Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11599
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k AF

#751

Příspěvek od Psion »

Bohužel Milane, postupně většina diskuzních fór chřadne, je to asi nevyhnutelný trend současné doby. Nedávno jsme o tom mluvili na fotografickém webu, kde bývaly až stovky příspěvků denně dnes, to jsou jednotky. Bývalí členové jsou i dost často otráveni stále stejnými dotazy, nikdo z nováčků nechce nic studovat ani číst Nejraději by hned produkovali špičkové fotografie vesmíru nebo by rádi viděli vše hned a najednou. Diskuze které často vedeme osobně, jsou naprosto nenahraditelné a internet, mám takový pocit, vztahy spíše narušuje, než buduje. Druhá věc je, že společnost je rozdělená, naštvaná a unavená a spousta lidí je z toho všeho otrávených. Co se týká bazaru je pravda, že někteří lidé, pokud vůbec přispívají, tak prakticky jen v těchto místech.
Uživatelský avatar
Ondra_z_hor
Příspěvky: 739
Registrován: 30. 07. 2018, 08:57

Re: Obecně k AF

#752

Příspěvek od Ondra_z_hor »

Sleduju bazar téměř denně, občas se tam dají najít zajímavé kousky :D Co se týče jiných vláken, pro mě je AF nenahraditelnou studnicí již řešených problémů v minulosti a když nic podobného nenajdu tak se zeptám a obvykle mi fundovaní kokegové-fotiči ochotně poradí. O tom, že si na AF domlouváme pravidelná Konojedská setkání ani nemluvím, to je asi nejlepší vůbec :) Nemůžu si na AF stěžovat ani po stránce bazaru ani po těch ostatních.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Obecně k AF

#753

Příspěvek od Homer »

Nech odpadne čo je kolísavé, nech zostane čo je pevné. Gustáv Husák. :-)
Příčin bude určitě víc - někteří se vzdělají a potom se sem už jen občas podívají a nemají potřebu nic komentovat. Další AF k životu nepotřebují vůbec, některé to občasné haštěření odradí, jiní nemají moc rádi kritická hodnocení, nervózní doba tomu taky nepomáhá. Jsou lidi, kteří si v nadšení pořídí dobsona s očekáváním že uvidí to, co bylo nafoceno Hubblem a po prvním zklamání jim dalekohled stojí v koutě atd.
To víte, taky není to laciný ani jednoduchý koníček - levnější a daleko snažší je vzít si dobré boty, nebo koupit kolo a toulat se přírodou.
kuceraz
Příspěvky: 586
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Re: Obecně k AF

#754

Příspěvek od kuceraz »

Jestli se toho tady prodává čím dál více? Neviděl bych to jako negativum, bazar tu je, tak ať je využíván.

Psion: Přijde mi, že uživatelé se postupně z fór obecně přesouvají na sociální sítě.
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4511
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Astrofórum - nová verze

#755

Příspěvek od dvader »

Já jim říkám „asociální“ sítě!
Protože spíše podporují opačné jevy než socializaci, přátelství a toleranci... :mrgreen:
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 828
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#756

Příspěvek od midars »

„asociální sítě!“ Obrázek
Moje astro, Astrofotky , Hlucin počasí, radiace a mag.pole
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4511
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Astrofórum - nová verze

#757

Příspěvek od dvader »

Já za sebe vidím důvod velké aktivity v bazaru díky covidu a to dvěma mechanismy:
1. Je více volného času a tak vznikl čas na řešení restů, plnění přání a modernizaci.
2. Není dostupné zboží, takže se obracíme na bazar mnohem více.

Já sám jsem za covidovou dobu pořešil a změnil mnoho věcí...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1481
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: Astrofórum - nová verze

#758

Příspěvek od Yarkho »

Mňa AF baví.
Žiada sa povedať, že na rozdiel od facebooku to nie je čierna diera.

Je tu síce menej príspevkov, ale tie, ktoré sú, stoja za to. Dajú sa tu nájsť informácie, ktoré inde nie sú. Dá sa tu byť promptne vyvedený z omylu a ešte pri tom ušetriť. A naopak, dajú sa tu nájsť tipy na zaujímavé prístroje, ktoré peniaze naopak stoja :)

Čo sa týka Bazáru, ten bol najaktívnejší odkedy som tu. Vnímam to v dobrom, občas to preklikám.
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2189
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Astrofórum - nová verze

#759

Příspěvek od astar »

Nic proti bazaru nemám, spíš mi vadí ten úbytek v ostatních vláknech. Pepo , Andreji , velice podobně to cítím i já a proto jsem položil tu otázku zda to není jen můj dojem a jak je vidět, tak není.
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1481
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: Astrofórum - nová verze

#760

Příspěvek od Yarkho »

Bazár je ale tak trochu červený sleď.

