Astro(logie) a horoskopy

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Astro(logie) a horoskopy

#1

Příspěvek od Elvenking »

Co si o tom myslíte? Jak je možné že když se na ten svůj podívate uvidíte v něm často sebe?
Může za to naše fantazie? Nebo snad existují nadpřirozené mechanismy?

-----------------
Já sám se tím také obzvlášť nezabývám,jednou mne napadlo se prostě podívat na horoskop a srovnat s ním prožitky dne...
I think,therefore i am
Luky

Astro(logie) a horoskopy

#2

Příspěvek od Luky »

No já teda nevěřím absolutně ničemu, co se týče astrologie... Je to náhoda, že občas něco sedí přesně tak, jak je to tam napsané.

Věštit z postavení planet apod. budoucnost člověka mi připadá trošku... :toilet:

Ale je to jen můj osobní názor... Jinak myslím, že čím se víc člověk zabývá astronomií, tím míň věří horoskopům ;)
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Astro(logie) a horoskopy

#3

Příspěvek od Sniper_RAT »

No já horoskopům nevěřím vůbec...milión lidí má stejný osud...je to něco podobného jako třeba věštit z ptačích ledvin... :rotflmao: Podle mě to jsou kraviny....Stejně v těch horoskopech píšou jen obecné věci typu "potkáte zajimavé lidi" atp....

Chybí mi tam opověď "Jsou to kraviny"...
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Astro(logie) a horoskopy

#4

Příspěvek od Elvenking »

sám se musím přidat k vašim oběma názorům...

2 Luky: Jinak myslím, že čím se víc člověk zabývá astronomií, tím míň věří horoskopům ...ano tak to je názor který mně celkem vystihuje...

2 Sniper_RAT Stejně v těch horoskopech píšou jen obecné věci typu "potkáte zajimavé lidi" atp.
To je právě (podle mě) ta fantazie,když čteš něco obecného,představíš si situaci.V tomto případě sebe :)


I think,therefore i am
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Astro(logie) a horoskopy

#5

Příspěvek od T.o.m »

Kdyz se nad tim zamyslite, tak je to fakt blbost. Jak by treba takovy Uran mohl ovlivnovat deni na Zemi - gravitaci tezko, elektromagneticky uz vubec ne a slabymi a silnymi jadernymi silami :rotflmao:
Je to sarlatanstvi... ;)
Tom :hi:
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Astro(logie) a horoskopy

#6

Příspěvek od A.K. »

Z astrologie se vyvinula astronomie! Nebýt různých šarlatánů co věřili v to, co tady popisujete, neměli bysme se čemu věnovat ;)

Jinak horoskopům nevěřím. A co mě fakt štve je, když si v televizi nebo v novinách někdo plete astronomii a astrologii >:( To se pozná, že tomu někdo fakt rozumí ;D
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
HARi
Příspěvky: 29
Registrován: 05. 09. 2003, 02:14

Astro(logie) a horoskopy

#7

Příspěvek od HARi »

nazdar neverici tomasi,
je opravdu nemozne dokazat, ze astrologie funguje a je mozne napr. predpovidat budoucnost... zvlaste astronomum se to vusvetluje velice tezko.

Ja za sebe ovsem mohu potvrdit, ze astrologie me privedla k astronomii. Diky astrologii jsem byl schopen alespon trochu poznat sam v sebe - neco bylo samozrejme spatne neco dobre - podotykam ze jsem udelal asi 400 horoskopu, coz neni moc. Astrologii chapu jako syntezu velice zajimavych ved! Neni potreba ji hned odsuzovat. Nemluvim zde ovsem horoskopech z casopisu kde by vsichni lidi podle horoskopu meli byt rozdeleni do par kategorii. Neni to pravda kazdy clovek ma horoskop naprosto odlisny! Neco jineho je problem dvojcat - ale to je na delsi povidani.
michal
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Astro(logie) a horoskopy

#8

Příspěvek od Sniper_RAT »

Předvídat budoucnost je možné,ale ne podle hvězd!Až budeme znát Sjednocenou teorii všeho(nebo jak se to nazývá) budeme rozumět úplně všemu ve Vesmíru a pak budeme moc s přesností říci co se stane...ale do té doby pouze hádáme...a občas to vyjde...
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Astro(logie) a horoskopy

#9

Příspěvek od Elvenking »

2 A.K.:
Z astrologie se vyvinula astronomie! Nebýt různých šarlatánů co věřili v to, co tady popisujete, neměli bysme se čemu věnovat
to astrologii samozřejmě neupírám....

-----------------------------------

Nevím,pořád sem na rozpacích,jak řekl HARi Není potřeba ji hned odsuzovat. ...Teď mám ještě jednu otázku: [glb]Věříte v telepatii a telekinezi ?[/glb]

Tyto "teorie" se mi zdají být daleko více uvěřitelné,člověk přeci využívá jen malou část svého mozku.Když tedy může mozek realizovat složité reakce,jako jsou myšlenky,proč by za přispění evoluce (nebo za popohnání vědou) nedokázal v budoucnu třeba telepatii?
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Astro(logie) a horoskopy

#10

Příspěvek od Sniper_RAT »

Souhlasím,člověk využívá jen malinkou část mozku,takže si myslím,že to je docela možné.Třeba pomocí nanoimplantátů budeme moci vylepšovat lidi a tím jim dovolit využít větší část mozku.Docela fandím tomu vědci,který si do ruky nechal implantovat mikročip,pomocí něhož může komunikovat (posílat impulsy) s počítačem a hýbat kybernetickou rukou...taky bych chtěl mít nějákej nanoimplantát... ;)
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Astro(logie) a horoskopy

#11

Příspěvek od Elvenking »

Ano,mně by se to taky hodilo  ;)
Když už jsme tedy u té "Kyborgizace",nabízí se jeden problém,a to etický,neboli jestli už do přírody až moc zasahujeme nebo se to dá unést...
Asi tak před půl rokem  (nebo to bylo jindy  ???) dávali na ČT právě pořad o tom Kyborgovi.Podle něho by byla Kyborgizace jeden z počinů evoluce,prostě k tomu pravděpodobně dojít musí,a že už se na to těší  :)
Musím se k němu rozhodně připojit a s chutí čekat na můj první implantát  ;D :hi:
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Astro(logie) a horoskopy

#12

Příspěvek od T.o.m »

to HARi: to co jsem zde napsal bylo směřováno na jak píšeš časopisové horoskopy - jinak jsem se s tím více do hloubky nezabýval, takže nechci to přímo odsuzovat, ale i tak zůstavám skeptik. Je fakt, že to pramení z minulosti kdy lidé přiřazovali hvězdám nadpřirozené síly...
Nakonec na to mám právo (nevěřící Tomáš mi říkají už od mala ;D ).
Ohledně té telepatie apod. už nejsem takový skeptik - mozek je pro nás další neprozkoumaný vesmír...
Tom :hi:
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Astro(logie) a horoskopy

#13

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

moje odpověď je jednoznačná: připadá mi to jako snůška nesmyslů, třeba je na tom ovšem něco pravdy, kterou dávní učenci vysledovali svým pozorováním, neboť jinak by se těžko mohli věnovat astronomii, aniž by občas panovníkovi nesplychtili nějaký ten horoskop. Není to ovšem odvozeno z postavení hvězd a planet, ale z pozorování závislostí a jevů v životě, ty hvězdy k tomu tvoří takovou mystickou omáčku.Rozhodně tzv. TV horoskopy jsou jenom snůškou keců a blábolů, kterými se nemá cenu zabývat. A znát budoucnost? Myslím, že by se lidé spíš měli snažit prožít přítomnost a nerýpat se v budoucnosti, navíc koho by pak těšil život, kdyby věděl, že dneska potká potká osudovou známost a zítra zemře? Toť můj názor, ne dogma...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Astro(logie) a horoskopy

#14

Příspěvek od sandor »

Astrologie je jasným přežitkem z dob, kdy věda ještě byla spojená s duchy a démony. Strach v nás přežívá, touha po budoucnosti je v nás zakotvená. Modernější výmysly jako stroje času jasně naznačují naše přání. Jsou novodobým vyjádřením starobylých a do dnešní doby v nás zakotvených životních postojů. Že je astrologie na stejné úrovni jako věštění z lógru, jater zvířat nebo karet je jasné. Bohužel, dnešní astrologové se otírají o moderní vědu a dávný spiritismus, spatlají to pěkně dohromady - a ty, zvědavče, zaplať za svou zvědavost! Astrolog je přece vědec, který pohladí po duši a ukojí zvědavost zájemce. Že je, podle mě, byť neuvědomělým podvodníčkem (a často spíše uvědomělým), to je věcí těch, kteří mu za jeho služby platí. Nabízelo se mi dělat za úplatu horoskopy - prý k tomu mám blízko. Pochopitelně jsem takovouto možnost odmítnul. Nemohu si, byť za peníze, pošpinit svědomí. Přestal bych být tím, čím jsem.
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Astro(logie) a horoskopy

#15

Příspěvek od A.K. »

Tak mě napadá jedno jméno: Nostradamus ;)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Odpovědět