Sloučení astronomické fotografie na AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět

Jak organizovat u objektů sluneční soustavy vizuální pozorování a fotografie

Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna pozorování/sluneční soustava
12
27%
Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna astrofotografie/snímky
0
Žádná hlasování
Odděleně, tedy zápisy a pozorování do pozorování/sluneční soustava a snímky do astrofotografie/snímky
33
73%
 
Celkem hlasů: 45

Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#61

Příspěvek od ok1in »

No jo no, demográcie je moderní, ale takový osvícený císař má něco do sebe. :mrgreen:
Ale konečné rozhodnutí je na adminech, je to bohužel, pro ně práce navíc. Ale díky pánové, my si vás za to vážíme. Kurňa, zase mi schází ten palec nahoru...Obrázek
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#62

Příspěvek od MaG »

Jak píšete, on ten problém je v podstatě jen u planet. Když se to vše sloučí s názvem Venuše a nechá v pozorování, dává mi to smysl. Pozorovatelům tam asi snímky a diskuze o nich vadit nebude. Oni se na ty snímky rádi podívaj taky, jestli to na fotce odpovídá jejich pozorování. Kdo to sloučí? MMys?
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#63

Příspěvek od MMys »

Ano, zkusím to dneska později večer, až budu mít odstartované a zkontrolované snímání.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#64

Příspěvek od Roman (Rick) »

Ono to asi nikdy nebude úplne dokonalé. Keď sa pozriem na tie sekcie - "Pozorování", kde je ako "Sluneční soustava", tak i "Deep sky", prečo nemohla byť sekcia "Fotografování", kde by tiež bola ako "Sluneční soustava", tak i "Deep sky"? Ale aj teraz, keď je tam len sekcia "Astrofotografie", v tom nevidím problém, prečo je potreba to meniť? Veď astrofotografia, neznamená len fotenie DSO, ale aj fotky planét, Slnka, komét atď ... Na druhej strane, vždy sa z pozorovania dá spraviť nejaký ten aspoň dokumentačný snímok, ale to by som nebral nejak zle. Ja by som jedine tie roky zrušil = veď aj tak sa Venuša, či iná planéta fotí vždy, keď je to možné a ako bolo spomenuté, príspevky sú aj tak zoradené. Ale asi je to aj tak už pasé :).
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#65

Příspěvek od Cztwerec »

Romane já jsem tohle měl také původně na mysli co píšeš. Ale jak říkáš, nikdy to nebude úplně dokonalé. Ale stál bych si za tím, dal bych to hlavně bez roků :D do pozorování a srdíčko mnohých bude mít klid...

Já se podřídím, mě to nevadí. Práce to bude tak i tak.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#66

Příspěvek od MMys »

Tak jsem to přesunul, sloučil. Pro Venuši 2020 a Mars 2020 (tam zatím je jediný příspěvek)

ještě prozkoumám možnost sloučení jednotlivých roků, ale to si to musím nejprve zanalyzovat, a pak se uvidí.

Zde jsem aktualizoval pravidla pro astrofoto sekci:
viewtopic.php?f=34&t=1202

Ale on to asi stejně nikdo nečte. Pokusím se to usměrňovat, snad si lidi zvyknou :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1756
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#67

Příspěvek od nou »

Myslim ze sa nieco pokazilo pri tom zlucovani. Prispevky Venusa 2020 su v 289P/Blanpain viewtopic.php?f=43&t=26668&start=120#p418187
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#68

Příspěvek od Cztwerec »

Palec nahoru, díky za vyslyšení podnětů, doufáme snad všichni, že se vše zpřehlední. Jsem opravdu rád, že se za to někdo jako ty takhle postavil.

Díky Martin
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#69

Příspěvek od MMys »

nou píše:Myslim ze sa nieco pokazilo pri tom zlucovani. Prispevky Venusa 2020 su v 289P/Blanpain viewtopic.php?f=43&t=26668&start=120#p418187
Už jsem to opravil, asi jsem se ukliknul o řádek :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#70

Příspěvek od Bill »

Cztwerec píše:Palec nahoru, díky za vyslyšení podnětů, doufáme snad všichni, že se vše zpřehlední. Jsem opravdu rád, že se za to někdo jako ty takhle postavil.

Díky Martin
No ml to přijde jako úplná kravina, Proč by fotky neměly být mezi fotkami?
Spíše jsou zbytečné ty roky v názvu vláken...

Prostě nikdy to nebude 100% dokonalé - každou chvilku jsou na AF noví členové a takové nesmysly určitě nikdo nebude dodržovat...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#71

Příspěvek od MMys »

Roky ještě zruším a zkusím to sloučit.
A ještě mě napadá že pak ty planety přišpendlím jako významná témata nahoru, aby každý rok nikdo neměl tendenci zadávat nové.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#72

Příspěvek od Cztwerec »

Bill: No, logika věci i mě samozřejmě říká to samé. K čemu už jinému tu je oddíl fotografie... Ale s tím se tady zřejmě moc uspět nedá. Domnívám se, že vyjádřit se mohl dlouho kdykoliv, kdokoliv a pokud budeme čekat nikdy se nic nestane. Tohle řešení je určitě menší zlo než cokoliv jiného. Přečti si celé vlákno.

Proč to nevadí u komet?

Konkrétně u planet je to výborné doplnění pozorování, vlákno může být hodnotnější a nebude zbytečně linkované do různých částí AF.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#73

Příspěvek od MilAN »

Cztwerec píše: Proč to nevadí u komet?
A ono to kupodivu nevadí nikomu ani u asteroidů, u Merkura, u zákrytů, u konjunkcí, u přechodů Merkura, u proměnných hvězd , supernov ... :)
Prostě u všech objektů, kde se něco děje a kde to lze dokumentovat různými prostředky a metodami.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#74

Příspěvek od Cztwerec »

Jo Milane, to už jsme si přece vysvětlili. Tak jsme ty planety konečně vyšoupli kam patří, ne? To byla spíš řečnická na Billa.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#75

Příspěvek od MilAN »

Jasně, to jsem pochopil, proto tam je ten smajlík.
Mně se tahle úprava líbí, má to nějaký řád a logiku. Škoda, že to vždy odnese MMys a má s tím práci. Nějak se těch 20 moderátorů vytratilo - kromě Karlla, který to hlídá-- díky !
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět