Autostar Meade

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nevyn
Příspěvky: 6
Registrován: 13. 06. 2005, 00:26

Autostar Meade

#1

Příspěvek od Nevyn »

Nemáte někdo náhodou zkušenosti s používáním Autostaru od Meade?
Mám SN 8“ na LXD 75 s Autostarem I.Při aktualizaci produktu z internetu a následném kopírování dat z PC do Autostaru došlo k výpadku proudu a tím pádem k přerušení aktualizace.Po zapnutí Autostaru se po přerušené aktualizaci objeví jen text Autostar 31e Meade a tím to končí.Autostar nereaguje na žádné další příkazy.
Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Autostar Meade

#2

Příspěvek od voko »

Je to nepříjemné, ale ne neřešitelné. Musíš zároveň zmáčknout na ručce ENTER a rolovací klávesu šipka dolů pří započetí stahování nové verze ze stránek Meade. Jinak podrobně je to v nápovědě k Autostar Update(ru), něco je i v mém příspěvku zde v diskuzi http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... tart=47#47
Bohužel Meade je na některé informace dost skoupá, propracovat se k nim někdy je dost problematické.

e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
Nevyn
Příspěvky: 6
Registrován: 13. 06. 2005, 00:26

Autostar Meade

#3

Příspěvek od Nevyn »

Díky za pomoc,právě to naharávám.Ozvu se ti zítra a dám ti vědět jak to dopadlo.Reklamovals ten autostar kvůli parkování?
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Autostar Meade

#4

Příspěvek od voko »

Jsem ve spojení s mým prodejcem, spíš to ale vypadá na softwerovou chybu ze strany Meade, předpokládám, že to dají při příštím upgrade do pořádku.
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Autostar Meade

#5

Příspěvek od voko »

Včera jsem nainstaloval novou verzi Autostaru 40Ef (viz http://www.meade.com/support/auto.html) a jak jsem předpokládal, byla to softwerová závada a je v této verzi již odstraněná, takže lze parkovat dalekohled bez omezení, po zapnutí jen dodáš aktuální datum a čas a pokračuješ v pozorování, což využívám hlavně při pozorování planet ve dne. ;D
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Odpovědět