PHD2

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Davifi
Příspěvky: 172
Registrován: 29. 08. 2017, 23:06
Bydliště: Příbram
Věk: 27

Re: PHD2

#421

Příspěvek od Davifi »

Prakticky popisem je přesně to téme na cloudy nights, týpkovi to taky dělá s ASCOM v EQ modu.

https://www.cloudynights.com/topic/7224 ... m-is-good/
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24305
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: PHD2

#422

Příspěvek od MilAN »

V jednom příspěvku píšeš, žes to zkoušel přes ST4 bez úspěchu. Proto ti astar i Psion píší, jak to má být přes ST připojeno korektně-tedy NE přes ASCOM . Kombinací ST4 + ASCOM cesta už z principu nevede.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: PHD2

#423

Příspěvek od Psion »

Pokud máš vše podle níže uvedeného návodu zapojeno a nastaveno, což mi přijde zbytečné složité, pak musí fungovat řešení přes ST4 a ne tvrdošíjně stát za ASCOM. řešením nebo EQMOD Gidirim (zřejmě GuideDream) programem, což popisu v závěru odstavce manuálu.

4.2 ASTRO PHOTO shoot long exposures
For the photo shoot space objects with slow shutter speeds needed conducting
compensation errors, which lead to the blurring of the object on photo shot. For this
EQStar it supports two guiding: port Automatic Guidance ST-4 - AutoGuider Port and
pulse - ASCOM PulseGuide.
guiding parameters for both modes are set from the panel applications EQMOD
(http://eq-mod.sourceforge.net/docs/EQASCOM_Guiding.pdf).
For guiding in ASCOM PulseGuide mode does not require
additional blocks and cables. Sufficient as auto guide in guiding
program select ASCOM EQMOD.
Further action on the guiding is performed according to the documentation and
EQMOD Gidirim program.
Přílohy
Screenshot_20220619-075308_Drive.png
Screenshot_20220619-075308_Drive.png (272.08 KiB) Zobrazeno 1547 x
Naposledy upravil(a) Psion dne 19. 06. 2022, 08:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3401
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: PHD2

#424

Příspěvek od hades »

Já nerozumím tomu, proč píšeš že máš OnStep krabičku ale ASCOM ovladač volíš EQ5/EQ6. Neměl bys mít nainstalovaný a vybraný ASCOM ovladač pro OnStep?
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: PHD2

#425

Příspěvek od Psion »

EQstar není Onstep, mám to doma, je to nějaká čínská mutace, co dělá SkyWatcher, proto na tom funguje jejich SW SynScan Pro. Vyrábí to firma na Ukrajině myslím.
Davifi
Příspěvky: 172
Registrován: 29. 08. 2017, 23:06
Bydliště: Příbram
Věk: 27

Re: PHD2

#426

Příspěvek od Davifi »

Jojo je to z Ukrajiny. Já tomu říkám one step protože mi prakticky tak přijde.
Davifi
Příspěvky: 172
Registrován: 29. 08. 2017, 23:06
Bydliště: Příbram
Věk: 27

Re: PHD2

#427

Příspěvek od Davifi »

Psion píše: 19. 06. 2022, 08:11 Pokud máš vše podle níže uvedeného návodu zapojeno a nastaveno, což mi přijde zbytečné složité, pak musí fungovat řešení přes ST4 a ne tvrdošíjně stát za ASCOM. řešením nebo EQMOD Gidirim (zřejmě GuideDream) programem, což popisu v závěru odstavce manuálu.

4.2 ASTRO PHOTO shoot long exposures
For the photo shoot space objects with slow shutter speeds needed conducting
compensation errors, which lead to the blurring of the object on photo shot. For this
EQStar it supports two guiding: port Automatic Guidance ST-4 - AutoGuider Port and
pulse - ASCOM PulseGuide.
guiding parameters for both modes are set from the panel applications EQMOD
(http://eq-mod.sourceforge.net/docs/EQASCOM_Guiding.pdf).
For guiding in ASCOM PulseGuide mode does not require
additional blocks and cables. Sufficient as auto guide in guiding
program select ASCOM EQMOD.
Further action on the guiding is performed according to the documentation and
EQMOD Gidirim program.
Co se týče toho obrázku, tak přesně taková mám zapojení. Až na to, že do EQ dream mi vede klasický kabel z počítače USB A do toho EQ dream je zapojen USB B takový ten konektor co se dříve hodně používal u tiskáren.

