Stránka 1 z 1

M2

Napsal: 05. 09. 2005, 19:45
od Psion
Včera jsem testoval pointaci přes Mintron kameru a OAG a vypadá to, že by autopointer mohl fungovat i na velmi slabé hvězdy v řádu kolem 8-9 mag. Obrázek je focen přes SW ED80, Canon 300Dmodif., ISO 400, 4x150s (delší expozici obloha nedovolila), Subraw, Registar, Gimp.


M2

Napsal: 11. 09. 2005, 08:02
od Cassi
Povedený snímek M2 je vizuálně v dobsonu 300/1700mm také pěkná...

M2

Napsal: 02. 08. 2008, 07:22
od Maser
Pokusil sem se vyfotit tuto kulovou hvězdokupu dvoumetrovým ohniskem.
Snimek vznikl 31.7. 2008 od 2:50h
Foceno 5x5minut + 3x1minuta přez Meade 8"SCT f/10 na Canon EOS 350D při ISO 1600
Pointace Autopointer Meade Pictor 201XT přez Newton 114/500 + 2xBarlow

Pointace nebyla dokonalá, nejspiš kvůli seeingu. Nadruhou stranu se nepřesnost pointace strácí v rozmazaní kotoučků hvezd právě kvůli seeingu. :P
Mám zde i detail, výřez v rozlišení 1:1.
;)

M2

Napsal: 12. 08. 2009, 01:02
od Cassi
Pokus o M2, CCD Meade DSI pro, N200/1000mm


M2

Napsal: 12. 08. 2009, 10:33
od Konihlav
hmmm, tak to je tezky objekt - je nejaky moc maly. Koukam, ze tu M2 moc neni snad to nekdo s "dlouhym" jeste napravi.

Cassi - Tobe taky dat do ruky kamerku ;D to hned fotis takoveto "nepřístojnosti" - a to je dobre!

M2

Napsal: 08. 08. 2011, 11:00
od Juraj Rozek


Ak by mi niekto chcel ukazat co sa z toho snimku da dostat http://www.astronom.rozek.sk/snimky/m2.fits

VC200L (f6,4), G1-0300 (26°C, 3s)

M2

Napsal: 08. 08. 2011, 11:10
od Karell
Myslíš z jedné expozice v délce 3 sekundy? Třeba to někdo pojme jako výzvu, ale jinak je to čistá ztráta času... :)
Edit: a ještě ke všemu by to patřilo do jiného vlákna, tady se zpravidla prezentují hotové fotografie

M2

Napsal: 08. 08. 2011, 11:41
od FunTomas
Podľa mňa nič. Minimálne z dôvodov, ktoré uviedol Karell a navyše z dôvodu nezaostreného obrázku.

M2

Napsal: 29. 10. 2012, 21:16
od Vlam
Po delší době jsem vytáhl delší ohnisko.Tak jedna M2 k nahlédnutí.Na klik astrofotky.


M2

Napsal: 30. 10. 2012, 06:57
od pavelseb
Pěkná neokoukaná kulovka,... (i když kulovky jsou dost podobný :))

M2

Napsal: 30. 10. 2012, 08:32
od GaP
To Vlam:
nádherný snímek. Chtěl jsem sem dát tu svoji fotku, ale nedám, dělala by tu po tvém pokusu akorát ostudu.
Pavel.

M2

Napsal: 31. 10. 2012, 22:47
od Vlam
Díky za komentář pánové.

Re: M2

Napsal: 11. 08. 2024, 21:46
od Boramyr
Dalo to práci, ale nakonec jsem v usazeninách astrofóra našel správné vlákno. Bylo jen devatenáct stran a dvanáct let hluboko.

Výhoda kulovek je, že se fotí snadno a rychle. Nevýhoda, že vypadají všechny jako kulovky. Nic, co by člověka mělo odradit.

Tady je trocha toho hvězdného sypání za pouhých 15 minut expozice:
2024-08-11 M2 RGB.jpg
2024-08-11 M2 RGB.jpg (2.3 MiB) Zobrazeno 924 x