Sloučení astronomické fotografie na AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět

Jak organizovat u objektů sluneční soustavy vizuální pozorování a fotografie

Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna pozorování/sluneční soustava
12
27%
Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna astrofotografie/snímky
0
Žádná hlasování
Odděleně, tedy zápisy a pozorování do pozorování/sluneční soustava a snímky do astrofotografie/snímky
33
73%
 
Celkem hlasů: 45

Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#46

Příspěvek od MaG »

Přidal jsem to tam (prozatímně) já. Když si nechám vyjet nepřečtené příspěvky, je hned jasné, která z Venuší 2020 je ze sekce pozorování. Pochopitelně tu stále hledáme řešení a nenalezli jsme ho.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#47

Příspěvek od Cztwerec »

Já prostě nechci být rejpal, ikdyž v očích ostatních možná budu. Nevím totiž jaké jsou možnosti...

Nelze tedy změnit jen vymazání názvu tématu z Venuše 2020 na Venuše v obou vláknech jak pozorování i snímků? A udělat top příspěvek od moderátorů?

Já jen, že to řešení by mohlo být hodně jednoduché prosté a nemusíte se s tím přece tolik trápit. Samozřejmě nechci diktovat co bude nejlepší, musíte to vědět sami.

Děkuji Martin
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#48

Příspěvek od MilAN »

Myslím si totéž, je to jednoduché, je to za chvilku a je potřeba dát příští leden pozor, jestli zas někdo nezaloží nové vlákno.
Jinak jsem přesvědčen, že by nebyl ani problém sloučit ta pozorování z více roků, i když by u starších příspěvků zůstal uveden ten tok. Ale to sloučení není nevyhnutelně nutné
...........
ale stejně mi přijde ujeté, když sem dám příspěvek :
"Dnes v 16 hod jsem pozoroval Venuši , a prodloužení růžků bylo tak 220°.
Fotku dávám do vlákna ..."
Je to takový blbákov, ale zřejmě ti to připadá takhle ideální.
A je zajímavé, že např. u komet, asteroidů, proměnných hvězd ... nikomu nevadí že jsou v sekci pozorování a že se právě vhodně doplňuje vizuální pozorování , kresby, grafy a fotografie.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#49

Příspěvek od Cztwerec »

Dobře, ale proč je tady sekce snímky? Jen pro DSO, pro tyhle prchavé věci je lepší vše v pozorování z důvodu, že je to tak i u komet? Jinak nevidím nejmenší důvod proč jen tak neposlat fotku do snímků, plus její technické detaily, nijak to neodporuje x dalším vláknům i pro objekty mimo Sluneční soustavu. U planet jde také kromě seeingu o vyladění sestav a technické detaily k tomu abych se ke kýženému efektu u dané fotografie někam dostal. Prostě je to takové zvláštní tvrzení, že když fotím DSO, můžu je dávat do fotek, protože jen fotím, ale vědomě je nepozoruji? To samé mam někdy já, podívám se zběžně do okuláru a pak jen fotím a občas se podívám. Mohl bych vlastně stejně říct, že když se tu vyrojilo spousta M51, proč ty fotografie vlastně nedoplňují pozorování této galaxie, jakožto jedné z dominant jarních pozorování.

Samozřejmě že se přizpůsobím, ale chce to jednotný názor který bude každý respektovat.

Pojďme tedy udělat samostatně oddíl se vším kde budou fotky a pozorování a budeme to řešit jen jako pozorování, ač se bude jednat o jakýkoliv objekt a podle toho dělit. Nebude to ale nesmysl?
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#50

Příspěvek od MilAN »

