Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#1

Příspěvek od vasek »

Paaja napsal: Nezaložíme nové vlákno? Jak tuto akci pojmenujeme? Bude to za hvězdami, bude to do Rakouska a bude to v roce 2005, ale stejný název nechat nemůžeme.Nic originálního jsem nevymyslel, tak asi tak.


  Rád bych všem oznámil, že v Rakousku se nám zalíbilo natolik, že se do něj opět chystáme vyrazit. Hlavním cílem je tentokrát zůstat na Hochkaru a zakusit tamní tmu, která nám tam posledně nebyla dopřána v plné míře.
  Jedná se o lokaci relativně blízkou z jižní části republiky. A co do temnosti u nás nedosažitelná(maximálně v nejzapadlejší části Šumavy).
  Sestava se asi lehce obmění, hlavně to vypadá na nové adepty do klubu "hardcore DeepSky observers". 8)
  Základní podmínkou účasti je možnost přepravy/omezená kapacita aut. Já ho tentokrát mít nebudu, takže plně spoléhám na jiné, tyto domluvy nejlepší vyřídit interní poštou/mailem. Ale také dostatečně dopředu, aby někdo nedopadl jako voko, když jsme neměli kontakty a on pozoroval na kopci sám...
  Také existuje ještě extrémní možnost přepravy a to kombinace vlak, autobus, kolo, stop. ??? (nevýhodou je nemožnost dovozu velkého dalekohledu).
  Na vrchol je možné se vyvézt lanovkou i s dalekohledem a montáží. Nahoře propozorovat noc a ráno se nechat svézt zpátky dolů, případně sejít.
  Nocování je v pohodě na parkovišti u aut/v autě. Přespat jde i nahoře na vrcholu v závětří jedné chaty(tam samozřejmě ve spacáku).
  Plno odkazů o této lokalitě je v tématu StarAustria2005 a také na fóru persoholic v tématu StartAustria alebo what's next.
  Vyjíždí se v pátek odpoledne a dojezd k hoře navečer(kdy se už neplatí poplatky za výjezd nahoru), návrat v neděli(za excelentních podmínek, pokud by byla možnost, tak v pondělí dopoledne).
  Akce bude za podmínky kvalitní přepovědi počasí jeden/dva dny dopředu, jak napsal Myzer:"Tentokrát už bych nerad honil díry mezi mraky"(nepřesná interpretace).

Těším se na setkání při MHV 7.0+ ::)
Vasek
 
Uživatelský avatar
Paaja
Příspěvky: 317
Registrován: 12. 08. 2003, 21:47
Bydliště: Pardubice

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#2

Příspěvek od Paaja »

Vzhledem k počasí se tato akce ruší. Vašek, Peta, Pavuk ani já nepojedeme, Myzer asi taky ne, nemá jak. Svojí akci možná uspořádá Voko.
Pokud bude počasí přát, je reálný ještě příští víkend, Měsíc bude rušit pouze na počátku noci a Vašek bude mít možná opět Felicii.
Triedry 12x40 a 10x50, SW ED80, Drbohlav mount 50mm, GS mount, SPC8, Webka Philips 840K
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#3

Příspěvek od voko »

No, ono je to s tím počasím opravdu sázka do loterie a zas až takový sólista nejsem, přece jen je lepší srovnávat, když už je ta možnost.
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#4

Příspěvek od vasek »

Zato na příští víkend to s počasím vypadá nadějně(velmi hrubý odhad) a Felicie je už jistá. A pokud bude moci jet Pavuk, tak by to bylo zase i s 350kou a třeba i Myzer s 250kou a to by stálo opravdu zato. Navíc už to tam máme obhlídnuté, takže víme do čeho jdeme a pořádně se na tu oblohu připravíme. 8)
To jest takové první lákadlo pro vás ostatní, ale ještě uvidíme kdo a s čím bude moci jet...

Průběžně budu informovat.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#5

Příspěvek od Myzer »

vasek napsal:     Zato na příští víkend to s počasím vypadá nadějně(velmi hrubý odhad) a Felicie je už jistá. A pokud bude moci jet Pavuk, tak by to bylo zase i s 350kou a třeba i Myzer s 250kou a to by stálo opravdu zato. Navíc už to tam máme obhlídnuté, takže víme do čeho jdeme a pořádně se na tu oblohu připravíme. 8)
Ja myslim, ze aj tuto noc tam bude jasno. Podla modelov tam mal prist nejaky medzifrontalny cisty pas (MHV 7,2 odhadujem). Bratislava ma tiez uz (necakane) super nadherne vymetene. Nabuduce by som dalekohlad mohol zobrat, ale to by musela byt zastavka v Castkovciach.

vasek napsal: To jest takové první lákadlo pro vás ostatní, ale ještě uvidíme kdo a s čím bude moci jet...

    Průběžně budu informovat.
Tak to si velky optimista, ked cakas, ze sa k nam z tisicky clenov este aspon jeden prida. Aj internetova astronomia uz ma svoju pevnu poziciu. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#6

Příspěvek od vasek »

Myzer napsal: Ja myslim, ze aj tuto noc tam bude jasno. Podla modelov tam mal prist nejaky medzifrontalny cisty pas (MHV 7,2 odhadujem). Bratislava ma tiez uz (necakane) super nadherne vymetene. Nabuduce by som dalekohlad mohol zobrat, ale to by musela byt zastavka v Castkovciach.