Rozumiem, že administrátori robia fórum na dobrovoľnej báze. Ale pokiaľ v záhlaví už mesiac (!) visí oznam, že to tu poriadne nefunguje, vrátane toho, že noví užívatelia musia byť ručne schvaľovaní, je to istá, i keď pomalá cesta do zatratenia.
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4511
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Astrofórum - nová verze

#761

Příspěvek od dvader »

Ono se to lehko kritizuje, co? :x
Ale AF je závislé na serveru a jeho verzích SW…
No a my jsme rádi (a vy byste měli bylo také), že ho můžeme někde provozovat zdarma!

Tyhle problémy bohužel souvisí s verzemi a není to tak jednoduché…
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7205
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Re: Astrofórum - nová verze

#762

Příspěvek od Artaban »

astar: Na AF už nějakou tu dobu jsem a vnímám to podobně. Bazar bych neřešil. Ten na AF je nejlepší jaký znám.
Co se týče astro-foto, tak tam to myslím žije slušně. U vizuálu to je trochu slabší. Muže to ale být tím, že jednak začínajících chtějí rovnou fotit a pak zkušenější už tolik nepíšou o svém pozorování. Začátečník nemá tušení, co a jak pozorovat. Potřebuje příklad a pokud možno nějaký z poslední doby. Mám dojem, že mnoho začátečníků nečte starší reporty z pozorování. Je to podobný, jako když se pořád dokola ptají, jaký dalekohled koupit. Vždyť přece technika se tak rychle mění a zlepšuje. Bohužel nevědí, že co se týče dalekohledů, tak to moc neplatí.
S tím moc nenaděláme a jediné co můžeme, je občas napsat o svém pozorování, i když ani není něčím výjimečné a máme dojem, že je asi nezajímavé. Vzpomeňte na své začátky. Každá informace, která se dnes zdá nudná, byla tenkrát více, než zajímavá.
Možná bych rád slyšel názor nějakého začátečníka. Jak to vlastně vnímáte ?
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4511
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Astrofórum - nová verze

#763

Příspěvek od dvader »

Jen bych k tomu dodal, že můj osobní pocit z posledních let je, že se začátečnické dotazy více přesouvají směrem k focení - tedy potvrzuji to, co jsi napsal přede mnou…
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#764

Příspěvek od Cztwerec »

Víte, největší problém je, že astronomie a pozorování není pro většinu takové to instatní WOW, ale stojí za tím velké množství trpělivosti a toho vědět co chci, případně dost času. Nic nepřijde samo. A ještě to stojí peníze, které se nikdy nevrátí. Ale taky tolik peněz stát nemusí. Vlastně to celé nemá logiku. AF je samo o sobě jistým druhem sociální sítě a vnímám to tak, že se tady dá najít hodně dost zajímavých informací v češtině a také místně modifikovaných. Těch informací je na internetu strašná hromada a každej má svojí pravdu, tady je to v podstatě v rámci věcné diskuze ideální. A jestli někdo nesnese kritiku? Tak to má smůlu.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#765

Příspěvek od MMys »

Yarkho píše:Bazár je ale tak trochu červený sleď.

Rozumiem, že administrátori robia fórum na dobrovoľnej báze. Ale pokiaľ v záhlaví už mesiac (!) visí oznam, že to tu poriadne nefunguje, vrátane toho, že noví užívatelia musia byť ručne schvaľovaní, je to istá, i keď pomalá cesta do zatratenia.
Na serveru kde běží (mimo jiné) i AF je celkem závažný problém s kompatibilitou různých věcí s různými verzemi PHP, A kvůli možnosti odesílání e-mailů je potřeba udělat upgrade PHP. Ale s ním zase už nechodí staré AF. Je tedy potřeba udělat upgrade i na nové AF (to už jsme si vyskoušeli s kopií, máme ho funkční, včetně designu - i to bylo docela dost práce, šablona je přeeditovaná, a stará zase nešla použít v nové verzi AF, takže diff a novou zkontrolovat a doladit ručně), ale co je horší, v nové verzi PhpBB pro AF zase momentálně admin serveru (Honza Štrobl) nedokáže rozchodit ty doplňky, na které jste zvyklí ze starého AF. Už jsem mu dneska psal, jestli to tedy nepustíme v ořezané verzi, abych stále nemusel řešit všechny aktivace, zapomenutá hesla atd... ručně. No, budeme to dál řešit.

Přesné detaily může sdělit Honza.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět