Stránka 1 z 6

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 11. 08. 2014, 22:16
od Bill
Osvědčila se mi následujícíúprava hlavy montáže. Problém není jen ve šroubech, problémem je i blátivý materiál, v němž je říznut závit i další vůle a vaklymezivnitřní a vnější částí hlavy. Celý postup úprav je na 13 snímcích i s poznámkami úprav. Od prvního snímku šipkami k dalším

http://www.astro.cz/galerie/v/uzivatele ... 1.jpg.html

Ahoj.

Nakreslil jsem nos na papír a MMys k němu udělal výkres v CADu, aby se to dalo vyrobit na nějaké mašině. Chce to materiál tak 20 - 30mm, takže ruční pižlání bude dost otrava.

Můžu poslat výkres (s laskavým svolením autora), nebo nechat vyrobit nějaké "nosy". Nos je výrazně kratší, než Milanův originál (aby šlo montáž použít i někde trošku jinde), ale úhel by měl být správný, ať je šroub namáhán pouze tlakem.

Orientační cena by byla cca 50 Kč + případné poštovné.

Bill




Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 11. 08. 2014, 23:03
od MMys
Já si jeden rovnou zamlouvám, kdybys to dělal.

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 11. 08. 2014, 23:36
od Bill
To je autorský honorář, s tím samozřejmě počítám :-D

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 12. 08. 2014, 19:45
od Kojaro
Ahoj Bille,

pokud budeš zadávat výrobu toho nosu, prosím Tě touto cestou také o jeden exemplář.
Děkuji Kojaro

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 12. 08. 2014, 21:26
od Bill
Ahoj.

Jenom pro info - známý, který to bude zadávat, tak má tento týden dovolenou a já příští - takže první kus stihnu snad vyzkoušet ve své montáží až potom - ale aspoň je prostor pro případné další zájemnce.

Bill

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 13. 08. 2014, 11:13
od šepi
Já bych si s dovolením také jeden vzal už jednou jsem měl totálně ohnutý jeden z těch dlouhých výškových šroubů a nerad bych ho zas měnil.

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 13. 08. 2014, 19:31
od Milans
Ahoj Bille,

pokud budeš zadávat výrobu toho nosu, prosím a žadám touto cestou také o jeden kousek. :D
Díky Milan

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 13. 08. 2014, 23:35
od stZ
Ahoj Bille,

pokud to nebude problem taky se o jeden hlasim.

Diky Martin

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 14. 08. 2014, 06:05
od Bíba75
Ahoj měl bych také o jeden zájem.
Díky Bíba.

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 14. 08. 2014, 07:31
od Libcz
Předpokládám, že na HEQ5 Pro by to asi nešlo?

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 14. 08. 2014, 08:33
od re
Kdyby to bylo možné, též bych měl o jeden zájem.

Díky.

Roman

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 14. 08. 2014, 08:35
od hokle
Ahoj,
také mám o jeden zájem.
Děkuji
Honza

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 14. 08. 2014, 15:13
od MartinZ
Také se hlásím o jeden kousek :-)

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 14. 08. 2014, 16:25
od Bill
Předpokládám, že na HEQ5 Pro by to asi nešlo?
Já se bojím, že to tam asi nepůjde. Ale rozebranou HEQ5 jsem neviděl, takže to by musel posoudit někdo jiný.

Klínek pro justáž EQ6 ve výšce - hromadná výroba

Napsal: 23. 08. 2014, 22:00
od Bill
Takže mám první vzorky - je to trošku overkill - má to 230g Ale hlava EQ6 má 16kg, tak se to snad ztratí. Je to vypálené nějakým autogenovým strojem, takže je třeba to trošku dobrousit a navrtat dírku na šroubek.

Takhle to vypadá surové:




První kousek jsem navrtal a přišrouboval:


Ani to nebudu lepit, drží to asi dost dobře, do mezery se natáhla barva, která to asi taky trošku přilepí.