Zrcadlo z Meade ETX 125

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
vlad
Příspěvky: 51
Registrován: 12. 03. 2005, 15:57
Věk: 67

Zrcadlo z Meade ETX 125

#1

Příspěvek od vlad »

Ahoj všichni, mám možnost získat primární zrcadlo z Meade ETX 125, bohužel bez korekční desky a sekundárního zrcátka - nemá někdo nápad jak by se dalo co nejlépe využít ?
Bez sekundárního zrcadla a korekční desky to asi
nepůjde průměr 137 mm , f=cca 450 mm ( to jsem
zatím vypočet - možná špatně) a nevím jestli
je parabolické.
Poraďte prosím co s ním nejlépe, případně kam se obrátit při shánění kor. desky a sekundáru.
wolfy

Zrcadlo z Meade ETX 125

#2

Příspěvek od wolfy »

No mel by to maksfutov takze zrcadlo je jenom kulove takze pri dane svetelnosti to nebude nic moc bude to mit kupu vad. Musel by se na to sehnat nebo udelat menisek.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Zrcadlo z Meade ETX 125

#3

Příspěvek od MilAN »

Kulové zrcadlo s reativním otvorem  řádově 1:2,2 (F něco přes 300 mm). Takže samostatně úplně asi k ničemu. Sekundár je tvořen částí plochy menisku, a pokud by se ten měl vyrobit na zakázku - to snad je jednodušší koupit nového MAKa ( třeba od SW.)  Zrcadlo bych nechal jako hezkou dekoraci - jinou cenu bych mu nepřisuzoval.
------------
Jen bych chtěl upozornit, že na originálních stránkách Meade je u dalekohledů ETX přiloženo schema Schmidt-cassegrainu !
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Zrcadlo z Meade ETX 125

#4

Příspěvek od MP »

Nevim, nektere Maky od Meade maji parabolicky primar ( napr. 7" LX200 ), ale ETX 125 asi ne. Prumer by mel byt 138mm, ohnisko nevim, ale bude to kolem tech 45cm, mozna i mene. Samotne zrcadlo muze byt dobre na hrani, stavet doma Maka bych si netroufl. Pokud je to zadarmo, tak je to pekny kousek Pyrexu na vybrouseni svetelne paraboly.

e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
vlad
Příspěvky: 51
Registrován: 12. 03. 2005, 15:57
Věk: 67

Zrcadlo z Meade ETX 125

#5

Příspěvek od vlad »

Díky všem za odpovědi a názory, ve skrytu duše jsem doufal, že zrcadlo by mohla být parabola
na stránkách Meade u schematu je udáno
jen primární zrcadlo.Takže to raději pustím z hlavy a
najdu jednodušší cestu ke stavbě.
Ještě jednou dík.
Odpovědět