ČAM - Česká astrofotografie měsíce

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1482
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: ČAM - Česká astrofotografie měsíce

#901

Příspěvek od Yarkho »

Hľadal som "Česká astrofotografie měsíce" a nejaké novinky.cz a podobne tam neboli.

Inak by ste to mali nazvať "Astrofotografie měsíce" a vypustiť slovo "česká", lebo fotkám z Namíbie tu konkurovať nemôžem(e) a osobne sa ani o to nebudem pokúšať.
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1133
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: ČAM - Česká astrofotografie měsíce

#902

Příspěvek od mike »

Zkusil jsem "česká astrofotografie měsíce site:novinky.cz" a hned první nalezený odkaz je na příslušný článek.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: ČAM - Česká astrofotografie měsíce

#903

Příspěvek od MilAN »

ČAM je taková jaká, je, je stejná od prvopočátku a nic se k lepšímu nezměnilo. Slouží k presentaci ČASu do médií.
Pokud někoho zajímají nějaké novinky na obloze, nějaké jevy, tak v září se může podívat na to, co bylo zasláno do červnové soutěže. Takže aktuálnost nulová a to i vzhledem k tomu že v tom červnu se mohou objevit fotky i rok staré. Pokud si někdo chce porovnávat svoje výtvory, tak ho také asi nenapadne v září se hrabat ve svých fotkách z června nebo starších a chtít je porovnat.
Takže výtky, které jsme měli v počátcích soutěže ČAM, bychom mohli jen zopakovat.
V tomto zůstává stále veřejně nedoceněn počin Konihlava, který po těch diskusích stvořil astrofotky.cz, do nichž bral v úvahu i naše připominky - Je to opravdu on-line aktuální ( záleží jen na nás jak jsme rychlí ve vkládání svých výtvorů), každý má ihned přístup a může porovnávat své výtvory, dozví se i parametry focení druhých ( a nejen "příběhy" o vítězné fotografii) . O oblibě i využívání svědčí i to, že tu je každý měsíc o řád více fotografií než se zasílá do ČAMu.
Za mě tedy patří velký díl Pavlovi za tento web !!!
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2240
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: ČAM - Česká astrofotografie měsíce

#904

Příspěvek od juh »

Hľadal som "Česká astrofotografie měsíce" a nejaké novinky.cz a podobne tam neboli. ...
Zaujímavé, predvčerom som tam mal odkazy minimálne na 4 rôzne stránky, okrem Noviniek, kam som pozeral, som ešte z mojej histórie z browsera vyhrabal: Regiony 24.cz - Internetové zpravodajství ... (napríklad táto už dnes nie je v zozname výsledkov vyhľadávania)
Na iné stránky som nepozeral (tak ich nemám v histórii), predpokladal som, že sa z nich nič nové nedozviem.
Uživatelský avatar
stmare
Příspěvky: 520
Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
Bydliště: Praha 4
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: ČAM - Česká astrofotografie měsíce

#905

Příspěvek od stmare »

Tak srpnová fotka dorazila i na astro.cz. Byly tu emoce, takže jsem se šel na tu fotku podívat. Zjišťuji, že to není pro mě, že potřebuji mít i další informace, zejména dobu expozice a kolikrát s jakým filtrem. Bez toho je to pro mě nezajímavé. Forma popisného textu také není pro mě, raději jdu na vědecký portál, nepotřebuji to mít přikrášlené.
Necílí se na mě, takže to nekritizuji a stejně jako kolegové výše volím astro-fotky.cz a astrobin.com, kde si navíc můžu vybrat sám, která fotka se mi nejvíc líbí.
SW 100ED APO, EQ6-R, Nikon D5600 mod
https://astro.marencik.cz
Odpovědět