Astronomie pro smartphony

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
alex.sky
Příspěvky: 504
Registrován: 18. 12. 2010, 17:36
Bydliště: Příbor, CZ

Astronomie pro smartphony

#16

Příspěvek od alex.sky »

Čaute!
Spomínate EQ-5 a 6 - ako je to jednoduché.

Ja mám CG-5 - a som rád, že vôbec mi pasuje hľadáčik do stojanu (otáčať sa to vôbec nedá, pretože som to nevedel nikam naskrutkovať).
Stupnice podľa mňa na CG-5 vôbec nie sú na to určené.

Vie to niekto prosím Vás nastaviť na CG-5-ke ?

Polárka sa nemá nastaviť podľa 2 stupníc ? :
- dátumovej a
- časovej ???

Ako napr. podľa 2 kotúčov:

Jednoducho treba zosúladiť dátum s časom a dostanem smer.

Ďakujem
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://www.gymnz.sk/ameleg
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Astronomie pro smartphony

#17

Příspěvek od Pavuk_ »

kulhous napsal: Jo díky, je to jednodušší., určitě to využiju. To je tím, že jsem si nepřečetl manuál celej pořádně :)
Na mým mobilu jde prej nastavit gama a podsvícení jde úplně vypnout, jeětě jsem to nezkusil, ale možná to půjde. Máš ale pravdu:) Je to asi největší problém použití smartphonu, PDA nebo i PC při astronomii... Zlatý sluneční brýle...Nevidim v tom problem, vyriesi to cervena folia (viacnasobna) cez display (snimatelna).
Naozaj pozoruhodne vyuzitie mobilu (konci mi pausal, asi nabehnem na smartphone )
Ten Nomad Electronics Pocket Stars 2.2.4 je zaujmavy s tom, ze mas pri sebe stale astronomicku rocenku nech si kdekolvek, to je super. Paci sa mi tiez rozsah do 8 mag.

Zaujmalo by ma kolko ti vydrzi baterka mobilu plne nabita, ked netelefonujes iba pozeras mapy ?
Uživatelský avatar
kulhous
Příspěvky: 212
Registrován: 22. 08. 2004, 21:41

Astronomie pro smartphony

#18

Příspěvek od kulhous »

Baterka klesá (za běžnejch podmínek - nevím, jestli v zimě rychleji, ale v tom nebude problém - je v ruce a tím se zahřeje dost...) při práci s mapou asi o 10% za hodinu. (Aby bylo jasno 100,90,80,70 atd.)
Jedno několikahodinové pozorování ti určitě vydrží. Bohužel ale výdrž smartphonů je jejich největším problémem. Záleží, který aplikace používáš a obecně jak moc ho morduješ. Já ho dobíjím přes USB na počítači denně a neklesne mi baterka pod 40%. Pokud bys chtěl radu ohledně smartphonů, rád poradím.

Obrázky už doufám chodí všem!? Jestli ne, tak se prosím ozvěte, díky
kulhous[at]seznam[dot]cz&&kulhous.blog.cz
Odpovědět