Mikulášska AstroHadraParty 2005

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#1

Příspěvek od Pavuk_ »



Oficiálny príchod: piatok 12h00
Ukončenie: nedeľa popoludní

Limitovaný počet účastníkov na cca 10 ľudí.
Presný zoznam účastníkov bude priebežne aktualizovaný na astrofóre.

Denný program:
* cez deň výmena skúseností,
* prezentácia akcií „Cesty za tmou: StarTarty a StarAustria“,
* tuning ďalekohľadov a príslušenstva,
* ochutnávka miestnych tuhých i tekutých špecialít (miestna útulná hospůdka), diskusia
* Klubový program:
o Bilancovanie uplynulej sezóny
o Plánovanie akcií klubu na budúci rok „Cesty za ešte väčšou tmou: “ Kam ? Príďte a dozviete sa – bude to stáť za to!

Nočný program:
* pozorovanie DSO a planét, astrofoto, test vybavenia.

Dôležité upozornenie:
Pre členov „Ultra Hardcore Observers Club“ je akcia povinná ;)

Akciu organizačne zabezpečujú:
Hadra a Pavuk

Doporučená výbava:
Zoberte zo sebou vsetko astronomické harampádí, čo unesiete, ale
hlavne prineste zo sebou pohodu, veselú náladu a dobré počasie

Povinná výbava:
* Nezabudnúť na červenú baterku.
* Teplé oblečenie – chata nie je temprovaná t.j. po príchode bude kosa – jedinci zo studeného odchovu majú výrazné plus.
* Spacák a karimatka povinná.

Zmena termínov vyhradená.

Možný začiatok a ukončenie môže byť zmenený podľa počasia; akcia sa može začať už vo štvrtok večer alebo skončiť až v pondelok ráno.

Mapa:
zobraz pozvanku
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#2

Příspěvek od Hadra »

Ahoj!
Děkuji tímto Pavukovi za čas a energii. Potvrzuji výše uvedené a těším se na setkání. Jakákoliv diskuse zde, či na mailech.
Detaily ;D: Spacáky nejsou nutné, pokud někumu nebude vadit odpočívat pod peřinou ako s perinbaby.
Terasa jako basecamp není vhodná na astrofoto - při chůzi se "hýbe" :(. - pobliž jsou místa, která je možno obhlídnout ve spojení s procházkou do studánky na vodu.
S chaty je to 15min. do hospůdky "U Tkáčů", peníze, jídlo sebou.
S autem(já nemám) je vize např. Pustevny 1100m.n.m atd. vše dle domluvy.
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#3

Příspěvek od Pavuk_ »

Hadra napsal: Ahoj!
Děkuji tímto Pavukovi za čas a energii. Potvrzuji výše uvedené a těším se na setkání. Jakákoliv diskuse zde, či na mailech.
Detaily ;D: Spacáky nejsou nutné, pokud někumu nebude vadit odpočívat pod peřinou ako s perinbaby.
Terasa jako basecamp není vhodná na astrofoto - při chůzi se "hýbe" :(. - pobliž jsou místa, která je možno obhlídnout ve spojení s procházkou do studánky na vodu.
S chaty je to 15min. do hospůdky "U Tkáčů", peníze, jídlo sebou.
S autem(já nemám) je vize např. Pustevny 1100m.n.m atd. vše dle domluvy.
Ten pustevny je dobry tip.
webcam (je tam dobra kosa )
http://www.holidayinfo.cz/kamera.php?la ... oc=2&prg=5

Info
http://www.pustevny.cz/vstupte.htm

Zeby trening na Hochkar ?
http://www.skialpin.cz/zima/mapa.htm

foto:
http://www.skialpin.cz/zima/fotogalerie.htm

a objednajte taketo pocko:
http://www.skialpin.cz/zima/fotogal/fot ... tni_12.htm
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#4

Příspěvek od Myzer »

Tak to pozeram ako ste to pekne ututlali. Cely ten dlhy cas mi o tom nikto nic nepovedal (nenapisal).

Suhlasim s vami, treba nieco poriadne zorganizovat na jar. Ale nie za este vacsou, ale teraz uz za najvacsou tmou - t.j. vacsia uz nikdy nebude. Co sa mna tyka predbezne idem, uvidime este co na to Tenerife a podobne veci. :)

P.S. Klasicka otazka: aka tam byva MHV? ;D
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#5

Příspěvek od Pavuk_ »

Myzer napsal: Tak to pozeram ako ste to pekne ututlali. Cely ten dlhy cas mi o tom nikto nic nepovedal (nenapisal).