Je pravda, že se vyjasnilo a že to do zítřka vydrží, ale není to úplně čisté a já bych tam chtěl mít "dokonalou" oblohu, když se tam znovu vydám.
Já mám doma sice jasno, ale honí se tu okolo plno mraků, ze kterých může i sprchnout(sice by zrcadlo potřebovalo vyčistit, ale ne takhle :-/).
Pres Castkovce bych to klidně vzal, když by to znamenalo mít s sebou namísto 200ky 250ku. ::)
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#7

Příspěvek od voko »

U nás v Hodoníně teda jasno není a ani ještě nebylo, zatím je to deka s občasným projasněným flekem. A jak se dívám sem http://www.zamg.ac.at/pages/sites/zamg/ ... ingle#funz
tak nad Alpami se to také pořád drží, možná se to časem rozpustí, ale další studená fronta se tam už tlačí, takže nic moc.
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#8

Příspěvek od igi »

Prave som sa vratil z bratislavskej Koliby (kopec hned nad blavou), ked som odchadzal, bolo cisto, ale pred tym obcas mraky. Inak som kukol Cinku, M57, nejake hviezdokopy a samozrejme Mars. Az som bol prekvapeny, ze to tam vidno... No na Hochkare by to asi bolo vidiet lepsie :)
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#9

Příspěvek od Myzer »

No myslim, ze sme zabudli na tie webky v Mariazelli, co sa aktualizuju po 2 minutach: http://ccdeder.freewebspace.com/mariazell-webcam.htm Skoda, ze som sa nepozrel ako tam bolo vcera vecer. U nas je doteraz vymetene. :)
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#10

Příspěvek od Pavuk_ »

igi napsal: Prave som sa vratil z bratislavskej Koliby (kopec hned nad blavou), ked som odchadzal, bolo cisto, ale pred tym obcas mraky. Inak som kukol Cinku, M57, nejake hviezdokopy a samozrejme Mars. Az som bol prekvapeny, ze to tam vidno... No na Hochkare by to asi bolo vidiet lepsie :)Pocasie excelovalo z piatka na sobotu a este nikdy mi este nebolo tak luto, ze nemozem pozorovat.

V sobotu vecer sme sa boli s Funtomasom vyvencit kusok za Bratislavou pri Stupave. Po celodennom skrabani starej malovky mi to prislo ako super relax.
Pocasie vsak v sobotu vydrzalo az do polnoci. Podmienky boli na Bratislavu skutocne vynimocne, vyborna priezracnost, cely den modra obloha a len nejake plavajuce kopy. MHV vo vyske ~60st. 6.3mag (ref.hv.Tri). V zenite sme sa snazili zdetekovat 6.4 ale negativne, zenitalna MHV ostala 6.3mag (Cep). To su parametre par km za Bratislavou na novom fleku, ktory objavil Funthomas.
Vdaka svojej novej metode "dvojitym okuliarom", mal zrak ako orol a cochvila ma tromfne v odhadovani MHV.
Takze nabuduce, ked budem(e)(te) musiet zostat v meste, tu sa da celkom slusne pozorovat.
-----
Asi zalozime v ramci klubu Hardcore D.S.Observers podsekciu Urban Hooked D.S.Observers ;D
Z archivu klubu:
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#11

Příspěvek od igi »

A to kde ste tam boli? Ja mam pri stupave zahradu a ked som tam este chodieval pozorovat, podmienky sa mi nezdali az take dobre, pricom sa to postupne este zhorsovalo (dost sa tam stavia...). To ma nakoniec vyhnalo na Pezinsku Babu, ale to je dost daleko a miestni chatkari su hrozni flamenderi... >:(
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#12

Příspěvek od Pavuk_ »

igi napsal: A to kde ste tam boli? Ja mam pri stupave zahradu a ked som tam este chodieval pozorovat, podmienky sa mi nezdali az take dobre, pricom sa to postupne este zhorsovalo (dost sa tam stavia...). To ma nakoniec vyhnalo na Pezinsku Babu, ale to je dost daleko a miestni chatkari su hrozni flamenderi... >:(
pokracujme radsej tu
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 1104661717
Uživatelský avatar
igi
Příspěvky: 222
Registrován: 01. 05. 2003, 00:10

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#13

Příspěvek od igi »

Tak co tento vikend, ideme? Pocasie vyzera nadejne, mozno by som splasil auto (zavisi od toho, ako mi tatko doveruje :)) a potrebujem otestovat fungl novu EQ6.
Uživatelský avatar
Paaja
Příspěvky: 317
Registrován: 12. 08. 2003, 21:47
Bydliště: Pardubice

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#14

Příspěvek od Paaja »

Teď už nic nezorganizujeme, mluvil jsem s Vaškem, málo lidí a není k dispozici Pavukův stroj. Akce nebude.
Letos už žádná taková akce nejspíš nebude, bude velká zima a začne lyžarská sezóna. Leda uprostřed zimy zajet do Wienerwaldu a ubytovat se u místních, ale reálně to nevidím.
Triedry 12x40 a 10x50, SW ED80, Drbohlav mount 50mm, GS mount, SPC8, Webka Philips 840K
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Hochkar podruhé  30.9-2.10.2005

#15

Příspěvek od vasek »

igi napsal: Tak co tento vikend, ideme? Pocasie vyzera nadejne, mozno by som splasil auto (zavisi od toho, ako mi tatko doveruje :)) a potrebujem otestovat fungl novu EQ6.No když se ozveš v předvečer akce, tak to je jaksi pozdě se domluvit, počasí už vypadalo velmi nadějně týden dopředu. Podstatné bylo, že jsem věděl pouze o dvou lidech co by potenciálně jeli a to je na složení se na benzín pro mě málo.
Jinak já se od organizování těchto akcí musím do konce roku distancovat vzhledem ke škole, která se teď naplno rozjela :(. Ale kdyby někdo na některý víkend jel do Rakouska, tak se rád připojím.
Odpovědět