Částečné zatmění Slunce 2015
- Psion
- Příspěvky: 12983
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Částečné zatmění Slunce 2015
Slunce jsem nikdy nefotil, ani mě to neláká, ale tak nějak "z povinosti" jsem to taky zkusil. Bylo to jen z okna v práci, kompaktem Canon přes dvě diskety
.
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Částečné zatmění Slunce 2015
tak po dělší době všechny zdravim
zde moje timelapse video:
https://www.youtube.com/watch?v=45lTuIZKFdI
akorát sem to náhrával v HD ale youtube my to náhral 480p.
zde moje timelapse video:
https://www.youtube.com/watch?v=45lTuIZKFdI
akorát sem to náhrával v HD ale youtube my to náhral 480p.
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Částečné zatmění Slunce 2015
Slunce jsem nikdy nefotil, ani mě to neláká, ale tak nějak "z povinosti" jsem to taky zkusil. Bylo to jen z okna v práci, kompaktem Canon přes dvě diskety
.
Dost dobrá improvizace...
Já bych v práci nevydržel, tak jsem si vzal volno
Malá gif animace. Foceno Canonem 600D + SW ED100/900 + AstroSolar folie
Dobře jsem mohl sledovat Slunce i na displeji foťáku
Dost dobrá improvizace...
Já bych v práci nevydržel, tak jsem si vzal volno
Malá gif animace. Foceno Canonem 600D + SW ED100/900 + AstroSolar folie
Dobře jsem mohl sledovat Slunce i na displeji foťáku
Dalekohled + bino Baader = obraz viděný oběma očima současně, je fakt lepší ...
Částečné zatmění Slunce 2015
Luďku moc pěkný na to že jsi to fotil z "povinosti".. 
gsokuba TH pěkné timelapse..
Díky velké ohniskové vzdálenosti mého dalekohledu jsem jsem musel fotit slunce (celý disk) přes objektiv zrcadlovky, ale při snímání přes dalekohled mě nalákala skvrna 2303 a tak jsem zkusil nasnímat její zákryt měsícem.
[media]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... WECn-sPcto[/media]
gsokuba TH pěkné timelapse..
Díky velké ohniskové vzdálenosti mého dalekohledu jsem jsem musel fotit slunce (celý disk) přes objektiv zrcadlovky, ale při snímání přes dalekohled mě nalákala skvrna 2303 a tak jsem zkusil nasnímat její zákryt měsícem.
[media]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... WECn-sPcto[/media]
Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ZWO SEESTAR S50, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
-
Giftmacher
- Příspěvky: 434
- Registrován: 14. 06. 2014, 19:35
- Bydliště: Böhmisch Hruschau
Částečné zatmění Slunce 2015
Tak mám zpracováno Časem vylepším ten gradient.
Pepo, nemohu se zbavit jistoty, že ti jde zatmění v opačném pořadí snímků. - a také, že máš zrcadlově (levo/pravě) přehozenou orientaci snímků.
Pepo, nemohu se zbavit jistoty, že ti jde zatmění v opačném pořadí snímků. - a také, že máš zrcadlově (levo/pravě) přehozenou orientaci snímků.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Částečné zatmění Slunce 2015
Já se pokusil z fotek zatmění vydolovat i nějaký náznak struktury povrchu, ale fakt nevím, jestli to není spíš zbytečně přehnané. Slunce mi (taky) moc nejde 
Výsledek
Výsledek
Částečné zatmění Slunce 2015
folia+newton+canon eos m
vlastne prva astro fotka čo ako tak vyšla
v Trenčíne 10:29
Částečné zatmění Slunce 2015
Dobrý deň
Pridávam na fórum nejaké foto s tohtoročného zatmenia slnka.
Použitá technika: montáž Celestron CG4, OTA Skywatcher MAK 127/1500, fotoaparát Canon EOS 550 D.
Miesto snímania: Ivanka pri Dunaji, Slovakia.
Pridávam na fórum nejaké foto s tohtoročného zatmenia slnka.
Použitá technika: montáž Celestron CG4, OTA Skywatcher MAK 127/1500, fotoaparát Canon EOS 550 D.
Miesto snímania: Ivanka pri Dunaji, Slovakia.
AZ-EQ6 PRO, Newton TS PHOTON 200/1000, Canon EOS 1200D, APM XWA 9mm, TeleVue Panoptic 19mm