Můj názor znáš a přesto se na něj takhle ptáš. Jasně jsem ho napsal tady :
viewtopic.php?f=34&t=26272&p=417996#p417996 , příspěvek 106
(bohužel, zase tam zůstal zapadlý ve foto Venuše 2020.)
Prostě vše v pozorování, DSO ve fotografii.
.....
Přijde mi opravdu praštěné psát příspěvek v pozorování a muset pak dát na fotku, kterou jsem také při tom pozorování pořídil a mohla by to pozorování ilustrovat, do fotografií.. Ale pokud to tak většině vyhovuje, že nemají vedle sebe porovnání nějakého jevu, tak O.K.
Víc se do toho nebudu míchat, řeší se to to stále už 10 roků - a na druhou stranu to stejně skoro nikoho nezajímá a každý si zakládá vlákna bez ladu a skladu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#51

Příspěvek od Cztwerec »

No a pak to tak vypadá. Pojďme se Milane postavit za jednotné řešení. ;) bylo by dobré vyjádření více členů.

Jsme od toho kousek. Kousek od možná lepšího astrofora!
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#52

Příspěvek od MilAN »

To by na nějakém řešení musela být trochu větší shoda.
Domnívám se, že technicky by šlo to nějak jinak organizovat od letoška, to všechno ostatní by zůstalo tam, kde to je ( a kde to stejně i teď je nutno hledat - nic by se k horšímu nestalo :) )
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#53

Příspěvek od MMys »

Což o to, rozhodnout se můžeme, že třeba vše bude jen v pozorování (tedy i foto planet i vizuální pozorování a kresby) a nebo obráceně (jen v astrofotografii), což je ale takové trochu divné, když tam u vizuálního pozorování není ta fotografie.

Osobně bych se přimlouval za vše do sekce pozorování, i fotky. A fotky planet v sekci astrofotografie-snímky prostě zakázat, směrovat do pozorování.

Takhle to myslím uhlídám lépe, než obráceně.

Ale stejně to bude na lidech, nijak automaticky to ošetřit nelze.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#54

Příspěvek od ok1in »

Martine, za mě super...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#55

Příspěvek od MMys »

V astrofoto-snímky jsem zatím našel pouze vlákna Venuše 2020 a Mars 2020

Tak to tedy mám sloučit s pozorováním ? Tedy s vláknem Sluneční soustava / Venuše 2020 (pozorování) ?

A možná vymazat tu závorku (pozorování)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#56

Příspěvek od Cztwerec »

Tak super, pojďme autorativně konečně říci stanovisko, vše ze Sluneční soustavy do odpovídajících vláken do pozorování a vymazat číslo roku. Nebudeme přece dávat fotky v roce 2021 do něčeho označeného rokem 2020. Ztrácelo by to logiku.

Hlavně jednoduše, rozhodně a v klidu.

A je to i o lidech, nicméně také a to hlavně o moderátorech. Protož jak jsem byl poučen je Vás málo a kdo se do Vaší těžké práce trochu opře s pomocí je hned práskač :lol:

Martine v klidu to dej dohromady, bez data bez závorek. To je za mě.
Naposledy upravil(a) Cztwerec dne 24. 03. 2020, 17:40, celkem upraveno 1 x.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#57

Příspěvek od ok1in »

Jsem kacíř, nestačilo by jen prostě a jednoduše "Sluneční soustava / Venuše" a nejen u Venuše, ale u celé soustavy? :twisted:

PS: Vždyť příspěvky se stejně skládají podle času... :lol:
Naposledy upravil(a) ok1in dne 24. 03. 2020, 17:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#58

Příspěvek od Cztwerec »

To není kacířství to je jednoduché finální řešení selským rozumem...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#59

Příspěvek od ok1in »

No jo, Martinové, ale zatím tu o tom kecáme jen čtyři, s Karlem jsme do pětky...
Není to málo, Antone Pavloviči? :lol:
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#60

Příspěvek od Cztwerec »

Málo na co? budeme zase natolik humánní a hlasovat o něčem o čem není jasno těch 10 let za které se mohl vyjádřit kdokoliv?

A dál už ae citovat nebudu. To bych byl vůl. Nebo možná už jsem.

:shock:
Lectorem iustus...
Odpovědět