Ďalšie astrofórum

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Ďalšie astrofórum

#1

Příspěvek od Myzer »

Možno ste sa sem už dostali, ja som nato narazil až teraz forum.spacereader.com :o
Neviem kedy to vzniklo, ale vyzerá to, že zatiaľ je to len na začiatku. :hi:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Ďalšie astrofórum

#2

Příspěvek od Tomkk »

Nevím, jestli z toho mám mít radost. Docela bych nerad, kdyby se to nějak tříštilo. To je, jako by v Dolní Lhotě vycházely dvoje noviny. :-/
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Ďalšie astrofórum

#3

Příspěvek od FunTomas »

Ako sa robi xxxxxxforum? Stiahne sa free balik na tvorbu diskusneho fora. Nainstalu je sa, nakonfiguruje, rozchodi a hodi sa mu nejaky skin aby nevyzeralo rovnako ako tie ostatne. ;D

No spon by mohol niekto doprogramovat prezeranie poslednych N prispevkov. Pretoze ked pridem po burlivom vikende alebo po dovolenke k internetu, tak sa neviem dopatrat zmenenych prispevkov.... To neurobil ani setupator noveho astrofora.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
johnik
Příspěvky: 397
Registrován: 20. 01. 2003, 19:33

Ďalšie astrofórum

#4

Příspěvek od johnik »

Ale že se tam docela hojně diskutuje což? :D
Medved
Příspěvky: 427
Registrován: 02. 09. 2002, 21:28

Ďalšie astrofórum

#5

Příspěvek od Medved »

Nechci být špatným prorokem a kazit někomu radost, ale myslí si, že zajde na úbytě. Naše "Dolní Lhota" nemá na to, aby utáhla dvě diskusní fóra na hodně specializované téma a podle hesla kdo dřív přijde ten dřív mele...
Připomíná mi to situci s bikeforem (pokec a kolech) taky se objevilo další nové a modernější, ale lidi zůstávají na starém kde je živo (když zrovna nehapruje servr ) a na novém chcíp(l) pes. A to je bikerů mnohem víc než astronomů (zatím ;D ).
Navíc to nové astroforum je jakési pesimistické, celé do černa :'( až z toho na mě padá depka. Zdar ! :hi:
Toš tak na světě...
Uživatelský avatar
JZ
Příspěvky: 145
Registrován: 30. 09. 2003, 14:07

Ďalšie astrofórum

#6

Příspěvek od JZ »

Souhlasím s Medvědem. Třeba se někdo naštval že nikdy nebude mít pod jménem pět hvězdiček :rotflmao:
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Ďalšie astrofórum

#7

Příspěvek od Myzer »

Ja som nato chcel iba upozornit. ;)
Mám taký istý názor.
Jedno fórum stačí, bral by som aj spoločné československé astrofórum, na ktoré by chodili všetci astroamatéri /alebo aj profesionáli/.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Ďalšie astrofórum

#8

Příspěvek od A.K. »

Raději to nebudu komentovat ;)

Kdyby to alespoň mělo smysl, ale nejde přeci o internetový obchod a neexistuje možnost pro "konkurenční boj".

Možná bude mít smysl se zaregistrovat a odpovědět někomu tam, kdo neni zaregistrovaný tady (jde přeci o poskytnutí informací těm kdo to potřebují). Ale spíše se stane, že se zaregistrují ti samí lidé, co jsou tady.

Doufám ale, že nenastane situace, kdy tam budou diskutovat stejní lidé odtud mezi sebou o stejných věcech.

Takže je to tak trochu na nás, jak bude to nové super sprostě okopírované fórum běžet. ;)

Bylo by taky zajímavé, dávat tam jako příspěvky jen odkazy sem na astrofórum. Jak dlouho by to tam asi pan moderátor nechal. Mimochodem tvůrce by měl být člověk, co se tady zaregistroval nedávno a v bazaru hledal triedr se stativem.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Luky

Ďalšie astrofórum

#9

Příspěvek od Luky »

Myslím, že radši zůstanu tady :). Myslím si, že není třeba zakládat nová česká astrofóra, když jedno (opravdu dobré) už máme... ;)
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Ďalšie astrofórum

#10

Příspěvek od peta »

hehe, ja na ten link nekoukal, vypadal "jakoby US", myslel jsem ze to je zahranicni forum...

nejak postradam logiku tohoto cinu, to je to tak jednoduche spusit pomerne rozsahle forum jen ze srandy?? tohle prece nemuze fungovat, leda zeby nam nekdo nase forum smazal, zastavil, zakazal?? ;D
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Ďalšie astrofórum

#11

Příspěvek od Myzer »

Pri čítaní rôznych astrostránok som sa dnes /pred chvílov/ zastavil aj na APO /www.astronomie.cz/ a čo tam nevidím. Článok z 12.1. od redakcie - Astronomické fórum. Najskôr som si myslel, že je to toto naše, ale ono je to to druhé. Žeby s tým mali niečo spoločné? ???
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17669
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Ďalšie astrofórum

#12

Příspěvek od MMys »

Asi ne, podle zkoumani bezi forum na hostingu pipni.cz

P.S. a ja se tam stehovat rozhodne nebudu. Jsem na tomhle foru prakticky od jeho zacatku, takze vim uz zhruba za tu dobu, kde co je a tak, a taky: preci neprijdu o sve ctyri hvezdicky ;D
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Ďalšie astrofórum

#13

Příspěvek od MaG »

Je to jistě Vaše věc, ale já bych byl pro kampaň za to abychom zůstali tady :-)

Já nikam jinam nepůjdu jen proto, že někde jinde je něco podobného. A pokud mi tam zdrhnete, budu tam házet odkazy sem :D

Moje webovky už taky nejsou dneska moc "in" ale aspoň nemusím mít pocit, že něco podobného tu dělal někdo přede mnou.

Jo a načítá se mi děsně pomalu.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Ďalšie astrofórum

#14

Příspěvek od MP »

Myslim, ze zadna kampan neni treba. Tady uz je nashromazdena takova spousta uzitecnych informaci, odkazu, hezkych fotek apod., ze by se do noveho prazdneho fora stehoval jenom blazen. A nevim jak vy, ale ja sledovat dve stejna fora najednou nebudu - na to mam malo casu a nejsem schyzofrenik. Takze to nove zkratka ignoruji. Doporucuji totez i ostatnim p.t. prispevatelum.

e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Ďalšie astrofórum

#15

Příspěvek od MaG »

Pratele, napsal sem na APO, co s tim odkazem na jejich webu..

Marek Kolasa mi odepsal mimo jine, ze by bylodobre napr. vzajeme se propagovat, napr. vymenou ikonek.

Nejvic me zaujala moznost zmeny adresy na "forum.astronomie.cz" s tim, ze zbytek fora by zustal zachovan. Co vy na to? :hi:
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět