Spirit

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Odpovědět
Uživatelský avatar
osvold
Příspěvky: 107
Registrován: 22. 12. 2003, 23:44

Spirit

#1

Příspěvek od osvold »

chtel jsem se divat na primej prenos, nicmene ten link na NASA TV mne nefunguje, funguje to nekomu z Vas prosim?
http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/

Doplnujici prosba, pokud ano, muzete mi rict, jakou mate konfiguraci prehravace, prehravac, atd? Diky predem.
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Spirit

#2

Příspěvek od A.K. »

Link půjde, až bude NASA TV vysílat  ;), mě to taky zatím nejde. Vysílá se v 6:45 p.m. PST. (http://marsrovers.jpl.nasa.gov/spotligh ... oll01.html).

Ale nevím přesně co je to PST. Vim, že Spirit má dopadnout v 5:45 SEČ a podle JPL to odpovídá 8:45p.m. PST. Takže jestli vysílá od 6:45 PST, pak by to mělo být 3:45 SEČ. Nevíte jak je to s tim PST?

Co se týče konfigurace (musíš mít RealOne, to ale asi víš  ;)) Media Player stream video co vysílá NASA TV (.ram) snad nepodporuje. Jediný na čem pak záleží je rychlost přenášených dat (tvoje připojení).

Budu se snažit dívat, snad to bude stát za to.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
osvold
Příspěvky: 107
Registrován: 22. 12. 2003, 23:44

Spirit

#3

Příspěvek od osvold »

Real player mam.
PST je pacific Standard Time
a je to PST=GMT-8 (ted v zime)
tudiz PST=SEC-9
Hmm, a jak to tak po sobe ctu, tak jsem zjistil ze jsem zacatek prenosu blbe prepocital, to je pak jasny, ze mi to nejede   ;)
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Spirit

#4

Příspěvek od A.K. »

Takže to souhlasí. 6:45p.m. + 9h(18:45+9) --> 3:45 SEČ.

Dneska jsem koukal na tohle : rtsp://server1.streaming.cesnet.cz/others/muni/sci/mars/mars.rm. Je to jako animace přistání ale se zvukem, narozdíl od .mov souborů ze stránky MERu.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Spirit

#5

Příspěvek od MaG »

Ahoj. Co se NASA TV týče, našel sem odkazy tady...

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/MM_NTV_Web.html
(zajímavé ale je, že tam už není odkaz na server JPL který sem sledoval dnes v noci)

K těm přenosům v neděli - mám poznamenány tyto časy v SEČ.
Spirit
začátek živého přenosu NASA TV ve 3:45
přistání 5:35 (1. info možná už před 5:50)
1. briefing 6:30
1. komunikace 8:00
2. briefing 9:30

Beagle 2 - briefing v 9:30

Info o času lze najít rychle třeba na http://cas.atlas.cz
Američani budou používat pro přistání čas PST (-9 hod) a pro NASA TV EST (-6 hod).

NASA TV vysílá nepřetržitě, takže ji můžete otestovat kdykoli.
--------
Tak sem zjistil, že sonda má hlásit své úspěšné přistání a zastavení na povrchu až v 5:49 nebo 5:54 podle orientace modulu. Vzhledem k době, po kterou cestuje signál k Zemi lze tedy čekat výsledek nejdříve po 6. ráno.

Já budu vstávat asi v 5 kvůli možným Kvadrantidám. Jinak tu mám zataženo.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Spirit

#6

Příspěvek od A.K. »

eMartin napsal: .......NASA TV vysílá nepřetržitě, takže ji můžete otestovat kdykoli.
To je divný, přes den mi TV nešla, teď už jo. Nešlo přímo TV now, ale jen odkazy po tim......no to je jedno.

Přemýšlim, jestli koukat teda už ve 3:45 nebo počkat na výsledky na šestou. Každopádně se těšim, včera mi nevyšel Stardust, tak snad teď.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
osvold
Příspěvky: 107
Registrován: 22. 12. 2003, 23:44

Spirit

#7

Příspěvek od osvold »

co? vam to funguje i ted? Kdyz kliknete na to Watch TV now! ?
Ja mam Real Player one, a vzdycky kdyz na to kliknu, tak se ulozi nejakej kratickej soubor do tempu a otevre se player a je hotovo  :-/

tak nestahuje, rika to, ze nemuze najit clip, a jestli jsem ho nekam presunul, tak ze ho mam zadat jeho umisteni, coz je nonsens, kazdopadne mi to nefunguje, kruci
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Spirit

#8

Příspěvek od A.K. »

osvold napsal: co? vam to funguje i ted? Kdyz kliknete na to Watch TV now! ?
Ja mam Real Player one, a vzdycky kdyz na to kliknu, tak se ulozi nejakej kratickej soubor do tempu a otevre se player a je hotovo  :-/
No já kliknu a jede to. Zatim jsou tam animace Voyageru, záběry center .... o nic zatim nepřicházíš ;)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
osvold
Příspěvky: 107
Registrován: 22. 12. 2003, 23:44

Spirit

#9

Příspěvek od osvold »

hmmm, tak se te aplikaci musi ve fw povolit, aby fungovala v internetu jako server, nevim proc, kdyz to vubec nepotrebuje ale real media uz jsou takovy, kazdopadne, uz to jede, prima :bounce:
Uživatelský avatar
jcz
Příspěvky: 86
Registrován: 11. 10. 2003, 01:51

Spirit

#10

Příspěvek od jcz »

ja to sleduju pres stranku MSNBC primo v exploreru
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Spirit

#11

Příspěvek od MaG »

Zatím mi to pořád nejlíp jede přes ten server, co jsem včera sledoval Stardust.

Pokud byste mi někdo poradil, jak vytáhnout z RealOnePlayeru link na ten stream, co mám právě puštěný, rád hodím link, protože na webu již není.

Označení toho kanálu je JPL Internal RealServer, což bude asi ten důvod, že není na webu. Kvalita je 220 kbps, takže je to jen pro ty z vás, co maj rychlou linku.

Jinak si určitě lze vybrat na tom odkazu z mého předchozího příspěvku...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Spirit

#12

Příspěvek od MaG »

Tak jsem se trochu sekl v odhadu času, protože se jim zdařilo sledování jednoduchých signálů o průběhu přistání a nyní ví, že sonda skáče po povrchu. ;)

Právě se ozval signál potrzující zastavení sondy na povrchu. Nyní se zabalé airbagy! :hi: :bounce: :finger: ;D :D

(běží mi to z toho JPL 220 kbps bez potíží, jen mi spadl můj comp po dopadu sondy na Mars)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Spirit

#13

Příspěvek od A.K. »

No tu radost jsem viděl, ale najednou mi odešlo spojení s TV. Jde ti to?

Tak v pohodě. Jde to z linku - http://www.nasa.gov/ram/35037main_portal.ram a chytil jsem to akorát, vypadá to na velký úspěch . Teď jen čekat na první obrázky ;)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Spirit

#14

Příspěvek od MaG »

Jo tak to si počkáme pěkně dlouho. Balení airbagů má přeci jen trvat přes hodinu a pokud se pozdrží, nestihnou ani vysílání přes Odyssey a bude se muset počkat do svítání na Marsu, což by znamenalo min. 12 hodin zdržení, že?

Tak snad to Spirit stihne.

(nevěděl sem, že časy uvedené na netu jsou už předpokládané časy příjmu signálu na Zemi, proto to věděli tak brzy. Bylo úžasné sledovat, jak to postupně potvrzovali) :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Spirit

#15

Příspěvek od A.K. »

eMartin napsal: Jo tak to si počkáme pěkně dlouho......
Ty obrázky jsem napsal protože už nepřipouštím žádné problémy. Ať teď bude cokoliv, tak se určitě všichni těší na data. ;)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Odpovědět