Suhlasim s vami, treba nieco poriadne zorganizovat na jar. Ale nie za este vacsou, ale teraz uz za najvacsou tmou - t.j. vacsia uz nikdy nebude. Co sa mna tyka predbezne idem, uvidime este co na to Tenerife a podobne veci. :)

P.S. Klasicka otazka: aka tam byva MHV? ;DNic sme neututlali O zimnej akcii sme sa bavili uz v Tatroch (pamatas) a na definitivnom termine sme sa dohodli s Hadrom iba pred tyzdnom.
OK som rad, ze ides. Skusim zohnat nejaky PC projektor, keby bolo moc skrado spon si volaco premietneme. Mimochodom aktivite sa medze nekladu...kludne si pripravte nejaku prednasku,prezentaciU,premietanie fotiek... ak budem mat ten projektor isty urcite nieco sklohnem
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#6

Příspěvek od Hadra »

Myzer napsal:

P.S. Klasicka otazka: aka tam byva MHV? ;DNo, záleží na podmínkách :D, mělo by to jít přes 6 - bez atropinu  ;D. Subjektivně je tam ale teď takový silnější světelný "bekgraund" - odešlo listí a tak. Je to tam dost asi kompromis, chtělo by to ještě 5 - 10 km směrem do lesa. Světla jsou dole a sever bude ostrava a FM. Bude to chtít určitě poradu na místě, proto příjezd s předstihem, ale není to tam úplně špatné a jde nám i o setkání...
doplněk: pro zpředmětnění foto.


R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
LbA

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#7

Příspěvek od LbA »

Pavuk_ napsal:
Nic sme neututlali O zimnej akcii sme sa bavili uz v Tatroch (pamatas) a na definitivnom termine sme sa dohodli s Hadrom iba pred tyzdnom.
OK som rad, ze ides. Skusim zohnat nejaky PC projektor, keby bolo moc skrado spon si volaco premietneme. Mimochodom aktivite sa medze nekladu...kludne si pripravte nejaku prednasku,prezentaciU,premietanie fotiek... ak budem mat ten projektor isty urcite nieco sklohnem
Tak to sa mi páči, tam idem :)
A aj niečo (prednášku) pripravím. A aj nejaký bonus. Môžem aj spraviť na večeru "behavior". Pavúk vie o čom hovorím ;D
Heh :)


Bude tam aj nejaká poriadna montáž? Zoberiem aj svoju CCD kameru. Ešte stále nemala poriadny "first light" :(
nemám stále totiž vyhovujúci ďalekohľad (a montáž)
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#8

Příspěvek od Pavuk_ »

LbA napsal:

Tak to sa mi páči, tam idem :)
A aj niečo (prednášku) pripravím. A aj nejaký bonus. Môžem aj spraviť na večeru "behavior". Pavúk vie o čom hovorím ;D
Heh :)


Bude tam aj nejaká poriadna montáž? Zoberiem aj svoju CCD kameru. Ešte stále nemala poriadny "first light" :(
nemám stále totiž vyhovujúci ďalekohľad (a montáž)Laco skacem meter dvadsat. Som velmi rad, ze nebudes chybat. Co sa tyka "behavior" mas solo a nasu podporu pre manualne prace v kuchyni.

PS: ja uz prednasku pripravujem - bude o pozorovacich podmienkach a mieste kam pojdeme buduci rok ... psst (observers nirvana zarucena, dokonca aj taky maly pozemsky raj)
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 374
Registrován: 15. 02. 2005, 18:01

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#9

Příspěvek od Bob »

Ahoj hoši ! To je naprosto neskutečné.Cestuju dvakrát stovky kilometrů abych zažil "Mega hydro víkend",když je SKYMASTERpárty tak jsem v Anglii a když se Starparty uskuteční mi doslova pod nosem,půl hodiny cesty autem,tak budu 500 km daleko u Karlových Varů.Já si snad ze své budoucí "devítky" proženu 7g olova hlavou.Zkoušel jsem o týden posunout termín,ale rodina mě málem ukamenovala a upálila :P.Nejen že jsem se chtěl setkat s vámi všemi,ale speciálně s Pavúkem,kterému jsem velkým dlužníkem.Můžu jen doufat,že rok 2006 bude příznivější.Přeji vám jasné noci a spoustu skvělých zážitků! Bob.
Orion Optics UK 500/2000
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#10

Příspěvek od Pavuk_ »

