TV TIPY

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan77
Příspěvky: 163
Registrován: 15. 10. 2015, 19:59
Bydliště: Benešov n.Pl.
Věk: 47

Re: TV TIPY

#646

Příspěvek od Jan77 »

Pěkný dokument,škoda,že tak krátký! Díky za tip! Trošku mě překvapilo,jak je observatoř utopená mezi stromy.
Vizualista Dobson ES 12", SW Mak 150/1800, Lunt LS60THa, EQ5
-----------------------------
Ten pohled nahoru se nikdy neomrzí!
Uživatelský avatar
janek950
Příspěvky: 710
Registrován: 30. 12. 2005, 15:38

Re: TV TIPY

#647

Příspěvek od janek950 »

Také jsem shlédnul a jsem z toho spíše lehce v rozpacích. Je to dokument o M.T. a je to takové ... no ... typické. Je smutné, že ač mluví nevyhnutelnosti (mezinárodní) spolupráce, tak v např. v případě DARTu nedokáže jediným slovem zmínit ty, jejichž práce byla skutečně zásadní pro tu trefu. Inu ...
janek950, Newton 203/810, ASI174MM, QHY5L-II-M, Watec 120N
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2014
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: TV TIPY

#648

Příspěvek od Beda »

Dokument o Webbově vesmírném dalekohledu, dnes 4.9., 22h10m na Prima Zoom:
https://tv.seznam.cz/program/55311964
Kikidixi
Příspěvky: 134
Registrován: 29. 03. 2021, 17:09
Bydliště: Ostrava
Věk: 45

Re: TV TIPY

#649

Příspěvek od Kikidixi »

Nedávno jsem shlédl film Svět podle Prota-pro mě osobně hodně silný film z psychiatrického prostředí. Hlavní postava ,vynikající Kevin Spacey jako člověk přeživší obrovské trauma ,žijící v iluzi(v rámci obranného mechanismu) že je z jiné planetární soustavy jménem K-pax.Proč píšu,ve filmu se zmiňuje o dvojhvezdě Agape a Satori poblíž souhvězdí Lyry.Zajimalo mě , jen tak z legrace ,jestli se jedná o výmysl tvůrců anebo to má reálný základ.Pan google mi moc nepomohl resp.jsem nic nenašel,tak asi dobrá představivost tvůrců,nebo že by nee?
N150f5 eq5...kk ES2"...okulary ES 82/68°...Lumicon UHC,OIII ...
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: TV TIPY

#650

Příspěvek od hades »

Měl jsi se zeptat AI:
otázka: what is agape and satori?
Agape and Satori are two concepts that originate from different philosophical and spiritual traditions:

1. **Agape:**
Agape is a Greek word that represents a concept of love found in Christian theology, particularly in the New Testament of the Bible. It is often described as selfless, unconditional love, or divine love. Agape love transcends personal affection and is characterized by compassion, empathy, and a deep concern for the well-being of others. It is considered the highest form of love and is closely associated with the love that God has for humanity, as well as the love that people should strive to have for one another.

2. **Satori:**
Satori is a term from Zen Buddhism, a school of Mahayana Buddhism that emphasizes direct, experiential insight into the nature of reality and the self. Satori can be roughly translated as "awakening" or "enlightenment." It represents a sudden and profound understanding or realization of the true nature of existence, often accompanied by a sense of liberation and a profound shift in one's perspective. Satori is typically described as a non-dual experience in which the boundaries between the self and the external world seem to dissolve, leading to a deep sense of interconnectedness and inner peace. It is a central goal of Zen practice and meditation.

In summary, Agape is a concept of selfless, divine love in Christian theology, while Satori is an experiential awakening or enlightenment in Zen Buddhism. They both represent profound spiritual and philosophical ideals but come from different cultural and religious backgrounds.
další otázka: are those names of some stars?
No, Agape and Satori are not the names of stars. They are concepts with philosophical and spiritual significance, as I described in my previous response. Stars are celestial objects that emit their own light due to nuclear fusion processes, and they are typically named with astronomical designations or proper names, not philosophical or spiritual terms.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Kikidixi
Příspěvky: 134
Registrován: 29. 03. 2021, 17:09
Bydliště: Ostrava
Věk: 45

Re: TV TIPY

#651

Příspěvek od Kikidixi »

Dík za vysvětlení,myslel jsem si to ,ale nedalo mi to se nezeptat. ;)
N150f5 eq5...kk ES2"...okulary ES 82/68°...Lumicon UHC,OIII ...
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: TV TIPY

#652

Příspěvek od hades »

Ve středu 20.9. v 16:35 repríza Zloděje spánku: https://www.csfd.cz/film/1413249-zlodej-spanku/prehled/
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Kikidixi
Příspěvky: 134
Registrován: 29. 03. 2021, 17:09
Bydliště: Ostrava
Věk: 45

Re: TV TIPY

#653

Příspěvek od Kikidixi »

Zajímavý dokument na Prima Zoom "Vesmírná záře "o dalekohledu Jamese Webba .V dokumentu je spousta zajímavých informací o vstupních materiálech pro výrobu dalekohledu a spousta testování všech součástí.Pravda trošku s křížkem po funuse .Běželo to včera na Zoomu ve 22:30.
N150f5 eq5...kk ES2"...okulary ES 82/68°...Lumicon UHC,OIII ...
Odpovědět