Na tom zahraničním foru jsem našel pár tipu jak to vyřešit. Prý že všechny programy spouštět jako admina.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2247
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: PHD2

#428

Příspěvek od peta62 »

V odkazu na CN pisi, ze se nema zacit instalovat jako admin a pokud se zacne, tak uz musi byt vsechno. Podle meho silne zalezi na operacnim systemu. Na linuxu bych to jako root opravdu neinstaloval. Na windowsech z me zkusenosti spousta veci nechodi, pokud nejsou delane pod adminem, ja pod adminem bezim a instaluji vsechno.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24305
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: PHD2

#429

Příspěvek od MilAN »

Trochu nechápu to lpění na pulseguide přes Ascom. Vícekrát jsme se tu na AF setkali s tím, že s touto pointací jsou v různých systémech problémy. Proč nevynechat to zapojení Guide Dream a neovládat montáž nezávisle na pointaci a tu řešit jedním kabelem do ST4. Systém se zjednoduší a odpadnou konflikty zařízení. Nějak mi není jasná výhoda tvého zapojení - co lepšího to má přinést proti klasice ST4 ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Davifi
Příspěvky: 172
Registrován: 29. 08. 2017, 23:06
Bydliště: Příbram
Věk: 27

Re: PHD2

#430

Příspěvek od Davifi »

Já bych proti ST4 nic neměl, ale přes zapojení ST4 už to nereagovala vůbec. Tak nevím no. Týpek přímo z firmy mi odpověděl, že vše běží v pořádku dle popisu akorát, že mám velké vůle v převodech (celou zprávu nechám dole), Zkusím napnout vodící řemínky na maximum a seřídit vule ve šnekách i když jsem to ještě v životě nedělal. Pak až tohle dokončím budu se snažit vyladit nastavení k dokonalosti dle toho zahraničního fora. Ono asi jsem taky montáži neprospěl, protože když jsem odtraňoval stará kolečka na pohon tak nešel ten aretační červík povolit imbusem bylo to po těch letech tak zatvrdlé, že imbus přeskakoval. Takže jsem to musel odvrtat, ale když jsem viděl z čeho jsou dělané ty vodící tyčky tak to se ohne podle mě jen hodně velkou silou. Takže tam jsem snad nic nepokazil.

Hello Filip,

If there are large backlashes in the worm gears on your mount, then the PHD2 commands will select this backlash for a long time, and until the backlash is selected, the mount will not move. In this case, PHD2 thinks the mount is unresponsive and will display the message "PulseGuide command to mount has failed - guiding is likely to be ineffective." Try to adjust (minimize) the play in the worm gears.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: PHD2

#431

Příspěvek od Psion »

Samozřejmě je možné, že montáž má takové vůle, že to PHD vzdá. Na obrázku který jsi posílal je vidět že u hvězdy k nějakému posunu došlo, záleží také na nastavení délky pulsu při kalibraci. Měl jsem montáž se kterou nechtělo s prakticky vůbec fungovat, přitom kvalitní montáž byla úplně v pohodě.
Davifi
Příspěvky: 172
Registrován: 29. 08. 2017, 23:06
Bydliště: Příbram
Věk: 27

Re: PHD2

#432

Příspěvek od Davifi »

No zkusím to nějak vyladit a uvidíme, ale podle mě pokud PHD2 fungovalo s předešlíma motorama a ty vůle jsou tím pádem prakticky stejné nevidím důvod proč by teď nemělo fungovat.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: PHD2

#433

Příspěvek od Psion »

Motory mohou být OK, ale to jejich řízení je jiné, mě ten EQstar nepřijde jako velký zázrak, třeba moji montáž G42 řídil dost mizerně a v nastavení jsem s tím toho moc neudělal.
Davifi
Příspěvky: 172
Registrován: 29. 08. 2017, 23:06
Bydliště: Příbram
Věk: 27

Re: PHD2

#434

Příspěvek od Davifi »

No takhle já neříkám že to zázrak je, ale když mi u montáže vyhořely původní motory mohl jsem si vybrat buď EXOS2 kit za 12000 kč, který používá staré motory nebo tohle což bylo cenově přijatelnější a ta montáž s tím může fungovat :)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: PHD2

#435

Příspěvek od Psion »

Dorazil jsem domů, připojil zařízení EQPower (silnější obdoba EQStar) k montáži G42. Připojil jsem ruční ovladač do ST4 portu a normálně funguje ve všech 4 směrech, pokud tobě nefunguje, je někde HW problém.
Odpovědět