Bob napsal: Ahoj hoši ! To je naprosto neskutečné.Cestuju dvakrát stovky kilometrů abych zažil "Mega hydro víkend",když je SKYMASTERpárty tak jsem v Anglii a když se Starparty uskuteční mi doslova pod nosem,půl hodiny cesty autem,tak budu 500 km daleko u Karlových Varů.Já si snad ze své budoucí "devítky" proženu 7g olova hlavou.Zkoušel jsem o týden posunout termín,ale rodina mě málem ukamenovala a upálila :P.Nejen že jsem se chtěl setkat s vámi všemi,ale speciálně s Pavúkem,kterému jsem velkým dlužníkem.Můžu jen doufat,že rok 2006 bude příznivější.Přeji vám jasné noci a spoustu skvělých zážitků! Bob.Bob napsal: Ahoj hoši ! To je naprosto neskutečné.Cestuju dvakrát stovky kilometrů abych zažil "Mega hydro víkend",když je SKYMASTERpárty tak jsem v Anglii a když se Starparty uskuteční mi doslova pod nosem,půl hodiny cesty autem,tak budu 500 km daleko u Karlových Varů.Já si snad ze své budoucí "devítky" proženu 7g olova hlavou.Zkoušel jsem o týden posunout termín,ale rodina mě málem ukamenovala a upálila :P.Nejen že jsem se chtěl setkat s vámi všemi,ale speciálně s Pavúkem,kterému jsem velkým dlužníkem.Můžu jen doufat,že rok 2006 bude příznivější.Přeji vám jasné noci a spoustu skvělých zážitků! Bob.Bobe,
jen nech svuj koltak zaveseny nizko u pasu a zadne hlouposti, jo ? ;D
Akcie este budu a prilezitost na stretnutie tiez, i ked tato akcia bude cimsi vynimocna - koniec roku, hecovanie a "hlasovanie" akcii na dalsi rok,
velmi zaujmave zoskupenie ludi a ich techniky

Mimochodom uz je 8 ludi nahlasenych a niektory z nich maju uz pripravenu zaujmavu prednasku ci premietanie.
Bude k dispozicii aj internet a ine vymozenosti.

Z techniky bude zastupena siroka paleta pristrojov:
pre vizualne pozorovanie od 80ED az po dobsony 200mm az 350mm, moznost odskusania okularov od Televue ako aj hmlovinovych filtrov Lumicon i Thousand Oaks.
Fotografisticky zamerani pozorovatelia si prinesu take "hracky" ako Cannon 20D, Nikon 70D, bude predvedena zostava z autoguiderom made in MMys.
Nebude chybat ani najnovsi hit kamerka Meade DSI Pro + sada RGB filterov.

Este je par miest volnych tak nevahajte a kontaktujte organizatorov.

PS: zmena programu vyhradena ;)
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#11

Příspěvek od vasek »

Jestli se najde ještě volná postel, tak bych přijel :D

Doufám, že Mikuláš bude štědrý a nadělí nám pár specialitek o kterých se nám doposud jen zdálo...
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#12

Příspěvek od Myzer »

Hadra napsal:
No, záleží na podmínkách :D, mělo by to jít přes 6 - bez atropinu  ;D. Subjektivně je tam ale teď takový silnější světelný "bekgraund" - odešlo listí a tak. Je to tam dost asi kompromis, chtělo by to ještě 5 - 10 km směrem do lesa. Světla jsou dole a sever bude ostrava a FM. Bude to chtít určitě poradu na místě, proto příjezd s předstihem, ale není to tam úplně špatné a jde nám i o setkání...
Jasne, ja to neberiem iba ako pozorovaciu akciu. Ale ak bude pekne, aj na to pride. Mojou hlavnou prioritou je zucastnit sa prezentacie cesty za najlepsimi podmienkami na svete, ktora bude rozobrata do najmensich detailov. Prave na tejto akcii pride k finalnej dohode. Ostavaju vyriesit uz iba dve posledne otazky: kto dalsi sa prida a kedy presne. Potom by som uz rad rezervoval co najskor letenky. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#13

Příspěvek od Pavuk_ »

Akcia sa blizi...uz iba necele tri tyzdne, report o momentalnom stave:

Registrovani ucastnici:
Hadra,LBa,Maroš Rusnák,Myzer,Pavuk,Paaja,TG,Funthomas,Vašek,voko,Rudy
Prispevky jednotlivych ucastnikov:
Hadra - dia z Indie: Himalaya 6121 expedition, Thajland, Burma
LBa - prednaska o pozorovaní meteorov
Myzer - prednáška: Intro k projektu: Guide in the dark
Pavuk - prednáška: La isla bonita
Paaja - premietanie: Španelsko 2005 + hafo fotek

ps: ak mate svoj ublubeny film (idealne s astronomickou tematikou) ci dokumentarny film na DVD, vezmite ho zo sebou (Contact nenosit prinesiem )
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#14

Příspěvek od Rudy »

Zdravim vas chalani! Zda sa, ze tu sa uz zacina pisat nova historia ceskoslovenskej amaterskej astronomie. Aj ja by som chcel byt pri tom. Da sa tam dostat autom?
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Mikulášska AstroHadraParty 2005

#15

Příspěvek od vasek »

Rudy napsal: Zdravim vas chalani! Zda sa, ze tu sa uz zacina pisat nova historia ceskoslovenskej amaterskej astronomie. Aj ja by som chcel byt pri tom. Da sa tam dostat autom?
Určitě autem dostupné, jen posledních pár set metrů k chatě je to prudké stoupání lesní cestou, kde by auto s nízkým podvozkem mohlo mít problémy.
Odpovědět