Nová ASI 224

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2328
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ASI 224

#181

Příspěvek od nosuh »

Zdar, mam pred sebou cisteni kryciho sklicka od kamerky 224..Pri sundavani z TV PM sem si nevsim ze sroubuju vickem komory a ne redukci TV ( nechapu, proc komora neni jistena proti nechtenymu otevreni ). Sklicko me tedy spadlo na zem, neni tam ani nijak pridelany, jen takovym gumovym krouzkem..Sice sem sklicko ofouk balonkem, ale asi to budu muset udelat dukladnejc, po naslednym foceni je tam dost bordelu - bud na vicku, nebo na chipu ( klasicky rotmazany kolecka ).
Dotaz na zkusenejsi tedy je : Po ofuku, cim sklicko, popripade chip samotny precistit- mam nejaky mokry set na cisteni chipu DSRL, popr jen IPA + bavlnena vata? Z ty gumy co ho tam drzi, jak se sroubuje vicko , je tam mirne kruhove zaspineni + staticky ulpely prach..
Ma kryci sklicko vnitrni a vnejsi stranu, kde je napr. nejaky antireflex, nebo je to jedno?
Dneska vecer na to vlitnu, ale sem pripravenej prinejhorsim koupit i novy kryci sklicko, pokud zjistim, ze to jsou mikroskrabance ( jak to sklicko spadlo na podlahu v garazi).
https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... meras.html
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
aston
Příspěvky: 145
Registrován: 18. 08. 2011, 02:37

Re: Nová ASI 224

#182

Příspěvek od aston »

Na chip som použil sadu na čistenie DSLR co som kupil niekde na ebay. Konkrétne take tie ploché tyčinky na senzor. Akurat je fakt dolezite urobiť iba 1, max 2 stery. Na prvý pokus som ich urobil viac a bolo to horsie ako predtým.
Sklicko som tiez cistil niecim z tej sady, nejaky hadrik a emulzia tusim.
Celkovo som si vystacil s tou sadou, nikdy predtým som ziadnu snimaciu techniku necistil tak som k tomu pristupoval trochu s obavami ale bolo to v pohode.
SW 200/1200 Dobson, ZWO ASI224MC, Canon 6D mod., EQ-6R
Odpovědět