabel k dsi

#4

Příspěvek od petrch »

Dík,ale s normálním USB kabelem to nechodí.

PetrFroggy napsal: Pokud Ti jde o to, aby jsi měl delší kabel, tak si kup cca za 60 Kč 3m USB prodlužovačku a mělo by to chodit. Pokud potřebuješ ještě delší kabel, tak si musíš koupit aktivní 5m USB prodlužovačku cca za 500 Kč, popřípadě i dvě a budeš skoro na 12 metrech...  ;)
Uživatelský avatar
Froggy
Příspěvky: 152
Registrován: 12. 05. 2004, 23:41

kabel k dsi

#5

Příspěvek od Froggy »

Jak jsem psal, musíš použít PRODLUŽOVACÍ kabel, to znamená ten originální kabel co byl u kamery pouze prodloužíš o danou délku…
http://astrofotky.cz/~Froggy

ED refraktor SW 80/600, refraktor SW 100/500, CCD Atik ATK-16, CCD Meade DSI Pro, EQ-6 Sky Scan
Uživatelský avatar
petrch
Příspěvky: 34
Registrován: 10. 01. 2006, 13:46

kabel k dsi

#6

Příspěvek od petrch »

Tak jsem to zkoušel a jakmile tam přidám něco jiného je to KONěkde jsem se dočetl ,že USB k DSI má 20 vláken a klasický USB 28 ?

PetrFroggy napsal: Jak jsem psal, musíš použít PRODLUŽOVACÍ kabel, to znamená ten originální kabel co byl u kamery pouze prodloužíš o danou délku…
HonzaS
Příspěvky: 536
Registrován: 08. 11. 2004, 04:46
Bydliště: Druzcov

kabel k dsi

#7

Příspěvek od HonzaS »

Pred casem jsem mel s USB kabely take drobne problemy. Kdyz jsem chtel pripojit tiskarnu pomoci USB kabelu, zjistil jsem, ze klasicky kabel 1,8m (tenky cca 3,5mm) zpusobuje chyby v komunikaci, tudiz i praktickou nefunkcnost zarizeni. Potreboval jsem nejak vyresit cca 5m. Nakonec jsem nekde sehnal 'tlusty' USB kabel dlouhay 7m, je pasivni, tloustka je cca 6,5mm, na kazdem kraji je cca 20 cm od konektoru feritovy valecek. Zarizeni pracuje bez problemu i se 7m kabelem, stejnym jsem pripojil i scanner.

Jinak je USB peknej shit, nechapu, proc nejde udelat spolehliva komunikace napr. na 25m. Ethernetova sit 100MB bez problemu chodi na 400m, 1G sit je bezproblemova do 100m na kabelech 5e, coz jsou v podstate smotane zvonkove draty bez stineni. Dneska vsechno, co jde, tak koupit s ethernetovym rozhranim. Nebo si porid USB - Ethernet Bridge.

HonzaS
ED80, Dobson 16" a další bordel
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

kabel k dsi

#8

Příspěvek od voko »

petrch napsal: Tak jsem to zkoušel a jakmile tam přidám něco jiného je to KONěkde jsem se dočetl ,že USB k DSI má 20 vláken a klasický USB 28 ?Tak tomu dost dobře nerozumím. Já jsem teda nikde nic takového nečetl (čímž ovšem nechci zpochybňovat tvé tvrzení) a co jsem prošel diskuze, tak jsem na nic nenarazil v tomto duchu. Třeba když si zde rozklikneš dodávaný 5m kabel jako příslušenství, tak v doprovodném textu se o ničem speciálním také nepíše a je použitelný jak pro DSI, tak i pro LPI. Já sám ho u LPI rovněž používám, koupil jsem ho normálně zde v obchodě a funguje bezvadně!
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
Froggy
Příspěvky: 152
Registrován: 12. 05. 2004, 23:41

kabel k dsi

#9

Příspěvek od Froggy »

Také jsem někde četl, že to není standardní USB kabel, ale pokud se použije kvalitní prodlužovací USB 2.0 kabel, nemělo by to ničemu vadit a mělo by to fungovat. Pokud je skutečně originální USB kabel jinak zapojený, prodlužovací kabel to pouze prodlouží, ale zapojení zůstane stejné...
http://astrofotky.cz/~Froggy

ED refraktor SW 80/600, refraktor SW 100/500, CCD Atik ATK-16, CCD Meade DSI Pro, EQ-6 Sky Scan
Odpovědět